anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak w licytacji działa akcja zakończ?

johny191
#8 Zapaleniec#

Witam

Na allegro.pl wystawiłem licytację, która zakończy się dziś o 22:00. Niestety wczoraj wieczorem dostałem informację, że zostałem objęty kwarantanną, który ma trwać 14 dni. Z tego względu. nie będę miał jak nadać, tej paczki w najbliższym czasie.

Po pierwszy chciałem się dowiedzieć jak działa z zakładki "Moje oferty", "Akcja", "Zakończ".

Licytacje automatycznie wygrywa osoba, która w danym momencie złożyła najwyższą ofertę? Czy licytacja zostaje anulowana.

Po drugie, w momencie zakończenia licytacji, gdy kupujący stwierdzi, że nie chce tyle czekać na wysyłkę i odstąpi od zakupu, to czy otrzymam od allegro, zwrot prowizji?

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli w aukcji są już złożone oferty to w momencie zakończenia aukcji przed czasem wygra ten co ma najwyższą ofertę .W przypadku rezygnacji wygrywającego ze względu na wydłużony czas oczekiwania ze względu kwarantanny możesz po 7 dniach od zakończenia starać się o zwrot prowizji do allegro.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@johny191  Jeśli zwyczajnie "zakończysz" aukcje to wygrywa najwyższa oferta zakupu. Pamiętaj jednak że wiele osób na zwykłym allegro licytuje w ostatniej chwili. Jest weekend i ludzie mają więcej czasu na zakupy.  Widzę jednak cenę na aukcji masz zbliżoną do rynkowej to ostatecznie możesz zakończyć, tylko korzyść niewielka z tego.

 

Spodziewaj się jednak komplikacji ze strony allegro, włącznie z zawieszeniem konta co się często zdarza przy drogich przedmiotach. Uznają że to twoja wina że masz kwarantannę a nie ich i oczywiście Twój problem. Może lepiej byłoby zamówić kuriera aby odebrał przesyłkę w terminie!

oznacz moderatorów

johny191
#8 Zapaleniec#

A czy kurier zgodzi się odebrać przesyłkę z pod adresu pod którym są osoby na kwarantannie? Wiem, że poczta polska dysponuje listami adresów, pod którymi przebywają osoby na kwarantannie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@johny191 Na zwykłym Allegro z ważnych powodów możesz odwołać oferty licytujących i zakończyć licytację - wtedy nikt jej nie wygra i prowizja nie zostanie naliczona.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zasady-i-regulamin/kiedy-jako-sprzedajacy-moge-odwolac-of...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Szkoda tylko że choroba nie jest dla allegro ważnym powodem tak samo jak i kwarantanna ,odwołując oferty klientów łatwo się narazić na ich reakcję a to może doprowadzić do zawieszenia konta przez allegro .

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Po co doradzasz Sprzedającemu odwołanie ofert skoro kwarantanna nie jest powodem kiedy można odwołać oferty? Narażasz Sprzedającego na upomnienie od allegro. Poza tym on chce sprzęt sprzedać a nie magazynować.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@__RPM_ Bo mam taki kaprys.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@johny191 @mwmonety   zdajecie sie najbardziej kompetentni ja nie wystawiam aukcji i nie wiem czy to możliwe. wiec wole zapytac

Czy sprzedajacy w trakcie trwania aukcji ma możliwości jej edycji??? Lub edycji zakładki "o sprzedającym"

Chodzi o to abys poinformowal kupujących o sytuacji i wydłużonym czasie wysyłki przedmiotu.

W zakładce "o sprzedającym" należaloby to zrobić wielkimi wytłuszczonymi literami. Zreszta w aukcji także o ile to możliwe

Byc może kupujący to dostrzegą.

Tak czy inaczej pozostaje Ci poinformowac o sytuacji osobe która wygra aukcje i zrobić to natychmiast po zakonczeniu aukcji.

Moim zdaniem aukcji nie ma sensu wczesniej konczyc.

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@_Likos_ Jak są złożone oferty zmiany daty zakończenia nie zmienisz ,może udało by się zmienić czas dostawy ale pewności nie mam ,nie miałem jeszcze sytuacji która by mnie zmusiła by to potestować. Można poczekać do końca aukcji jak piszesz i poprosić kogoś o pomoc w wysłaniu ,choć jest to trudne będąc na kwarantannie .Takie zmiany o ile coś dało by się zmienić mogą być niezauważone przez osoby które czytały opis w momencie składania swoich ofert no chyba że system allegro informuje licytującego o takich zmianach.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mwmonety  pomyślałem o dwóch rzeczach. Pierwsza to oczywiscie odpowiedzialnośc i obsługa kupującego a druga to wybronienie sie sprzedwcy przed ewentualnymi sankcjami na koncie.

Jesli ktos wygra a sprzedawca nie wyśle szybko to wiesz spory, protesty i system może zadziałać natomiast jeśli sprzedawca zrobi wszystki by klienta poinformowac o sytuacji wówczas ma szanse na odwołanie i wykazanie tego w przypadku jakichkolwiek sankcji ze strony allegro.

Biore pod uwage że to licytacja wiec klient wygrywający który nie otrzymuje szybko zakupu może sie denerwować i bać że to oszustwo.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@johny191 Pozdrawiam sprzedającego i życzę wyniku negatywnego - zadowolony kupujący (dawno temu na AL)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

Bo mam taki kaprys.

No proszę- Foszek, jak niektóre rozkapryszone pięcioletnie dziewczynki🤣

oznacz moderatorów

johny191
#8 Zapaleniec#

Odpowiedź lekko spóźniona 😅. Dziękuję za życzenia. Transakcję i kupującego pamiętam i również pozdrawiam. Testu mi nie robili, odbyłem całą kwarantannę, żadnej choroby, na sobie, nie odczułem.

Wracając do tematu rozmowy, kupujący ze zrozumieniem podszedł do mojego problemu i zgodził się na poczekanie na wysyłkę.

oznacz moderatorów