anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mam wysłać paczki będąc na kwarantannie?

mrpartner
#12 Orędownik#

Pytanie do pracowników Allegro.

Na razie to tylko przypuszczenia.

Jak mam wysłać paczki będąc na kwarantannie ? 

Czy allegro wtedy zrobi mi urlop w dniu natychmiastowym czy dopiero po tygodniu i  wszystkie statystyki w dupe..?

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

Client:44052296
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  to w dyskusji mam przedstawić L4 lub decyzje na skierowanie na kwarantanne i to załatwi cudownie sprawę?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:44052296 tak naprawdę, to nie możesz nic przedstawić w dyskusji, bo jak się w niej odezwiesz, to możesz stracić zasiłek chorobowy 😏

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@konto zamknięteaha 😅

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:44052296 na L4 możesz sprzedawać przez internet, ale nie możesz podejmować innych czynności związanych z obsługą sprzedaży. Dyskusja i odpowiedzi na maile, jak i wysyłki zaliczają sie do tych innych czynności. Przeczytaj sobie podlinkowany artykuł, wiele wyjaśnia.

https://www.prawo.pl/kadry/co-wolno-robic-przedsiebiorcy-na-l4-by-nie-stracic-prawa-do,498688.html

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@konto zamknięteczyli kupujący zamyka dyskusje jako nierozwiązana i składa wniosek do POK. A ja muszę się bujać z allegro (po zakończeniu L4) o odblokowanie konta ?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:44052296 dokładnie. 😂😭

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

😂🤣

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@konto zamknięte   @Client:44052296 

Zgodnie ze stanowiskiem wyrażonym przez ZUS, jeśli pracownik jest zdolny do wykonywania zadań zleconych przez pracodawcę i strony umawiają się na tryb pracy zdalnej, przy tym pracownik nie występuje o wypłatę świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, to nie ma przeciwwskazań do wykonywania pracy w takim stanie. Zaleca się, by polecenie takie przybrało postać pisemną, względnie formę dokumentową w drodze wiadomości e-mail.

Po prostu na kwarantanie nie trzeba brać zwolnienia i robić swoje 🙂

Ale jeśli ktos kombinuje i tu i tu to masz racje może dostac po łapkach.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_Likos_ mówimy o przedsiębiorcach, często prowadzących sprzedaż samodzielnie. Nawet Allegro nie może zmusić ich do rezygnacji z L4. A jeśli nawet masz pracowników i trafisz na kwarantannę, to oni też bedą musieli się poddać izolacji. Nikt nie spakuje paczek, bo nikt nie będzie odbywał kwarantanny w twoim magazynie. A kolejny problem, to wysyłki, kurierzy mają prawo odmówić odbioru przesyłek z adresu objętego kwarantanną.

Taka sytuacja epidemiologiczna może trwać jeszcze bardzo długo i dobrze by było, gdyby Allegro przemyślało problem i zmieniło podejście do sytuacji całkowicie niezależnej od sprzedających.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@konto zamknięte  masz racje że nie da rady wysyłac paczek.

Odnosiłem sie tylko do pracy zdalnej podczas kwarantanny. W tym przypadku jeśli nie zgłaszasz sie po zasiłek do ZUS można spokojnie korespondowac z klientami.

Inaczej jeszt w przypadku np zachorowania na COVID gdzie w ciągu kilku godzin można wylądować w szpitalu i przez miesiąc nie wstac z łózka. (pisze tu o przypadku mojego kuzyna z którym tak sie wlasnie stało) I chłopak juz trzeci miesiąc dochodzi do siebie ale na prace póki co nie ma szans

Wówczas w takich skrajnych przypadkach rzeczywiście szybka pomoc allegro bylaby jak najbardziej wskazana.

