anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak udowodnić że tylko ja mam dostęp do konta allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

Witam jak można udowodnić allegro że sam mam dostęp do swojego konta? Allegro zablokowało mi konto ponieważ niby ktoś inny ma do niego dostęp. Gdzie nie mam możliwości udowodnienia że tak nie jest. Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

@msniezek

Sprzedaż karty podarunkowej do Netflix. Wszystko za pośrednictwem poczty e-mail. To że otrzymałem szybko pozytywną ocenę to chyba dobrze świadczy tak? Chyba, że was allegro to boli że ktoś tak szybko potrafi zebrać pozytywne opinie. Bo niestety coraz więcej jest negatywnych opinii o allegro na internecie i o tym co moderatorzy allegro wyprawiają

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Waszek7145 

Oferowanie dostępu i usług związanych z oglądaniem oraz słuchaniem na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu (tzw. video on demand) jest niedozwolone w Allegro. Zakaz sprzedaży obejmuje wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta.

Przykłady serwisów, które oferują treści multimedialne na życzenie: Netflix, Showmax, HBO GO, CDA Premium, VOD.pl, Player.pl.

Zakaz sprzedaży nie obejmuje ofert podmiotów prowadzących oficjalną działalność w zakresie odsprzedaży, które zawarły odrębną umowę z Allegro.pl.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Karta podarunkowa, to nie jest dostęp do konta, ergo nadinterpretujesz😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere a czym niby różni się karta podarunkowa od "Zakaz sprzedaży obejmuje wszelkiego rodzaju kody"? na karcie podarunkowej zapewne jest kod

Czyli karta podarunkowa to to samo co kod

 

EDIT widzę że zmieniłeś na dostęp do konta, tyle że ja podałem więcej rodzajów, karta podarunkowa to kod

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Nic nie zmieniłem, nie edytowałem treści tego posta (poza dodaniem emotki na końcu).

Parę tygodni temu był tu już taki jeden, który się upierał że karty prepaid do bodajże WoW-a, to... przedpłacone karty płatnicze, a że kart takich sprzedawać na allegro nie można, to sprzedającego należy zbanować, łamie regulamin😁
Tak czy owak, szybko został wyjaśniony przez którąś moderatorkę😏

EDIT
Skoro jest to zakazane, to co powiesz na to (nawet jest odpowiednia kategoria ku temu😏)?
https://allegro.pl/kategoria/karty-podarunkowe-netflix-260520
Bo jak dla mnie nadal nadinterpretujesz. Powiesz mi jakimi ścieżkami podążają Twoje myśli, że kartę podarunkową utożsamiasz z "usługą związaną z oglądaniem"?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere "Skoro jest to zakazane, to co powiesz na to (nawet jest odpowiednia kategoria ku temu"

Przecież zacytowałem w tym wątku, czemu tego nie zauważyłeś?: "Zakaz sprzedaży nie obejmuje ofert podmiotów prowadzących oficjalną działalność w zakresie odsprzedaży, które zawarły odrębną umowę z Allegro.pl."

Dlaczego miałbym kartę podarunkową nie utożsamiać z usługą związaną z oglądaniem? Wszyscy którzy sprzedają karty podarunkowe, kody, dostępy, sprzedają usługi. Kupując z zagranicy np klucze do gier to importujesz usługi. Możesz napisać jakimi ścieżkami podążają Twoje myśli że sprzedawanie kodów nie nazywasz sprzedawaniem usług?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Mam rozumieć, że gdy kupuję doładowanie konta (do komórki) w kiosku, to moim usługodawcą nie jest operator komórkowy, tylko kiosk ruchu? Czyli jeśli np. będę miał problemy z zasięgiem, to opieprzać mam kiosk ruchu, a nie operatora komórkowego - OK, teraz już wszystko jest jasne🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere nie, usługodawcą jest operator komórkowy, kiosk sprzedał usługę którą wykonuje ktoś inny

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Kiosk nie sprzedał mi żadnej usługi, tylko kod doładowujący konto. Czy Ty sam siebie czytasz? Głupoty piszesz i tyle (tak jak w wątku o numerach przesyłek elektronicznych, których nigdzie nie można zweryfikować) - masz ewidentny problem z odróżnianiem kodów od usług i losowego ciągu cyfr od numerów przesyłek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere zakup kodu doładowującego konto = zakup usługi

Od 4 lat prowadzę sprzedaż kluczy, chcesz mi wmówić że kupując klucze z zagranicy nie importuję usług i od 4 lat płacę fiskusowi VAT w postaci importu usług który im się nie należy? To bardzo ciekawe co piszesz laughing Chyba jakieś nowe prawo mamy. Chętnie przeczytam jak byś opodatkował import kluczy z zagranicy według twojej teorii że klucze to nie usługi laughing może jakieś cło? klucze to nie towar przecież tylko losowy ciąg cyfr laughing

Numery przesyłek elektronicznych nie można zweryfikować tylko dlatego że allegro nic z tym nie zrobiło by można było je weryfikować. Masz ewidentny problem z odróżnianiem co nie można aktualnie od tego co można by było zrobić by było można.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Kod, klucz czy karta podarunkowa, to nie jest żadna usługa - szybciej nazwałbym to "dokumentem" uprawniającym do odebrania towaru czy usługi.
A to że jakiś krawaciarz wydał taką, a nie inną interpretację, to już inna bajka (bo w tym kraju już niestety tak jest, że składając prośbę o interpretację przepisu do np. trzech izb skarbowych, dostajesz trzy różne interpretacje tego samego przepisu).
Mało to było przypadków, gdy jakaś firma dostała interpretację przepisów po wystąpieniu o taką do izby skarbowej, by kilka lat później nagle okazało się, że inna izba skarbowa ma zgoła odmienne zdanie na temat tegoż przepisu i pyk - macie 20 mln zaległego podatku VAT do zapłacenia. I co? I firma oczywiście idzie na dno, bo nie mają takich pieniędzy.

Ewidentny problem to ja owszem mam, ale z traceniem czasu na dyskusje z osobami, z którymi dyskutować nie powinienem, bo nie wynika z nich nic, poza właśnie straconym czasem, moim czasem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere ok w takim razie wiesz lepiej od urzędników państwowych którzy potwierdzili mi w interpretacji podatkowej za którą zapłaciłem, że kupując klucze z zagranicy to import usług i od tego należy zapłacić podatek VAT-9M

Zwracam honor i wysyłam wezwanie do US o zwrot kilkudziesięciu tysięcy zł laughing

Mogą być różne interpretacje, z tym że nadal nie napisałeś jak byś opodatkował import kluczy z zagranicy. Skoro według Ciebie nie są usługami to w jaki sposób by miały być opodatkowane? Przecież kupując z zagranicy przez internet coś cyfrowego na granicy państwa nie stoi żaden elektroniczny celnik. To co piszesz się kupy nie trzyma, bo jeśli klucze są "dokumentem uprawniającym do odebrania" to nadal nie wskazałeś czego to jest import i jaki podatek należałoby zapłacić. Skoro z taką pewnością piszesz że to nie usługi to pasowałoby też potwierdzić to jakim podatkiem miałby być obłożony import kluczy. Dopiero wtedy Twoje stanowisko miałoby jakikolwiek sens.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 To nie dość, że tzw. urzędnicy państwowi dostają pensyjki z naszych podatków, to jeszcze dodatkowo trzeba im płacić za to, jaki mają pomysł na zrozumienie danego przepisu?😁

"Mogą być różne interpretacje, z tym że nadal nie napisałeś jak byś opodatkował import kluczy z zagranicy." - może dlatego, że mam to w nosie i nikt mi za to nie płaci?😏
Ja to najchętniej bym zlikwidowałbym VAT (oraz kilka innych jakże "potrzebnych podatków) i opodatkował wszystkich (nieważne czy to firma, czy osoba fizyczna) stawką 10% od dochodu - koniec pieśni. Ale wiesz, tacy jak ja nie mają nic do powiedzenia, bo gdzieś wyżej są krawaciarze wg których - cytując szefa ww. urzędników - "ludzie mają zapier.alać za miskę ryżu" i się nie odzywać. Ty natomiast wyglądasz na takiego, który tylko się zastanawia czy i jaki podatek mógłby jeszcze zapłacić.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere to nic nowego że za interpretacje podatkowe się płaci

Skoro masz to w nosie, to znaczy że Twoje stanowisko że klucze to nie usługi nie jesteś w stanie obronić i powinieneś przyznać mi rację. 

"Ty natomiast wyglądasz na takiego, który tylko się zastanawia czy i jaki podatek mógłby jeszcze zapłacić." 

Do tej pory sądziłem że brak wiedzy nie powoduje braku konsekwencji. Chyba masz inne zdanie na ten temat.

W Rosji ponoć wprowadzą podatek 6,2% od obrotów czyli każda wpłata na konto jest uszczuplana przez bank o 6,2% wpłaty i tym sposobem armia urzędników skarbowych traci sens i pieniądze państwowe mogą zostać wydane na coś ważniejszego. Doradcy podatkowi i księgowi także stracą pracę. Nie trzeba się będzie rozliczać z fiskusem, biurokracja i szara strefa zniknie. https://businessinsider.com.pl/finanse/najwieksza-podatkowa-rewolucja-w-rosji-bedzie-tylko-jeden-pod...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 "Skoro masz to w nosie, to znaczy że Twoje stanowisko że klucze to nie usługi nie jesteś w stanie obronić i powinieneś przyznać mi rację." - niczego nie muszę, "musi to na Rusi", ja ew. mogę (bo używam tzw. chłopskiego rozumu, a nie polegam na tym, co mi nakaże urzędnik państwowy, który "na pewno wie lepiej" - a w tym przypadku mój rozum ma logiczne obiekcje co do tego, co wymyślili sobie krawaciarze z budżetówki).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere z tym że ja nigdzie nie napisałem "musisz" tylko "powinieneś" więc ten często używany zabieg uniknięcia przyznania racji Ci nie wyszedł

Ze sprzedażą kart podarunkowych netflix także nie miałeś racji i nic nie odpisałeś gdy Ci udowodniłem że tylko jedna firma to robi bo ma umowę z allegro.. po prostu nie potrafisz przyznać racji i tyle

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Pisanie że powinienem, brzmi jak sugestia tego, że muszę. Nie, nie muszę i nie powinienem, bo mam odmienne zdanie na ten temat. Koniec, kropka.
Powinieneś, a nawet musisz, to przyznać rację urzędnikowi (co, jak widać, nie jest dla Ciebie problemem, bo nie kwestionujesz "logiki" ich poczynań), bo inaczej tak Cię urządzi, że się nie pozbierasz.

Nie miałem racji? A niby w czym? Uparłeś się, że sprzedaż takich kart jest na allegro zakazana, ja natomiast udowodniłem Ci, że jednak nie jest. A że tylko jedna firma ma na to obecnie monopol, bo trzeba dodatkowo podpisać jakąś umowę, to już inna kwestia. Widocznie netflixowi bardzo zależy na tym, aby te karty pochodziły tylko z oficjalnej dystrybucji i nie było w obrocie takich, które "spadły" z TIR-a). Mnie to ani ziębi, ani grzeje, bo nie oglądam netflixa.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere no nie mogę nie przyznać urzędnikowi racji, bo jakoś chcę funkcjonować.

W którym miejscu udowodniłeś mi że nie jest zakazana? To ja udowodniłem że jest zakazana wklejając cytat z allegro (łącznie z tym fragmentem że można jedynie w przypadku podpisania odrębnej umowy z allegro) Ty nic nie udowodniłeś, jedynie wklejając link do aukcji potwierdziłeś to co ja cytowałem.

Od początku nie masz w niczym racji. Ani w legalności na allegro kart podarunkowych netflix, ani w tym czym są kody, ani w tym że elektroniczni przewoźnicy nigdy nie będą mogli być zintegrowani z allegro (kwestia dobrej woli allegro). Pouczasz ludzi którzy handlują tym od lat, a w momencie gdy ktoś poda argument z którego nie potrafisz wyjść obronną ręką to się okazuje że albo nic nie musisz albo nie oglądasz. Taka rozmowa z osobami, które wypowiadają się na tematy o których nie mają pojęcia.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 "no nie mogę nie przyznać urzędnikowi racji, bo jakoś chcę funkcjonować." - niedługo dojdzie do tego, że gdy co niektórzy będą ostro zapinani przez urzędnika od tyłu, to spytają tylko z głupawym uśmieszkiem "czy może szanowny pan chciałby wazelinę, żeby sobie przypadkiem ch... nie obtarł?"
Pytałem co Ty sądzisz nt. takiej interpretacji, a nie co sądzi urzędnik. Skup się, użyj rozumu i odpowiedz mi tak lub nie: czy wg Ciebie karty podarunkowe, klucze elektroniczne i inne kody, to usługa, czy może jednak bon uprawniający do zakupu towarów i usług, nie później niż do daty określonej na tymże bonie? Nie obchodzi mnie co na ten temat sądzi urzędnik, pytam tylko i wyłącznie o Twoje zdanie.

Skoro jest specjalna kategoria na allegro, tzn. że sprzedaż nie jest zakazana. Po prostu nie jest dozwolona bez specjalnego glejtu (umowy w tym przypadku). Krócej mówiąc: jak nie posmarujesz, to nie pojedziesz.

Niby tyle lat tym się zajmujesz, a wszystko trzeba Ci tłumaczyć jak małemu dziecku, bo jedyne co robisz, to podążasz wydeptanymi przez innych ścieżkami wg utartych schematów.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere ok to nie płać podatków, skoro się tak buntujesz i wymyślasz śmieszne przykłady, nie moja broszka.

Znasz moje zdanie, skoro od 4 lat płacę import usług to znaczy że to usługa. Gdybym uważał inaczej to bym nie płacił podatku VAT-9M, to chyba oczywiste? Jeżeli dla Ciebie to bon to wykaż który podatek powinienem zapłacić importując klucze. Nie zmuszam, chcę tylko żebyś udowodnił że masz rację, a nie chował się że czegoś nie musisz. Bądź konsekwentny w swoich twierdzeniach. Wykaż że to nie usługa na przykładzie podania nazwy podatku który powinienem zapłacić importując klucze.

Według mnie to usługa, bo losowy ciąg cyfr to nie towar. Masz dwie możliwości: albo towar albo usługa - wybieraj. Nie ma innych.

BTW: Większość kluczy nie ma daty przydatności

Czyli jest zakazana, nie dostępna dla zwykłego śmiertelnika, ameryki nie odkryłeś

Póki co na każdym froncie przegrałeś, więc to jednak ja Ci wszystko tłumaczę jak małemu dziecku. Trudno żebym podążał innymi ścieżkami, musiałbym nie płacić podatków.

oznacz moderatorów