anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odpiąć produkty z katalogu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mudol
#11 Animator#

Niestety, kolejny raz informatycy/menedżerowie/ceo/seo/sreo, czy inna badziewna komórka w allegro zrobiło coś co oczywiście źle działa. Zrobili dodawanie produktów do katalogu, oczywiście allegro błędnie to dodaje, ale już wspaniali informatycy zapomnieli zrobić przycisku "odepnij/usuń od katalogu", PROSTA rzecz, potrzebna sprzedawcom, no ale wiadomo allegro nie jest od myślenia ale od kasowania kasiory.

Proszę moderatorów o ODCZEPIENIE wszystkich moich ofert z tego katalogu, ja niestety nie mam takiej możliwości, a wy błędnie przypisujecie produkty do innych produktów. Z uwagi, że i tak mam produkty w kategoriach, które tego połączenia nie wymagają.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mudol, jeśli zdarzy się, że jakaś oferta jest błędnie połączona z Katalogiem, poproszę Cię o wskazanie jej numeru. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mudol
#11 Animator#

@mr_oma 

A dlaczego nie możecie tego sami zrobić? Jakbym miał 10tys ofert to miałbym 10 tys numerów wam podsyłać? Naprawdę trudno wejść w użytkownika zobaczyć, które są połączone i odpiąć? Ja nie chcę abyście sprawdzali czy jest błąd czy nie ma, bo u was takie rzeczy tygodniami się ciągną i trzeba wam udowadniać, ja chcę odczepić WSZYSTKIE, które są połączone.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@mudol Czy chodzi ci o taką możliwość?

annas14firma_0-1652457948261.png

 

oznacz moderatorów
mudol
#11 Animator#

@annas14-firma 

Nie wiem co to za przycisk, jakby pisało "usuń produkt z katalogu" to bym kliknął, a tak widząc "usuń produkt" w życiu bym nie kliknął obawiając się, że usunę produkt z mojej oferty. Z miłą chęcią się dowiem co ten przycisk robi.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@mudol Usuwa produkt z edytowanej oferty, czyli oferta po zapisaniu:

- pozostanie niepowiązana z żadnym produktem.

albo

- utworzy nowy produkt w katalogu i zostanie z nim powiązana.

Opcja usuwania produktów z katalogu jest niedostępna dla sprzedających bo to katalog, którym włada Allegro.

oznacz moderatorów
mudol
#11 Animator#

@annas14-firma 

"Opcja usuwania produktów z katalogu jest niedostępna dla sprzedających bo to katalog, którym włada Allegro."

ZA-JE-BI-STE Chciałbym poznać tego inteligenta z allegro, który wpadł na tak genialny pomysł i ile tysięcy za to skasował 🤣

Teraz najlepsze, edytowałem, usunąłem, ale na głównej stronie nadam mam w ofertach "połączono z blablabla" Jakby nie mogli dać komunikat "odczepienie w fazie sprawdzania" czy coś. A tak muszę zapamiętać, które odczepiłem, a które jeszcze nie, bo i tak wszystkie mają stare info.

A-LE-GRO w pigułce 😂

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@mudol kasę to dopiero skasują. Taka baza z danymi o obrocie to żyła złota. Jak cię to fascynuje, to zobacz jak konkurencyjną bazę buduje GS1.

Zresztą nie wiem czy to konkurencja czy kooperacja bo pewne rozwiązania są zaskakująco bliźniacze.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@mudol Podczas edycji na samym dole trzeba odznaczyć 'stwórz produkt', domyślnie jest włączony jak na obrazku poniżej.

Schowek01.jpg

 

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@akcesoria-net-pl Rozumiem, że pytanie twórcy postu jest jak usunąć a nie jak stworzyć produkt. Chociaż tytuł brzmi jak "odpiąć produkty z katalogu" może być zrozumiane:

- jak odpiąć oferty od produktów z katalogu,

- jak usunąć produkty z katalogu.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@annas14-firma Tak, odpiąć od katalogu.

Nie wystarczy kliknąć w usuń produkt, jak na Twoim obrazku, bo po zapisaniu powiązanie z katalogiem powróci. Trzeba dodatkowo ODZNACZYĆ checkbox jak na moim obrazku.

oznacz moderatorów
mudol
#11 Animator#

@akcesoria-net-pl  tak to było to, dzięki, działa

oznacz moderatorów
socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Czy można jakoś grupowo odpiąć produkty od katalogów? Jakiś czas temu robiłem to we wszystkich aukcjach ręcznie i teraz znów mam część aukcji połączone z katalogiem. Na dodatek ktoś pozmieniał katalogi i teraz sprzedając knot do świec w katalogu mam np. że sprzedaję świecę. Podobnie mam przy odzieży gdzie ten sam kod ma pełna rozmiarówka i na aukcji jest wystawiona bluza L, a na samej górze tytuł z katalogu XXL.

oznacz moderatorów