Lecz mysle nie o właczaniu czegoś w systemie lecz np udostepnieniu specjalnego formularza kontaktowego dla nagłych przypadków.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_Likos_ wystarczyłoby przesłanie skierowania na kwarantanne do Allegro i umieszczenie jasnej, przejrzystej informacji, że z przyczyn niezależnych od sprzedawcy, przesyłki będą realizowane z opóźnieniem. Można jeszcze dodać taką informację przy wyborze płatności, dla pewności, że kupujący jest dobrze poinformowany. I oczywiście informacja powinna się pojawić w momencie otwierania dyskusji czy wysyłania wiadomości przez CW. My jako sprzedawcy możemy zadbać o jakość sprzedaży, ale Allegro nie daje nam możliwości zadbania o  kontakt z kupującymi i przekazanie informacji w przypadku zdarzeń losowych. Takie sprawy pozostają w gestii Allegro i są mocno zaniedbane.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte 

zacznijmy od tego, że jak trafisz na kwarantannę masz prawo skorzystać ze świadczenia chorobowego.

 

A skąd wiesz, że ma prawo?

Składka chorobowa nie jest obowiązkowa, może jej nie płaci?

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@exoryna włącz czasami tryb myślenia. Nie rozmawiamy o tym czy płaci czy nie płaci. Każdy średnio inteligentny osobnik jest w stanie domyśleć się, że jak nie płaci składki chorobowej, to te przepisy go nie dotyczą.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:44052296 jeżeli będziesz (Ty lub ktoś, kto Cię zastępuje) terminowo odpowiadał w ramach dyskusji, jeżeli przekażesz kupującemu konkretne daty realizacji zamówienia i ich dotrzymasz, jeżeli dasz mu alternatywę w postaci zwrotu pieniędzy (i bezzwłocznie go zrealizujesz, jeżeli kupujący będzie miał takie żądanie) - ze strony Allegro nic złego Cię nie czeka.

 

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek ze strony Allegro może i nic złego @Client:44052296 nie czeka, ale od strony ZUS, już raczej tylko zło.

oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

(Ty lub ktoś, kto Cię zastępuje) terminowo odpowiadał w ramach dyskusji

No właśnie o tym piszemy, dajmy przykład: mam wypadek autem, leżę w szpitalu 2-4 dni bez telefonu itp.

Poprosiłem żonę by wysłała wam maila z zaświadczeniem o wypadku z innego konta bo nie ma dostępu do mojego. 

Przez te dni nikt nie odpisuje nie wysyła paczek. Statystyki lecą na dół.

Pomożecie? 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@mrpartner w jaki sposób, Twoim zdaniem, moglibyśmy pomóc? Statystyki pozostaną kiepskie, bo to wartości obiektywne. Ale pozostaną takie przez max 30 dni od momentu powrotu do obsługi konta, bo liczone są właśnie z ostatnich 30 dni. Co jeszcze masz na myśli?

Rozumiem, że są sytuacje, w których z przyczyn niezależnych od sprzedawcy nic się nie da zrobić - konto po prostu "milknie". Wtedy po krótkim czasie je zablokujemy, a kupującym wypłacimy pieniądze z salda Allegro Finanse albo z POK. Gdy już tak się stanie, po powrocie warto skontaktować się z nami, wszystko wyjaśnić, przedstawić dowody, a następnie wyprostować poszczególne transakcje. Wtedy takie konto odblokujemy i będzie można od nowa budować dobre wskaźniki (liczone - przypominam - z ostatnich 30 dni).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

eveeanime
#12 Orędownik#

śmiechu warte

oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

Super dziękuję za odpowiedź, bardzo pomogła w ocenieniu WAS ...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@msniezek  Pozostawiacie sprzedawców w tych trudnych sytuacjach życiowych na łaskę kupujących i to tak by sami musieli o tę łaskę prosić inaczej dyskusje i komentarze zrujnują wypracowaną renomę .

Jak mogę się skontaktować z osobami które są w trakcie licytacji moich aukcji jak nie wiem kto licytuje ,to wy zlikwidowaliście możliwość rozpoznania klienta po jego nicku .Kończąc aukcję przed czasem wygrywają osoby z najlepszymi ofertami w danej chwili i regulaminowo jestem zobowiązany oddać swój towar za grosze a w dodatku opłaty za wyróżnienia idą do waszej skarbonki . Nie każdy klient jest ugodowy ,tym bardziej jak coś mu wpadnie tak okazyjnie .

Wy nie planujecie rozwiązań pomocnych dla sprzedawców to ja też nie planuję wracać tu za sprzedażą.

oznacz moderatorów