anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyłączyć "nowość" i "strefę okazji" w ofercie

MAMY ROZWIĄZANIE!
adriano02
#7 Wielbiciel#

Jak wyłączyć w ofercie akcję "Nowość" oraz "strefę okazji"?

Wchodzę w moje oferty i wybieram ofertę która ma obecnie włączone akcję "nowość" oraz "strefę okazji", wchodzę w akcję, ale nie mam możliwości wyłączenia ich jedynie podgląd od kiedy są aktywne. Czy wie ktoś jak to wyłączyć?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@adriano02 odsyłam do regulaminu:

V. CZAS TRWANIA UMOWY

  1. Z zastrzeżeniem ust. 2 poniżej, Umowa zawierana jest na czas nie krótszy niż 30 dni lub do wyprzedania przez Partnera liczby Towarów określonych w Ofercie, co oznacza, że Partner nie może wcześniej zakończyć Oferty zgłoszonej do Programu Strefa Okazji. Jednocześnie w przypadku Specjalnych oznaczeń Ofert:

    a. ”Okazja”, „Rabat ilościowy”, "Outlet" oraz „Smart!okazja” – Umowa zawarta jest na czas nieokreślony,

    b. „Hit” oraz „Nowość” - Umowa zawarta jest na okres 30 dni.

    c. „Wyprzedaż”- Umowa zawarta jest na okres 30 dni, przy czym po upływie tego okresu, Oferta wraca do Specjalnego oznaczenia “Okazja” (o ile wcześniej była promowana w Strefie Okazji Specjalnym oznaczeniem “Okazja”).

  2. W każdym momencie, Allegro.pl uprawniona jest do weryfikacji Oferty Partnera, na podstawie kryteriów, o których mowa w art. II oraz III powyżej, oraz do podjęcia decyzji o ewentualnym dalszym promowaniu przedmiotowej Oferty, po ponownej akceptacji przez Partnera warunków jej promocji. W przypadku, gdy Oferta Partnera nie spełnia kryteriów, o których mowa w art. II oraz III powyżej, Allegro.pl może poprosić Partnera o jej aktualizację oraz dostosowanie do przedmiotowych kryteriów. W przeciwnym razie promocja Towarów w ramach Oferty Partnera w Strefie Okazji ulegnie wcześniejszemu zakończeniu.

  3. Partner zobowiązuje się do niedokonywania żadnych modyfikacji treści Oferty (w tym podwyższenia ceny Towaru) promowanej w ramach Strefy Okazji, a także wcześniejszego jej zakończenia bez wcześniejszej zgody Allegro.pl, z zastrzeżeniem możliwości dokonania przez Partnera obniżenia ceny promowanego Towaru w ramach Oferty w Strefie Okazji, bez wcześniejszego informowania o tym Allegro.pl. W przypadku modyfikacji treści Oferty, w szczególności podwyższenia ceny Towaru podczas trwania promocji w Strefie Okazji, bez uzyskania wcześniejszej zgody Allegro.pl, Allegro.pl uprawniona jest do naliczenia Partnerowi kary umownej w wysokości 500 zł za każde, wyżej wskazane naruszenie.

  4. Allegro.pl może w każdym czasie rozwiązać Umowę z Partnerem w trybie natychmiastowym lub wykluczyć go na czas określony lub nieokreślony z uczestnictwa w Programie Strefa Okazji w zależności od skali poniższego naruszenia, w przypadku, gdy:

    a. działania prowadzone przez Użytkownika w ramach Allegro szkodzić będą innym Użytkownikom Allegro lub Allegro.pl,

    b. Użytkownik zalegać będzie z płatnością tytułem świadczonych przez Allegro.pl usług za co najmniej 2 okresy rozliczeniowe,

    c. Użytkownik (Partner) naruszy postanowienia Regulaminu lub regulaminu Allegro.

Jeśli masz więcej pytań, napisz do nas przez ten formularz.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
WorkStyle_pl
#9 Pomysłodawca#

A jak sprawdzić jak długo jeszcze moje oferty będą w strefie okazji?

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@WorkStyle_pl Tego możesz się dowiedzieć, kontaktując się bezpośrednio z obsługą Strefy Okazji przez formularz, który wskazała Klaudia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
VipCompSPA
#1 Nowicjusz#

co w sytuacji gdy sprzedałem przedmiot prywatnie, we własnym sklepie stacjonarnym, i chce zamknąć ogłoszenie ktore jest w "strefie" okazji oraz jako "nowość", czy to spowoduje naliczenie karnych opłat?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@VipCompSPA Takie sprawy są rozpatrywane indywidualnie. Napisz wiadomość przez formularz, który podała wyżej Natalia (https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=0b6a5987-d763-4373-9f9e-145bafafc022&subjectId=43c959cd-f...).

Jeśli wyrazisz chęć zrezygnowania z udziału ofert w Strefie Okazji, Twój wniosek zostanie rozpatrzony. W wyjątkowych sytuacjach wyrażana jest zgoda na wcześniejsze zakończenie takich ofert, ale - jak już wcześniej wspomniałam - to już kwestia indywidualnych zgłoszeń. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
nikl
#13 Ambasador#

Strefa Okazji jest bardzo niebezpieczna dla Sprzedawców. Szczególnie te 1a. Przy słabym popycie i sporej ilości towaru, to jest straszliwa pułapka, która według Allegro może związać Sprzedawcę umową nawet do końca życia. Regulamin jest podstępnie napisany, aby Sprzedawca nie zorientował się, że tego nie można wyłączyć.

oznacz moderatorów
WorkStyle_pl
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, właśnie wpadłem w pułapkę, z której próbuje wyjść 🙂

 

oznacz moderatorów
TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@WorkStyle_pl sprawdz wiadomość priv do produktu

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WorkStyle_pl jeżeli Sprzedający skontaktuje się z nami i wyrazi chęć zrezygnowania z udziału jego ofert w Strefie Okazji rozpatrzymy jego zgłoszenie i podejmiemy odpowiednie kroki. W Twoim przypadku zgodziliśmy się na zakończenie wszystkich ofert objętych tą promocją. Aby wystawić je ponownie (już bez oznaczenia promocji) należy wybrać opcję “wystaw podobną”.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rozik2
#11 Animator#

Czyli podobnie, jak było kiedyś z ofertami promowanymi.

Jak już coś promowałeś, to albo musiałeś zamykać aukcję albo wystawiać dubla i od zera zaczynać.

Bez sensu.

oznacz moderatorów
WorkStyle_pl
#9 Pomysłodawca#

Jasna sprawa. Tak zrobimy 🙂

oznacz moderatorów
tomtextil
#7 Wielbiciel#

A jeśli do tej pory na reklame ADS na te aukcje wydałeś nie małe pieniądze a ludzie mają w koszykach dzięki temu już twoje produkty ? jedyne sensowne rozwiązanie Allegro to zamknij aukcje i zrób nową??

Kto odda za reklamy. 

