anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak to wyliczyć? Reputacja

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Witam, mam 110 pozytywnych ocen oraz jedną negatywną w procentach: 98,8%. I teraz pytania.

1. Skąd wiedzieć ile z tych 110 pozytywnych jest unikatowych (od różnych kupujących) a nie powtarzających się od tych samych kupujących.

 

2. Skoro mój wynik to 98,8% to jak obliczyć ile muszę dostać pozytywnych ocen, żeby sprzedaż wzrosła o 0,1%.

 

3. Jak obliczyć co ile dni będzie znikać jedna ocena? Bo z tego co widzę co jakiś czas ubywają mi oceny. I nie wiem jak to obliczyć.

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Przykro mi, ale nie ma pod tym linkiem nie ma praktycznie nic o to co pytałem (tylko są informacje o systemie gwiazdek.) Po za tym Chciałem pomoc konkretnie do mojego przypadku, a nie gotowe formułki allegro.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Przepraszam, czy kolega ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Kolejny link, który nie odpowiada żadnemu z moich pytań. Nie pytałem o punkty, tylko o procent sprzedaży i tak jak pisałem zależy mi, żeby pomógł mi ktoś konkretnie na moim przykładzie.

Więc wciąż nie dostałem żadnej odpowiedzi na moje trzy pytania, tylko linki które mają się nijak do tematu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Pomożecie w tej matematyce  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@CypisOfficial W linkach, które wskazał Ci @LEW433 są wszystkie informacje, którch poszukujesz: 

1. Jeśli ten sam kupujący wystawi Ci więcej ocen w ciągu ostatnich 7 dni, do średniej wliczymy wyłącznie pierwszą z nich.

2. Punkty otrzymujesz jeśli procent klientów, którzy polecili zakupy u Ciebie, przekroczy 98%. Za każde 0,1% powyżej 98% poleceń otrzymasz 5 punktów. Maksymalnie możesz uzyskać 100 pkt za 100% poleceń.

Jeśli uzyskasz wynik poniżej 98%, odejmiemy punkty. Za każde 0,1% poniżej 98% odejmiemy 5 pkt. Maksymalnie możemy odjąć 4900 pkt (za 0% poleceń).

Przykłady:

  • 98,5% poleceń – otrzymasz 25 pkt.: za każde 0,1% powyżej 98% uzyskasz 5 punktów czyli za 0,5% powyżej 98% suma punktów wynosi 25 pkt
  • 92,3% poleceń – stracisz 285 pkt: za każde 0,1% poniżej 98% odejmiemy 5 punktów czyli za 5,7% poniżej 98% suma punktów wynosi 285 pkt.

3. Oceny wyliczamy na podstawie średniej liczby gwiazdek, jakie w ciągu 30 dni kupujący przyznali Ci w obszarach: zgodność z opisem, koszt wysyłki, obsługa kupującego. Co oznacza, że dana ocena liczy się do statystyk przez 30 dni, potem wypada z obliczeń. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Kolejna odpowiedz, wciąż praktycznie nie na temat.

1.  Pytanie było jak sprawdzić ile ocen na prawdę jest liczonych do średniej, a ile jest wystawionych bezużytecznie. Bo nawet, jeżeli ktoś wystawi mi dwa pozytywy w ciągu 2 dni to allegro zapisuje to jako pozytyw, ale w praktyce nie wpływa na moja średnią. Dlatego nie wiem ile w tych 110 ocenach jest ocen, które faktycznie wpływają na średnią.

 

2.  Jejku, zrozumcie w końcu, że nie pytam o żadne punkty!!! Chciałem odpowiedz na moim przykładzie. Czyli skoro mam 98,8% to chce wiedzieć ile pozytywów muszę dostać, żeby średnia wzrosła do 98,9% skoro wiem, że mam 110 pozytywnych ocen i 1 negatywną. Poważnie tak trudno zrozumieć to pytanie? 😄

 

3. To samo co kolega UP, totalny brak zrozumienia. Nie pytałem o gwiazdki tylko o pozytywną ocenę. Jak obliczyć co jaki czas będzie mi znikać jedna ocena i czy w ogóle da się to zrobić. Albo na odwrót co ile dni muszę średnio dostawać pozytywne oceny, żeby moja średnia ocen nie spadła i była na takim samym poziomie?

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@CypisOfficial Nie dostałeś odpowiedzi, bo jej prawdopodobnie nie ma. Pomijając niezrozumienie o co pytasz przez odpowiadających, nie ma takiego automatu do wyliczenia.

Tylko 'na piechotę'.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Że co? Nie dostałem odpowiedzi, bo jej prawdopodobnie nie ma? Przecież powinno się dać to jakoś wyliczyć, na prawdę nie ma tutaj nikogo kompetentnego, który wreszcie odpowie klarownie na moje pytania? :x

Już nawet nie mówie na wszystkie, ale chociaż na jedno z trzech...

