anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sprawdzić za jaką paczkę jest dopłata e-nadawca

krzyszu18
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Dziś otrzymałem fakturę na 28zł za przesyłkę ponadgabarytową z odbiorem w punkcie. Pytanie jak zweryfikować w e-nadawcy za jaką paczkę została doliczona dopłata? Czy w ogóle jest taka możliwość?

Pozdrawiam

Krzysztof

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mikeza
#20 Guru#

@krzyszu18 niestety nie zweryfikujesz. prosiłem swojego czasu o specyfikację faktury z poczty, ale oni czegoś takiego nie mają, nie są w stanie dopasować konkretnej paczki do pozycji z faktury. Jeśli ta dopłata byłaby na fakturze z allegro to wtedy tam jest podany nr konkretnej przesylki, a jeśli to faktura typowa z poczty, to niestety nie da się dojść.

Ale jeśli nie nadajesz takich paczek ponadgabarytowych, to składaj reklamację. Poczta na szczęście koryguje faktury. Ja ostatnio dwukrotnie składałem, bo raz naliczono mi kilka zwrotów, których nie miałem, innym razem jakiś dziwny polecony (również zwrot). Jak widać pomyłki im się zdarzają, więc trzeba reklamować.

Tak na marginesie w DPD jest to samo, na ostatniej FV mam przesyłkę o wadze 0,5kg i wymiarach 60cmx15cmx15xm policzoną z dopłatą ok 30zł za nadgabaryt ????

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

W umowie z Poczta to standard. Dlatego teraz korzystam z PP jedynie przez Allegro.

Wcześniej prawie na każdej fakturze pojawiały się jakieś dziwne pozycje. Przy kwocie FV rzędu kilku tys. zł nie chciało mi się składać reklamacji na 20-30 zł. Zbyt dużo czasu musiałbym na to poświęcić.

Generalnie - to cały czas miałem z PP problemy. Od samego początku. Pierwsza FV - przyszła bez naliczonych zniżek, do zapłaty ponad 10 tys. zł w standardowych cenach, a nie w cenach dla klienta biznesowego. Niestety, nie stać mnie było na zapłatę takiej kwoty, zamiast ok. 3 tys. zanim wszystko wyjaśniłem i przyszła korekta - otrzymałem notę odsetkową. Mój błąd - trzeba było sobie wyliczyć i zapłacić FV ze stawek z umowy. Następnie - problem z przedłużeniem umowy - przez 2 dni przesyłki znów szły w standardowych cenach - rekompensata z PP - foliopaki i kartony do pakowania.

Jeszcze w tym roku w lutym przypomnieli sobie, że za ostatnią FV z zeszłego roku z czerwca miałem niedopłatę - zapłaciłem już te 2 stówy, nie miałem już siły sprawdzać.

I tak mam teraz święty spokój z PP. Trochę brak poleconych, ale idzie wytrwać.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów