anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klienci nie płacą

skarbybabuni
#9 Pomysłodawca#

teraz kupcy sobie nic nie robią nie płacą nawet po 7 dniach kiedyś allegro od razu takiemu zamykało konto jak nie płacił

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

piimaa
#13 Ambasador#

Identycznie mogłoby być w drugą mańkę, gdy ktoś ze sprzedających deklaruje że ma towar, że wyśle w 24h i tak dalej, od razu powinni blokować za niewysłanie "od razu"

🤣😋

 

no i blokować też tych, którzy gdy już mają "piniondzorki" na PayU celowo czekają aż PayU "wleje" im na konto, blokować i wysyłać na przymusowe leczenie, wszak większosć tak się boi o te kasę jakby PRANIE ROBIŁA ... mając wielki żal, o to że ... można byłoby już WYSŁAĆ wiedząc że na 100% jest i nie zniknie...

 

A wiesz czemu większośc klientów nie płaci w terminie?

No bo tak "w prackach" nauczono! Żywy przykład to ja, czekam na wypłatę już tydzień i 4 dni a facet na allegro czeka z telewizorem dla mnie, serio, każdego dnia wymyślam inną bajkę bo... zależy mi na zakupie a... "garbodawca" zwany potocznie "tyrkodawcą" to znaczy "pracką" ma to gdzieś. To Polska, tu się płaci kiedy się chce i jak się chce.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@piimaa Sprzedawcy to akurat są karani za niewywiązywanie się z terminów (regulamin i punktacje ujemne) .Sprzedawca musi się wykazywać bo inaczej stanie się niewidoczny i straci klientów a klient to sobie płaci jak ma czas ,pieniądze i ochotę i nic mu za to nie grozi.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

No, niby tak, burdello jest po obu stronach. Jedni nie płacą za to co kupią a drudzy nie mają tego, co inni kupili. Masa jest aukcji anulowanych za sprzedaż towarów nieistniejących, np. pustki w magazynach itp. Jednym i drugim powinno się dać po d....

Druga sprawa, jeśli klient kupuje i nie ma zamiaru odebrać (ja zawsze proponuję rekompensatę gdy z czegoś zrezygnuję, np. zwrot za prowizje, czas itp.) to w przypadku takich sytuacji (np. więcej aniżeli 5 w roku) powinno się blokować takie konta lub stworzyć jakiś pakiecik KARNY do zapłaty, może to nauczyłoby ludzi obowiązku uiszczania zapłaty za zakupy a sam termin na zapłatę powinien wynosić 14 dni roboczych a nie jak sobie ludzie urządzają, czekam na wpłatę 3 dni i wystawiam negatywa, hehe, państwo w państwie tzn. regulamin w regulaminie.

 

oznacz moderatorów

skarbybabuni
#9 Pomysłodawca#

Teraz sprzedawca już nie może negatywa wstawić 😛

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Komentarza do tego z mojej strony nie będzie, wszak Allegro w ostatnich latach ZŁAMAŁO wszelakie ZASADY uczciwości. Mentalność, zasady, godność, honor i czynienie według uczciwych praw już dawno przestały istnieć, zatem walka z tym mija się z "sensem" i "celem".

Moim zdaniem, w czasach wyzysku, kantu, cwaniactwa i podobnych UCZCIWYM byłoby zapodać choćby możliwość KOMENTOWANIA na żywo AKCJI dziejących się w koncie z danym produktem, wtedy byłoby super booo... te komentarze EDYTOWANE i CENZUROWANE to prawdziwy śmiech na sali.

Widzisz?

Ja, klient bez AKTYWACJI konta zostałam uprawniona do robienia zakupów, do wystawiania opinii do produktów, kupuję tu już prawie 1,5 roku i ... nie mam uprawnień do wystawiania i otrzymywania komentarzy, firmie Allegro zależy na uczciwości, kapujesz?  Zależy na tym aby tylko zweryfikowany użytkownik mógł wystawiać komentarze a ten niezweryfikowany już nie. Kupić produkt mogę, opiniować produkt teeeeeż ale ... opiniować człowieka który ten produkt sprzedał już nie.

Moim zdaniem do każdego KupTeraz powinno klikać się także iMilczTeraz...

Ponad rok proszono Allegro o wprowadzenie nowych - wymaganych rubryk w działach z telewizorami i sprzętem mobilnym (smartfony, tablety), chodziło o rubryki typu: URZĄDZENIE POSIADA ZBITY EKRAN TAK/NIE; URZĄDZENIE ZABLOKOWANE PRZEZ OPERATORA TAK/NIE; URZĄDZENIE ZABLOKOWANE INNĄ BLOKADĄ (NP. ICLOUD) TAK/NIE...

I co?

I nic, co 5minut system pyta czy polecisz komuś ALLEGRO...

No, polecałam, takim jak ja sama, czyli ludziom starej daty i wiesz co? O mało na **piiip**kę nie wyszłam zatem więcej nikomu nie polecam bo... znaleźć w tym gąszczu ŚMIECI coś sprawnego ZACZYNA być niemożliwym, wszak przekopywanie setek aukcji tylko po to aby przeczytać gdzieś "zakamuflowany text" typu: telefon zablokowany... potrafi postawić pióra dęba i wykończyć na nerwicę. 

KOMENTARZE POWINNY BYĆ DOZWOLONE DLA KAŻDEGO, NA KAŻDYM KONCIE I ZAWSZE - JEDYNA NORMA JAKA POWINNA BYĆ SPEŁNIONA TO "PRODUKT SPRZEDANY/KUPIONY" I TYLE W TEMACIE. Komentarzami powinni zajmować sie sami sprzedający i kupujący oraz KODEKS CYWILNY a nie Allegro. Komentarz także ... powinien być EDYTOWALNY z poziomu konta UŻYTKOWNIKA a nie z poziomu administracyjnego. KOMENTARZE i OPINIE DO PRODUKTÓW...

i to SPRZEDAJĄCY / KUPUJĄCY powinni martwić się, dlaczego ktoś zarobił złą OPINIĘ lub ZŁY komentarz. Dodatkowo, szerszy opis powinien być ZAWSZE WYMAGANY a nie ... że ... ktoś komuś wystawia NEGATYWA bez wpisania choćby 3,4 zdań, takie coś powinno być niedopuszczalne jak i blokady KOMENTOWANIA kontom niezweryfikowanym. Takie cuda tylko na Allegro...

Wracając do OPINII to ich czytanie to kolejna ściema i jakiś żart!

Dlaczego nie ma wyboru np. WYŚWIETL tylko NEGATYWNE opinie do produktu?

Naprawdę trzeba przewijać te kilka stron SUPER POZYTYWNYCH opinii NAJBARDZIEJ PRZYDATNYCH?  A gdzie reszta?  Dla mnie OPINIĄ przydatną jest ta, mająca 1,2,3 gwiazdki a nie reszta bzdur typu WSZYSTKO SUPER.

 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Niestety jest to plaga Allegro, kupowanie, niepłacenie a sprzedawca siedzi z towarem i na niego patrzy, zamiast sprzedać innej osobie. Taki przykład, bo ostatnio przeglądałem listę nieaktywnych kupujących dawniej czarną listę. W roku 2016 dodałem za niepłacenie za aukcje cztery osoby, obecnie w 2021 roku dodaję za niepłacenie 4-5 osób miesięcznie, ale nikt sobie nic z tego nie robi i konta są wciąż aktywne.

Przykład z dzisiejszego dnia (mamy cztery konta na których sprzedajemy). Użytkowniczka x kupiła przedmiot na licytacji 7.11.2021 za 49 zł, nie zapłaciła, zakup anulowano automatycznie i dodaję ją do czarnej listy za niepłacenie, przechodzę na drugie konto żeby ją dodać, okazuje się, ze już jest dodana, kupiła ten sam przedmiot !!!! w maju 2021 za 50 zł i nie zapłaciła.

Przykład nr 2, klient dokonał zakupów na kup teraz za 110 zł, nie zapłacił, aukcje zostały anulowane automatycznie, trafia na czarą listę. Przechodzę na drugie konto, chcę go dodać, okazuje się, ze już tam jest, we wrześniu 2021 zakupił towarów za 87 zł i też nie zapłacił.

Totalna porażka, nie wiem, związana z wyrokiem UOKiK że nie można blokować takich klientów czy jak, ale t same osoby robią dokładnie to samo, kupują dla zabawy żeby nigdy nie płacić.

oznacz moderatorów