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@CypisOfficial 

Po kolei.

1) Nie ma informacji dostępnych dla użytkownika ile poleceń jest unikalnych.

2) Wzór na liczenie procentów wygląda tak:

((Unikalne polecam - nie polecam) / Unikalne polecam ) * 100

Mi wyszło że masz od 84 do 90 unikalnych poleceń. Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na swoje pytanie, wystarczy przekształcić wzór który Ci podałem.

3) Nie ma dostępnych informacji od tak. Możesz ustawić zakres odpowiednich dat, np dzisiejsza 2022-04-11 w swojej poczcie e-mail i sprawdzić ile masz na ten dzień ocen. Albo szerszy zakres. Te oceny będą się usuwały dokładnie po upływie 12 miesięcy.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Wreszcie merytoryczna odpowiedz 🙂

Czyli tak, używając tego wzoru wychodzi 99,09%, a w praktyce mam na prawdę 98,8%. Czyli mam rozumieć, że 0,29% pozytywnych ocen nie jest unikatowych?

I jedynie wciąż nie wiem ile muszę dostać mniej więcej pozytywnych ocen, żeby średnia wzrosła o 0,1%

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@CypisOfficial Ocena jest unikalna jeżeli sie nie powtarza. Np ten sam kupujący wystawi ci ocenę po 8-miu dniach, to wtedy obie się liczą. jak jedną po drugiej w odstępie do 7 dni to liczy się tylko jedna. A oceny znikają po roku od czasu ich wystawienia (niezależnie czy pozytyw czy negatyw). Dlatego możesz widzieć ciagle inną liczbę ocen. A co do wyliczeń procentowych to podejrzewam, ze nawet twórca tego systemu nie bardzo wie co wymyslił.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

To wszystko co napisałeś już wiem, wciąż nie ma osoby, która potrafiłaby mi odpowiedzieć na pytanie ile w moim przypadku muszę dostać pozytywnych ocen, żeby średnia wzrosła o 0,1%.

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@CypisOfficial zajrzyj tutaj, może będziesz miał tam lepszą statystykę.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Niestety to mi nie pomoże, pomijając już fakt, że mam konto zwykłe, a nie firmowe. 

Wciąż nie ma osoby, która potrafiłaby mi odpowiedzieć na pytanie ile w moim przypadku muszę dostać pozytywnych ocen, żeby średnia wzrosła o 0,1%.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tego się nie da dokładnie wyliczyć, bo każdego dnia będziesz tracił stare oceny. Takie wyliczenie może być ważne tylko na dany konkretny dzień, a będzie się cały czas zmieniać. Ubytki w ocenach wpływają na wszelkie wyliczenia, szczególnie, że np, Twoja ocena negatywna może w tym czasie zostać usunięta (mija rok od jej wystawienia) i nagle pojawia się 100% poleceń. albo znika spora liczba pozytywów i procent nagle spada.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

mozna orientacyjnie policzyć, jeśli masz łacznie 100 komentarzy (99 pozytywów i 1 negatyw), to wtedy wychodzi 99% poleceń, przy założeniu, że masz np. 110 komentarzy (109 pozytywów i 1 negatyw) wyjdzie mniej więcej 99,1 % poleceń. Trzeba tylko zwrócić uwagę, że procent będzie się zmieniał w zależności od liczby komentarzy - teraz ta zmiana jest szybka, bo jest ich mało, ale jak byłoby np. kilka tysięcy, to trzeba byłoby setek ocen, żeby poziom podniósł się np, o 0,1%

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Znaczy u mnie oceny mniej więcej oscylują w tym samym poziomie, bo to co zniknie to zaraz ktoś wystawi kolejny, więc od kilku lat mam średnio 110-120 pozytywnych ocen.

Czyli mając taką informacje ile średnio muszę dostać pozytywnych ocen, żeby średnia wzosła o 0,1%?

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tak jak wyliczyłem powyżej, zakładając, że masz mniej więcej taką stałą liczbę ocen (110-120) i dochodzi 10 nowych pozytywów, a żaden komentarz nie ucieka, bo to jest też istotne, to średnia powinna podskoczyć o ok. 0.1% oczywiście w sytuacji gdzie w między czasie znika część komentarzy wszystko będzie inaczej wyglądać, stąd tak trudno jest podać dokładne wyliczenia.  bo one są płynne.

Jeśli z drugiej strony liczba Twoich ocen się nie zmieni, bo np. otrzymałeś 10 nowych komentarzy, a 10 starych pozytywnych zostało skasowanych, to ocena nie ulegnie zmienia. Wtedy trzeba czekać na skasowanie negatywów lub zwiększyć liczbę otrzymanych ocena pozytywnych względem tych co zostały usunięte po roku. Jak widać na tych przykładach, te wyliczenia nie są takie proste i klarowne jakby się wydawało 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów