anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadać przesyłkę Kurier Allegro DPD zamówienia z statusem płatności: płatność anulowana

SELEKT_TJ
#1 Nowicjusz#

Mam zamówienie w którym klient zamierzał zapłacić za pośrednictwem bramki płatniczej. Płatność się nie powiodła i zapłacił zwykłym przelewem na konto.

Nie mogę w takim przypadku zmienić statusu płatności. 

Forma dostawy to Kurier Allegro DPD.

Dane nie importują się do panelu nadawczego DPD, nie można też przejść do zakładki "Przesyłka" z poziomu Allegro.

Jak mam nadać taką przesyłkę ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@SELEKT_TJ Możesz ją nadać poza systemem, tradycyjnie. Jeśli będzie drożej, poproś kupującego o dopłatę lub sam dopłać. Drugą opcją może być odstąpienie od umowy przez kupującego i ponowny zakup z płatnością przez Allegro Finanse, ale skoro raz się nie udało, drugi raz także może się nie udać.

oznacz moderatorów

SELEKT_TJ
#1 Nowicjusz#

Dziękuję za odpowiedź, akurat tych rozwiązań chciałbym uniknąć. Liczyłem, ze jest jakaś możliwość zmiany statusu płatności czy inna możliwość eksportu danych. Z jednym zamówieniem nie zawracałbym głowy tematem ale takie rzeczy zdarzają mi się a klienci nie zawsze mają cierpliwość i ochotę na rozwiązanie problemu.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Tego wprost nie wyczytasz z regulaminów, ale nie bez powodu nie możesz podać numeru rachunku do przelewów. Jeżeli płatność nie jest zrealizowana przez kanały dostępne w AF (skrót Allegro Finanse) to nie wygenerujesz zlecenia do firmy spedycyjnej. Musisz zorganizować wysyłkę we własnym zakresie.

Dodatkowo będziesz ukarany za nieterminową wysyłkę, jeżeli klient wybrał sposób dostawy z monitorowaniem.

Rada: nie podawaj klientom numeru rachunku do płatności zanim nie umówisz się co do sposobu dostawy. Przeczytaj też co jest niedozwolone w komunikacji z klientem, bo możesz złapać więcej kar.

oznacz moderatorów