anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kod EAN dla używanych klocków Lego.

tylkouniego
#9 Pomysłodawca#

Jak w temacie. Skąd wziąć kod EAN dla używanych klocków Lego? czy to jest jeden kod czy więcej? czy w końcu dla używanych Lego w ogóle muszę dodawać ten kod? 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

na opakowaniu jest kod kreskowy , a pod nim ciąg cyfr to trzeba wpisać , ale dla używanych jak dobrze myślę nie trzeba 

oznacz moderatorów

Speeedcuber
#9 Pomysłodawca#

Niestety to jest kolejne z nieporozumień, jakie zaserwowało nam Allegro. Na ten moment kod EAN jest wymagany również dla używanych kompletów. Dla kilkudziesięcioletnich zestawów bez pudełka znalezienie takiego kodu graniczy z cudem... 😕

oznacz moderatorów

teerx
#8 Zapaleniec#

nic to nie zmienia, mam pudelko, mam kod kresokowy, przepisuje i tak blad ze zle EAN... bez sensu to jest poprostu

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@teerx, czy możesz zamieścić zrzut ekranu, na którym widać komunikat o błędzie? Skonsultuję tę sprawę z odpowiednim działem. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

teerx
#8 Zapaleniec#

tutaj jeden z przykladow, aby moc sprzedac podalem jakis inny EAN ostatnio zeby przeszlo.

podanie zera na poczatku tez nic nie daje

mialem tego wiecej juz w zyciu ale nie rejestrowalem tego, a tutaj trafilem w ten watek calkiem przypadkowo bo wpisalem lego EAN i tu mnie przekierowalo

 

6696 error.PNG

oznacz moderatorów

TwoBrickFans
#1 Nowicjusz#

@mr_oma możesz się do tego odnieść? Poprosiłaś o zdjęcie i jest, a odpowiedzi już nie ma.
Mam podobny problem, skąd mam wziąć EAN dla pojedynczego klocka z zestawu, taki klocek nigdy nie miał EAN.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TwoBrickFans, hej, bardzo Cię przepraszam za brak odpowiedzi z mojej strony!

Do połączenia oferty z Katalogiem produktów Allegro w tej kategorii EAN nie jest wymagany. Potrzebujemy marki i kodu producenta. Co do poprawności kodu EAN z pudełka, to nasz program sprawdzający mówi, że nie jest poprawny, ponieważ nie zgadza się ostatnia cyfra kontrolna 6.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Speeedcuber
#9 Pomysłodawca#

Co można zrobić w sytuacji, gdy wpisujemy kod z pudełka i jest on, według systemu, uznawany za niepoprawny?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Speeedcuber nie wiedziałem, że allegro zna lepiej kody EAN niż producent, który te kody umieścił na opakowaniu ??  niedługo po podaniu kodu EAN z pudelka klocków lego wyskoczy komunikat, że to nie są klocki, a np. makaron i allegro zmusi nas do wystawienia Lego w kategorii środki spożywcze. Gdzie jest koniec tego obłędu ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

sasanka_86
#10 Popularyzator#

@mikeza Zapewne ktoś wcześnie wpisał inny.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@sasanka_86 nie do końca, bo powyżej masz info od moderatora:

"Co do poprawności kodu EAN z pudełka, to nasz program sprawdzający mówi, że nie jest poprawny, ponieważ nie zgadza się ostatnia cyfra kontrolna 6"

Czyli program allegro twierdzi, że kod podany przez producenta na oryginalnym opakowaniu jest błędny 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

sasanka_86
#10 Popularyzator#

@mikeza To może Allegro zaczęło produkcję i kupiło kod EAN.🤣

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma To Lego sprzed prawie 40 lat... sprawdziłem i kod jest poprawny. Zdaje się że wasz program jest "ukryj - nie odkryj" 🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

teerx
#8 Zapaleniec#

no jest poprawny EAN w tym konkretnym przypadku, dotyczy to serio wielu zestawow z lat 80 szczegolnie, wczesniejszych nie sprzedawalem jeszcze tutaj. ogolnie nie sprzedalem tu, bo zal mi bylo czasu tracic na glupi automat EAN ktory lepiej wiedzial ze sie myle co przepisywalem z pudelka.. set poszedl bez problemu na konkurencyjne stronie

oznacz moderatorów