oznacz moderatorów
tomtextil
#7 Wielbiciel#

Dziś wystartował nowy regulamin 22.03. Moja sprawa wygląda tak . 28.01 rozpocząłem działalność na allegro. 05.03 zgłosiłem swoje wszystkie 53 aukcje do programu nowości. Pociągnęło wpierw po 2,90 zł za sztukę. Ok. Doczytałem nauczyłem się wielowariantowości 0,29 zł. Super. Po to są ustanowione regulaminy i opłaty by ich przestrzegać. Ładnie to wygląda więc uruchamiamy Allegro Ekspress ADS. Płacimy około 50 zł za dzień . Promują się nasze nowości. Sprzedaż ruszyła. Super ALLEGRO. Nagle po 17 dniach oznaczeń nowości na 53 aukcjach po 0,29 groszy w wielowariantowości dziś rozliczenie z allregro nalicza mnie 2,90 zł za aukcje... Rozumiem zmieniły się stawki, to było przepowiadane . Ale gdzie w starym regulaminie było napisane, że wraz z nowym regulaminem płacimy nowe stawki w trakcie trwania czasu 30 dniowego okresu ???? Dziś 15 dzień 30 dniowego programu. 15 dni x 53 dni po 0,29 gr to 230 zł . Do przełknięcia suma. Plus około 50 zł kampanie reklamowe x 15 dni 750 zł . W tysiącu się mieścimy w 2 tygodniach . Ps. codzień sprawdzałem możliwośc wyłączenia na różne sposoby tego 30 dniowego okresu. W opcji Moje oferty i edycji w zakładce promowanie była możliwość wyłączenia TYLKO wyróżnionych teraz lub na okres rozliczenia . NIC O NOWOŚCI STREFIE OKAZJI. Dziś dostałem 53 x 2,90 opłat .. 153 zł ... x 15 dni 2295zł za samą nowość, której nie mogę zakończyć. Halo . Zgłaszając problem do Allegro oficjalnie dostałem info jak wyżej PANI moderatorki. Regulamin. Czytam je wszystkie 20 godzin dziennie. NIGDZIE nie było informacji jak zaczynałem, że masz możliwość wzięcia zgodnie z regulaminem pakietu 30 dni wyróżnień bez możliwości zrezygnowania z możliwością płacenia dowolnych sum nadawanych przez allegro wraz ze zmianą regulaminów. Nigdzie do tej pory nie miałem możliwości zrezygnowania z tego wyróżnienia. Rozumiem, że wynikało to z regulaminu. Ale dziś wszedł nowy . I stawka to nie 0,29 zł a 2,90 ... I zero możliwości zakończenia albo zgłoszenia sprawy ... miało być 30 dni x 0,29 zł x 53 szt czyli 461 zł na reklamę sztywno. Takie podpisałem warunki zgodnie z regulaminem allegro zaczynając tu działalność. Pytanie moje czemu to się zmieniło w trakcie po moim zgłoszeniu do programu Strefa Okazji i nie dano możliwości zrezygnowania z tego ? ( niby konsultant odpowiedział mi, że niedawno możliwość taka była i była informacja stosowna ale uwierzcie - NIE BYŁO i wysyłałem screeny konsultantowi z datami w tych okresach, że nie było możliwości zrezygnowania z 30 dniowego okresu przed 30 dniami. W starym regulaminie nie BYŁO informacji, że jeśli w trakcie programu zmieni się regulamin to sprzedawca bez możliwości wyboru musi się zgodzić na nowe 100% większe stawki . A jedyne czym zabłysnąć mogły MODERATORKI i konsultant to podpowiedzią, że mogę zakończyć aukcje i stworzyć nowe. OK SUPER. DZIĘKUJMY ALLEGRO... do dnia 21.03.2021 starego regulaminu taka akcja przez sprzedawcę tj. zakończenie aukcji oznaczonej strefa okazji ,,nowość,, przed 30 dniowym okresem trwania promocji wiązało się z 500 zł kary za każdą aukcję... Więc albo miałem możliwość 500x 53 szt zapłacić kary albo mimowolnej zgody na nowy regulamin i 100% większej opłaty od strefy okazji... Konsultant i Pani MODERATOR owszem znajdą ,,jakieś,, rozwiązanie - zakończ wystaw podobną. OK. Wielu z was pomyśli po co się człowieku sadzisz. Zakończ wystaw podobną kary nie zapłacisz już po 22.03 ale spójrzcie z mojej strony. Podpisałem umowę na 30x53x0,29 ... Czemu dostałem tylko 15x53x0,29 a w trakcie MUSZĘ GODZIĆ SIĘ NA 15x53x2,90 ??? Jedynym rozwiązaniem jest odpisanie zakończ aukcje i wystaw nową??

A Allegro ADS????? Reklamy moich 53 ofert i 50 zł naliczeń opłat za aktywną reklamę moich produktów przez te 15 dni które już minęły...

Reklamowane było 53 aukcji 53 linków przez 15 dni za które zapłaciłem prawie tysiąc złotych i mam to teraz podarować?? 

Bo regulamin źle został napisany ? To moja wina??

Zakończ wystaw podobną. O to walczyłem czytając zasady allegro przez setki godzin. Po to promowałem jak mogłem sam swoje linki aukcji zdobywając obserwujących, wyświetlenia płaciłem na to pieniądze by usłyszeć wywal to zrób nowe.

Zgłosiłem oficjalnie sprawę . Dostałem informację, że w ciągu 14 dni zostanie rozpatrzona. Serio ??? Tak drwicie ze mnie?? Dając mi kolejną opcję straty?

Albo zamiast 30 dni x 53 x 0,29 zł = 461,10 + 1500 zł na reklamy gdzie godziłem się na te warunki mam od ALLEGRO TYLKO takie opcje do wyboru ?

 

15 dni x 53 x 0,29 = 230,55 + 750 zł na reklamy ( gdzie 750 zł wydałem do tej pory i tak na nic bo mam to zakończyć i wystawić nowe więc klient, który w koszyku sprzed zmiany ma moją starą nieistniejącą aukcję, która tylko popsuje mi reputację ) +

15 dni x 53 x 2,90 = 2305,55 zł + 750 zł na reklamy

czyli zamiast zmieścić się w 2000 zł mając 53 oferty po 0,29 zł i reklamy na wszystkie 30 dni po 50zł dziennie dostaję od was opcję, zamiast zapłacić 2000 zł za całość usługi musze płacić koniecznie 3000 zł z czego 1000 za wasz błąd plus ponieść w tym koszty 750 zł na reklamy których aukcje muszę usunąć??

Czy to poważne ustawiłem sobie limit 2000 zł na całość w miesiącu.

Czemu suma po zmianie to 4000 zł ?? Czemu 1750 zł to wywalone w błoto ??

A po 15 dniach trwania usługi jedyne co dostałem to info, że za 14 dni dostane odpowiedź co z tym?? 

Wiecie co? W du... się ugryźcie ... Już znam odpowiedź...

Nie rób nic płać płać 4000 zł z czego 1750 na nic. Minęło już 30 dni płać pojutrze możesz zrezygnować bo minie okres 30 dni....

Żenada.. 

Który moderator odpowie mi w ciągu 24 godzin i rozwiąże moją sprawę bym płacił i wymagał. Podpisał umowę i miał co w umowie.

Czas tyka a zamiast 15 zł dziennie za nowość płacić mam 150. Pomyśl, że to twoją kasę tak trwonią zarządcy allegro. 

Żeby chociaż w którymś z regulaminów dali znać, że warunkiem StrefyOkazji nowości jest 30 dniowy okres stałej kwoty a nie , że w każdej chwili może się zmienić i nie masz prawa nic zrobić z tym tylko usuwać swoje aukcje za które już zapłaciłeś by wyróżnić i wypromować. 

Żeby chociaż z którymś z regulaminów dali znać, że wraz z nowym regulaminem opłaty rosną z 0,29 zł do 2,90 zł i mimo, że w rozliczeniach allegro widnieje 2,90 zł za aukcję nie przejmuj się - różnicę zwrócimy Ci w następnym okresie rozliczeniowym nadania rabatu transakcyjnego to ok.

Nie byłoby mnie tu. Ale ludzie na start na allegro każą mi tracić 1750 zł za nic i nic z tym nie robią... 14 dni dali... Płać 14 dni teraz 150 zł dziennie zamiast 15 zgodnie z umową... 

 

 

Czekam na odpowiedź. NIEZWŁOCZNIE 

oznacz moderatorów
DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Także wpadłem w Strefę okazji. Producent zmienił cennik produktów, do tego kończy się mi promocja na start na zniżkę od prowizji sprzedaży, przez co aukcja jest mało zyskowna. Zgłosiłem przez formularz i dostałem odpowiedź, że wyłączyć mogę po 30 dniach lub zapłacić 50zł prowizji.

Wyłączał już ktoś? Jak to się odbywa, też przez formularz?

oznacz moderatorów
Galantegips
#7 Wielbiciel#

Jak się mogę z wami skontakotwać ? mam ten sam problem 

chce wypowiedziec strefę okazji z moich ofert bo juz mam duże naliczenia nie adekwatne do sprzedaży 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Galantegips Ze Strefą Okazji możesz się skontaktować przez formularz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów