anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak powinienem opisać stan produktu, który sprawdzałem przez kilka godzin przed wystawieniem oferty?

Miloszg2
#8 Zapaleniec#

Witam. Jeśli włączyłem kartę graficzna na kilka godzin zeby sprawdzić czy działa to od razu jest to towar używany? Kiedy allegro zaczyna uznawac towar za używany? Chodzi o to ,że jakbym nie włączyl to bym ryzykował, że karta może byc zepsuta. Szkoda mi taka wysylac klientowi. Kurierzy kosztują.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

DrapexPL
#12 Orędownik#

Tak.

Allegro nie ma nic do tego.

Kurier kosztuje, błędy również.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie ma śladów używania, masz wszystko w originale to napisz że sprawdzona a nie używana.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Miloszg2  jeśli sprzedajesz jako firma to nie rozumiem właczani na kilka godzin. Towar zapakowany przez producenta powinien byc sprawny i najlepiej fabrycznie zapakowany.

Jełsi sprzedajesz jako os prywatna to napisz po prostu jaki jest faktyczny stan przedmiotu.

Osobiście nie kupiłbym montowanej wczesniej i "sprawdzaneJ" karty graficznej która mogla np przez kilka dni kryptowaluty kopać.

Jełsi ja bym kupil towar jako nowy a okazałoby sie że byl montowany i uzywany - reklamowałbym.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Pytanie od kiedy biegnie gwarancja producenta na kartę graficzną? Generalnie jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy to wszystko co rozpieczętowane i uruchomione liczy się jako używane tak samo jak samochody (gdy wyjedzie z fabryki i klient odbierze). Aczkolwiek jeżeli masz papier, że gwara od dzisiaj i po sprawdzeniu czy działa od razu wystawiłeś to może przejdzie, że "nowe".

 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Miloszg2 
Jeśli włączyłem kartę graficzna na kilka godzin zeby sprawdzić czy działa to od razu jest to towar używany?
Tak. Jest to towar używany (kilka godzin - o ile nikt inny jej wcześniej nie "sprawdzał").

Kiedy allegro zaczyna uznawac towar za używany?
W ofercie możesz napisać co chcesz. Najlepiej prawdę, bo w przeciwnym przypadku ryzykujesz reklamację z tytułu rękojmi z powodu wady rzeczy (towar niezgodny z opisem) - jeżeli np. po kilku miesiącach używania Kupujący "zauważy", że rzecz nie była nowa w chwili zakupu.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@A3dam  klient nie zauważy, że GPU jest używane jak raz tylko było włożone w płytę, no chyba że będzie miało jakieś przypalenie na laminacie ^^ Można tylko stwierdzić, po odpieczętowanym opakowaniu (jak było zapieczętowane ofc).

Najlepiej napisać prawdę, że karta była kupiona tego i tego dnia oraz, że na kilka godzin w celu sprawdzenia była odpalona. Najlepiej jak jest dowód zakupu, wtedy można będzie udowodnić, jak nie ma to kicha = używka i 70-80% wartości nowej.

oznacz moderatorów

Miloszg2
#8 Zapaleniec#

Mam dowód zakupu. Chodzi o to, że zdarzają się przypadki gdzie sprzęt będzie nie działać. Nie jestem sklepem. Potem miałbym problem  z ustaleniem czy to wina producenta czy klient uszkodził kartę mechanicznie.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Czy pudełko było w jakiś sposób zapieczętowane przed wyjęciem karty z opakowania?

oznacz moderatorów

Miloszg2
#8 Zapaleniec#

Jak każde. Taśma klejąca i tyle. Oczywiście towar chce wysłać w oryginalnym opakowaniu,

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

W takim razie niepotrzebnie otwierałeś. Chociaż śmieszą mnie takie ogłoszenia - sprzedam kartę graficzną a fotki przedstawiają same pudełko to w przypadku nowej jest różnica.

Widziałem na Allegro takie aukcje gdzie wystawiana była nowa karta od osoby prywatnej w zaplombowanym pudełku i trzeba było tak samo wystawić oczywiście dodając stosowny dowód zakupu (nowej karty bez gwarancji producenta na pewno był nie kupił)!

Jedynie dopisać w zakładce "o sprzedającym" lub na stronie aukcji, że wyłączasz ze swojej strony rękojmię i tyle. Kupujący znając warunki sam by podjął decyzję i w razie czego sam by musiał zgłosić ewentualną awarię (to są raczej bardzo rzadkie przypadki) do sklepu z którego została kupiona na podstawie dowodu zakupu.

 

oznacz moderatorów

Miloszg2
#8 Zapaleniec#

Tak, ale gdyby się okazało ,że karta jest uszkodzona to on by miał prawo mi ją zwrócić jak mam rozumieć?

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Jeżeli jesteś osobą prywatną (fizyczną) tz. nie prowadzisz działalności gospodarczej, sprzedajesz okazjonalnie i dodatkowo dołączysz tą formułkę o wyłączeniu ze swojej strony rękojmi to nic nie miał by ci prawa zwrócić.

Oczywiście  dla kupującego nie była by to komfortowa sytuacja gdyby się zdarzyło, że po rozpieczętowaniu pudełka i zamontowaniu w płycie GPU jest niesprawne...

Aczkolwiek są to pojedyncze przypadki tak jak wygrana w totka 😉 ponieważ taki sprzęt elektroniczny jest zazwyczaj sprawdzany na linii produkcyjnej przed pakowaniem.

Pozostało by mu zareklamować u sprzedawcy, czas naprawy lub wymiany nie wlicza sie do biegnącej gwarancji. 

Jakbym miałbym płacić prawie tyle co ze sklepu (no bo ze 200zł taniej powinno być aby się opłaciło kupić) za kartę to wolał bym kupić nierozpieczętowaną 🙂

oznacz moderatorów

Miloszg2
#8 Zapaleniec#

Tylko ,ze wystawią mi negatywa i będzie wtedy źle.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Miloszg2 
Allegro udostępnia Kupującym możliwość wystawienia Sprzedawcy oceny subiektywnej i bez związku z zawartą (lub nawet uznaną za niezawartą) transakcją.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A dlaczego uważasz że bez związku z zawartą (lub nawet uznaną za niezawartą) transakcją.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Opisz dokładnie, wyłącz rękojmie, zwrotów oczywiście nie musisz przyjmować jako prywatny sprzedający.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja całkowicie nie rozumiem tej Twojej oferty oferty. 

- Kupiłeś nowa kartę graficzną, sprzedajesz ją, żeby zarobić, nie używasz i sprzedajesz jako nową. 

- Kupiłeś kartę graficzną, sprawdziłeś ją, nie odpowiada Ci - sprzedajesz jako używaną

- Kupiłeś kartę graficzną od "chinoli", sprawdziłeś, czy działa - sprzedajesz jako używaną, przecież jej użyłeś dla sprawdzenia, czy jest sprawna

Pamiętaj, że uczciwość w opisach aukcji nigdy nie zaszkodzi sprzedającemu (przynajmniej teoretycznie - w praktyce różnie z tym jest). Ale zawsze należy się kierować tą zasadą. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów