anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sobie radzicie z niedobierającymi pobrania ?

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Witam,

Klient zamówił - nie odebrał mi 2 x paczki pobraniowe ruch.

Nie zrezygnował z zakupu , nie zgłosił zwrotu. 

Czy mogę go obciążyć FV za koszty dostawy ?

Czy mogę go wpisać na czarną listę ? 

Czy może mi wysmarować negatywa a Allegro powie ,że to subiektywna ocena kupujacego - mógł przecież mnie okraść nie ? 

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla możesz , ale w przypadku przesyłki za popraniem będzie to trudne aczkolwiek możliwe . Negatywa moze wystawić , a jego usuniecie będzie uzależnione od jego treści .NIE OFERUJ POBRAŃ !!!

Czarna lista to temat rzeka , trudno cokolwiek poradzić .

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

nie bardzo chce.  Jednak tych nieodebranych to promil obecnie. A trafiam jednak w kanał gdzie odbiorca często  ma gotówkę w domu.. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla musisz sam-a wyważyć co dla Ciebie korzystniejsze , zrezygnować z pobrań lub ująć koszt nie odebranych przesyłek w cenie towaru .Dochodzenie się z klientem przeważnie źle się kończy dla sprzedawcy . 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Butiktalulla Poczekaj, może jeszcze zgłosi zwrot, wtedy powinien pokryć jedynie koszt powrotu paczki. Obciążyć go kosztem powrotu paczki możesz, ale jeśli nie zapłaci, pozostanie Ci tylko sąd. Wpisać na czarną listę też możesz, choć w niektórych przypadkach może to być niezgodne z prawem. Negatywa może Ci wystawić, ma taką możliwość już w chwili dokonania zakupu.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

coś głupszego jak opcja wystawienia negatywa w chwili zakupu - Allegro nie mogło wymyśleć....

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Butiktalulla Nie doceniasz ich możliwości ,tam pracuje szeroki zespół i jeszcze nie jeden pomysł nas zaskoczy tak że odechce nam się handlu na tym portalu.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

ciężko mi się z Tobą nie zgodzić 🙂 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Butiktalulla Zdaję sobie z tego sprawę jestem tu już prawie 20 lat i przez ten czas to już wiele tu przeszedłem i nie jedno odczułem i czuję że potencjał nietrafionych i utrudniających pracę pomysłów mają nieograniczony.

oznacz moderatorów