anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozwiązać problem z nieuczciwym klietem?

NathanAlejver
#8 Zapaleniec#

Mam problem z kupującym, który dokonał u mnie zakupu Bagnetu, po zakupie zażyczył sobie wymianę ze względu na jakieś drobne szczegóły, na co się zgodziłem gdyż byłem w posiadaniu dwóch o tej samej konstrukcji i wykonanych z tych samych materiałów co było widoczne na zdjęciu aukcji, na allegro. Przyjąłem przesyłkę od klienta i po odpakowaniu okazało się, że bagnet przysłany przez niego nie jest tym który ja mu wysłałem, na dowód zrobiłem zdjęcia porównawcze. Był zniszczony i o innym fasonie rękojeści, liczne podpiłowania jasny kolor stali, innych rozmiarów. Klient zaprzecza, że go podmienił i upiera się przy swoim kłamstwie. Na domiar bezczelności wystawił negatywny komentarz, który jest dla mnie uczciwego człowieka zniesławieniem i przestępstwem wobec prawa. Zgłosiłem sprawę na policji lecz tam dostałem informację że takie sprawy roztrzyga administracja Allegro. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem. Jak odzyskać mój bagnet i co zrobić z przysłanym przez klienta bagnetem?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

@NathanAlejver Klient złożył Ci reklamację i odesłał przedmiot. Wymieniłeś na drugi, czy nie wymieniłeś? Reklamację powinieneś rozpatrzyć i ją uznać lub odrzucić. jeśli uznałeś, towar powinien zostać wymieniony na Twój koszt lub powinieneś zwrócić klientowi wszystkie koszty, także koszty odesłania. Jeżeli nie oddałeś pieniędzy lub nie wymieniłeś towaru, kupujący może otworzyć Dyskusję na Allegro, a potem może wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Jeżeli rekompensatę otrzyma, Allegro może wymagać od Ciebie zwrotu kosztów, może też zablokować Twoje konto.

Jeżeli towar wymieniłeś, oznacza to, że nie miałeś zastrzeżeń do zwróconej rzeczy. Zgłoszenie na policję komentarza jest błędem, na Allegro kupujący może wystawić subiektywną ocenę transakcji. Jeżeli ocena narusza zasady, możesz poprosić Allegro o jej usunięcie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51b99f53-f844-4aca-ae85-35363ce7a272&subjectId=0047464a-5...

Jeśli zostałeś zniesławiony w komentarzu, możesz wystąpić do sądu przeciwko kupującemu z prywatnym aktem oskarżenia, ale nie polecam tej metody. Niedawno jeden sprzedający wystosował taki akt przeciwko mnie i przegrał w sądzie wszsystko, ponosząc wszelkie koszty i koszty dojazdów do sądu z odległej miejscowości.

oznacz moderatorów

NathanAlejver
#8 Zapaleniec#

Jak mogłem wymienić, podmieniony przez klienta towar? Myślę że powinienem mu odeslać jego bagnet, ale skąd wiem czy teraz nie wymyśli sobie że wysłałem mu ceglę?

Nawiązując do tematu zniesławienia to chyba coś nie tak? Bo kupujący nie jest święta krową któremu można pozwolić na wszystko. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@NathanAlejver w czym problem poproś klienta o swój bagnet 🙂 i wtedy wymienisz ( wyślesz drugi ), negatywa możesz dostać i nic z tym nie zrobisz, przykre ale coraz częściej kupujący kombinują, pewnie liczył że za free wymieni se bagnet a Ty żeby nie mieć negatywa pójdziesz na wszystko ;(

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@NathanAlejver Oczywiście że zgodziłeś się na wymianę ale nie na podmianę, napisz że chcesz swój bagnet, że zgłosisz sprawę na Policji. Czasem nie warto być przyzwoitym. 😁

oznacz moderatorów

NathanAlejver
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem sprawę lecz policja wysłała mnie do administracji Allegro, do której napisałem. Czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

"UWAGA.Nieuczciwy sprzedawca. 02.04.21 dokonałem zakupu bagnetu Arisaka. Sprzedający wysłał inny bagnet niż umieszczony na aukcji. Zrobiłem zdjęcia i odesłałem bagnet. Sprzedawca zadzwonił do mnie twierdząc że to ja zamieniłem bagnet. Brak słów na określenie tego typu zachowania. Sprawa skierowana na policję. Odradzam zakupy u tego osobnika."

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Odwieczny problem. Sprzedawca twierdzi, że klient oszust, a klient twierdzi to samo na temat sprzedawcy. I bądź tu mądry kto mówi prawdę, a kto kłamie. Tego nawet Salomon by nie rozwiązał.

Jak to dobrze, że ja nie sprzedaję bagnetów, bo kto wie, czy jakiś niezadowolony klient nie zechciałby wypróbować go na mnie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zbierasz dowody, zdjęcia

idziesz na policję i składasz zawiadomienie z art 286 kodeksu karnego

może Ci także pomocny policjant podsunie do tego jakieś paragrafy

przy art 286 nie ma dolnego limitu kwoty

 

 

oznacz moderatorów

NathanAlejver
#8 Zapaleniec#

Dla policji to te same bagnety i nie dopatrują się oznak przestępstwa.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@NathanAlejver Po pierwsze sprzedając w taj kategorii powinieneś zrobić lepszy opis i zdjęcia. Jedno zdjęcie ( grupowego nie liczę)?? Brak pełnego opisu? A co z sygnaturami? Dławik sprawny? Okładziny oryginalne? Żabka? Brak zdjęcia szczegółowego pochwy .... sam się prosiłeś o kłopoty.

Nikt nie wie co wysłałeś i nikt nie powie co klient odesłał - czy to są te same bagnety. Jeżeli jesteś pewien swego, to napisz ( nie dzwoń) poprzez wiadomości allegro że oczekujesz na ten egzemplarz który wysłałeś i wtedy wyślesz inny. Nie możesz przyjąć nie swojego przedmiotu. Negatywa pewnie nie unikniesz. Swoją drogą - czy wysłałeś ten pojemnik na proch Kupujacemu?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

NathanAlejver
#8 Zapaleniec#

Dzięki, czyli jeżeli klient nie chce mi odesłać mojego czy powinienem mu wysłać ten podmieniony przez niego i sprawę zakończyć. Bo policja nie widzi w tym żadnego oszustwa. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@NathanAlejver Jeżeli jesteś pewien ( to ważne), że to nie Twój bagnet został odesłany, to:

Poinformuj ( wiadomości allegro a nie sms czy telefon), że czekasz na odesłanie swojego bagnetu - wtedy podejmiesz dalsze działania. Ten bagnet który odesłał nie jest tym który mu sprzedałeś i prosisz go albo o przysłanie własnego kuriera albo o przelanie pieniędzy na zwrot przedmiotu do niego, Dokumentuj fotograficznie stan przedmiotu przed odesłaniem! Z negatywem się pogódź.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

NathanAlejver
#8 Zapaleniec#

Jestem pewien, posiadam zdjęcia. Czy jeżeli nie chce mi oddać mojego, mam mu przesłać ten który przysłał i sprawę zakonczyć.

oznacz moderatorów