anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wygląda zwrot nieodebranych paczek z punktu Kolporter?

kraft_lublin
#9 Pomysłodawca#

Mam dwóch klientów, którzy nie odebrali w terminie paczki z Kolportera (dwa różne punkty - w ogóle obaj twierdzą, że nie dostali powiadomień, ale to nie jest w tym momencie ważne). Obie paczki przeterminowały się jakiś tydzień temu. Jedna ma teraz status "zwrot do nadawcy" a druga "przeterminowane w PUDO". I tak od ok. 5 dni te statusy sobie wiszą i nic dalej się z tym nie dzieje. Mam dalej czekać aż w końcu paczki do mnie dotrą (jest jakaś informacja ile czasu trwa zwrot do nadawcy?), czy raczej pogodzić się z tym, że paczki zaginęły, zwrócić klientom pieniądze i - no właśnie - do kogo uderzyć z reklamacją? Allegro, Kolporter czy UPS, który zajmuje się transportem?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

 Za niedostarczony towar przed kupującym odpowiada sprzedający.Reklamację składasz albo do Kolportera albo Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wygodne-nadania-i-odbiory-z-allegro/wygodne-nadania-i-odb...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@milka1234567890 
W tym przypadku mowa jest o nieodebranych przesyłkach przez Kupujących, a za to najczęściej ponosi jednak odpowiedzialność Kupujący.
Jeżeli metoda dostawy jest zintegrowana z Allegro - to trudno będzie Kupującym zwolnić się od odpowiedzialności za nieodebranie przesyłki wykazując np. należytą staranność (informacja o wysyłce i numer przesyłki pojawia się przecież w Serwisie).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kraft_lublin, czy możesz wskazać numery tych zamówień? Postaram się to zweryfikować. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kraft_lublin

Nieodebraną paczkę przywozi do siedziby firmy kurier UPS. Do mnie dotarła tydzień po terminie odebrania. W szczegółach dostawy pojawił się drugi numer nadania.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kraft_lublin
#9 Pomysłodawca#

jedna ma dwa numery:
ALE000003A37C66
ALE0000042A66CA
ale tego drugiego nie mogę sprawdzić

Druga ALE000003A37D65

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kraft_lublin   Czyli paka wraca 😂 U mnie też śledzenie było nieaktywne.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kraft_lublin Dziękuję za te numery. Musimy wyjaśnić, co się stało z tymi przesyłkami, dlatego napisz proszę do nas reklamację na te przesyłki bezpośrednio przez ten formularz kontaktowy

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów