anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient nie przyjął paczki za pobraniem

MAMY ROZWIĄZANIE!
fatcat2019
#7 Wielbiciel#

Klient zamówił u mnie spersonalizowany przedmiot. Wybrał płatność za pobraniem po czym nie przyjął paczki. Zablokował mój nr telefonu i nie udało mi się porozmawiać w celu wyjaśnienia sprawy. Jak mogę załatwić taki problem? Wiem, że mogę starać się o zwrot prowizji, ale jednak kosztów wysyłki do klienta i paczki zwrotnej nikt mi nie odda. Czy mogę podać nick tego klienta, żeby nikt się nie naciął więcej?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

@fatcat2019 Nie udostępniaj pobrań, unikniesz kłopotów i kosztów. Teraz to tylko sądownie możesz domagać się zwrotu za przesyłki. Nicka nie możesz podać.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@fatcat2019 Niewiele, nie udostępniaj za pobraniem, możesz wpisać go na CL.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

 fatcat2019nie oferuj przesyłek za pobraniem . Możesz się domagać od klienta pokrycia kosztów , ale tylko z powództwa cywilnego .Tutaj nikt Ci w tej sytuacji nie pomoże .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@fatcat2019 Jak już Ci wszyscy od spodem napisali "wybij sobie z głowy pobraniówki!!"

A tutaj wklejam post z forum :

Oddajemy do sądu WSZYSTKIE nieodebrane pobraniówki, nie interesują nas żadne tłumaczenia. Nieodebrana pobraniówka, wysyłamy przedsądowe wezwanie do zapłaty. Na wezwanie odpowiada może 1 na 20 delikwentów. Żeby się nie pakować w koszt uzyskania PESEL-u z MSWiA co jest płatne 30zł ( i ostatnio bardzo utrudniają uzyskanie danych) spraw nie kierujemy do e-sądu tylko do zwykłego sądu w trybie postępowania uproszczonego (koszt pozwu 30zł)  Można taki pozew złożyć w sądzie cywilnym w swoim mieście.

W pozwie należy zaznaczyć że do dnia złożenia pozwu delikwent nie złożył oświadczenia o odstąpieniu od umowy dzięki czemu wedle własnego uznania możemy żądać nie tylko kosztu zwrotu i różnicy pomiędzy wybranym a najtańszym sposobem wysyłki ale :

1. zapłaty za całą wysyłkę i zwrot

2. zapłaty za całą wysyłkę i zwrot oraz towar a dodatkowo domagać się w pozwie by delikwent przysłał po towar własny transport

Trochę czekamy na wyrok, potem wniosek o klauzulę wykonalności i sprawa do komornika. Tym sposobem "żartowniś" od nieodebranej paczki jest w plecy kilkaset złotych. 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
fatcat2019
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wyczerpującą informację 🙂

oznacz moderatorów
kasi_ak
#12 Orędownik#

W sumie tak powinno sie postapic z kazdym kto niepowaznie traktuje zakupy 😉 ale moim zdaniem szkoda czasu i nerwow, lepiej jak pisali poprzednicy zrezygnowac z wysylek za pobraniem😉

oznacz moderatorów
fatcat2019
#7 Wielbiciel#

Tak, wiem. Szkoda czasu na imbecyli, którzy nie szanują czyjejś pracy. Już wyłączyłam opcję za pobraniem. Mam nadzieję, że już się nie natnę. Dzięki za wszystkie porady 🙂

oznacz moderatorów
hurt-met
#11 Animator#

po co wyłączać pobrania i pozbawiać się części sprzedaży 

podnieś pobrania o 5 zł aby pokryły straty tych wysyłek które nie zostały odebrane przez klienta 

w moim przypadku nieodebrane przesyłki stanowią 1% wysyłek wysłanych za pobraniem 

oznacz moderatorów