anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sprzedać kilka używanych rzeczy na allegro?

1grzesiek1987
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

 

Chciałbym sprzedać trochę starych rzeczy na allegro. Jak to zrobić? Chodzi mi o to, czy muszę mieć firmę, żeby sprzedawać swoje rzeczy na allegro?

 

Chcę sprzedawać na aukcji od 1 PLN bez ceny minimalnej. 

 

Będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:44052296
#21 Demiurg#

@1grzesiek1987  w menu wchodzisz w zakładkę  sprzedaż i wystaw nowy przedmiot

https://allegrolokalnie.pl/oferty/wystaw/kup-teraz?login=success

Tu masz artykuł z pomocy Wystawianie i edycja oferty 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@1grzesiek1987 Nie musisz mieć firmy, aby sprzedać trochę swoich starych rzeczy na Allegro. Jeśli będą to duże ilości, powinieneś tylko móc udowodnić, że posiadasz je ponad pół roku, aby nie mieć problemów z Urzędem Skarbowym. Firmę powinieneś założyć, gdy prowadzisz ciągłą sprzedaż zorganizowaną, czyli gdy kupujesz przedmioty w celu ich odsprzedaży, zwłaszcza gdy są to przedmioty nowe, wystawione w ofertach wieloprzedmiotowych.

oznacz moderatorów

1grzesiek1987
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Ale jak mam udowodnić, że mam książkę pół roku?

Kupiłem ksiażkę nową kilka lat temu, przeczytałem kilkanaście rozdziałów i co? Mam przez kilka lat trzymać paragon?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz mieć paragonu, przecież masz 6 miesięcy, wierzymy Ci na słowo. Są to za drobne rzeczy żeby ktoś się czepiał.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@1grzesiek1987 Tego nie wiem, to Twój problem 🙂

Ktoś tu kiedyś pisał, że dowodem może być Twoje stare zdjęcie na tle regału z wystawionymi książkami 🙂  Z pewnością jednak US może się przyczepić, gdy stwierdzą dużą ilość wystawionych towarów u osoby prywatnej.

Jakiś czas temu pewna osoba wystawiła kilka tysięcy używanych ubrań dla dzieci i tłumaczyła na tym forum, że są to jej prywatne rzeczy po jej dzieciach 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Link do wątku https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/kupuj%C4%85cy-zwr%C3%B3ci%C5%82-... na wypadek gdyby niektórzy woleli się zapoznać z faktami, a nie opiniami i domniemaniami.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@1grzesiek1987 
Ale jak mam udowodnić, że mam książkę pół roku?

Nie musisz nic nikomu udowadniać. Allegro tego nie wymaga. Każdy właściwy organ ma obowiązek udowodnienia bez pomocy obwinianych, że cokolwiek naruszyli. Przynajmniej w Polsce.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@1grzesiek1987zachęcam Cię do skonsultowania się z Urzędem Skarbowym - otrzymasz informację prosto od źródła, bez snucia domysłów. 🙂
 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów