anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie płaci

MAMY ROZWIĄZANIE!
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Kupujący wygrywa licytację. Po licytacji, zamiast zapłacić, żąda dodatkowych zdjęć przedmiotu. Odmawiam, bo przedmiot spakowany. Brak płatności, rezygnacja z zakupu i negatywny komentarz. Nie dość że nie zapłacił, to ocenił czas wysyłki i zgodność przedmiotu z opisem. Aukcja trwała 7 dni, a żądanie dodatkowych zdjęć nastąpiło godzinę po zakończeniu licytacji. O co tu chodzi, może ktoś to wyjaśnić ?

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@beyc2 kupujący powinien poprosić o te dane przed zalicytowaniem, zgadza się. Popełnił błąd, licytując w ofercie, co do której nie miał pełnych danych. Natomiast to jest dość szczególna sytuacja, numer IMEI jest kluczową daną, jeżeli chodzi o sprzedaż telefonów. Powinieneś był umieścić go w opisie aukcji i dobrze, że zrobiłeś to w kolejnej.

Jeżeli chodzi o informację, że nie mogłeś podać numeru po zakupie, bo przesyłka była już zapakowana i przekazana "córce sąsiadki" - nie mam powodu sądzić, że to nieprawda, ale jeżeli taką historię usłyszałbym od sprzedawcy, od którego chcę kupić przedmiot za kilkaset zł, a który ma jeden komentarz, z pewnością wolałbym ponieść ewentualne konsekwencje niedotrzymania umowy, niż ryzykować.

Najbardziej dziwi mnie natomiast odmowa podania IMEI w ramach dyskusji na Allegro. Stanowczo stwierdziłeś tam, że wolisz wystawić aukcję ponownie niż podać ten nieszczęsny IMEI, a jako argument podałeś, że przesyłka jest już zapakowana - jednak z tego co rozumiem, i tak musiałeś ją rozpakować, żeby ten numer spisać do kolejnej aukcji? W mojej opinii to klasyczny przykład działania w stylu "na złość babci odmroził sobie uszy": nieważne, że obie strony na tym stracą - nie ustąpię. Szkoda.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

IMEI telefonu jest także na stronie operatora,(jeżeli był u takowego zakupiony) u którego zakupiłeś.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@LEW433 to tym bardziej można było go podać w dyskusji.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Mogłem wysłać dowolne IMEI znalezione w sieci. I jaki jest sens pytania o IMEI ? Mogło tego telefonu fizycznie nie być. Jaki oszust płoszył by ofiarę ? Chyba oszust z poważną dysfunkcją wyobraźni.

 

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

telefon był kupiony od dystybutora, nie operatora.

 

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście masz rację. Działanie pod wpływem emocji implikuje zwykle nieprzyjemne konsekwencje. Zostawmy jednak moje fatalne decyzje na boku. Opisałem tą bolesną akcję bardziej jako przykład niespójnego i nielogicznego działania Allegro. Nie ma punktu regulaminu, który nakłada na mnie dodatkowy, poza określonymi przepisami, obowiązek. I w tym jest właśnie problem, po IMEI mógłby poprosić o fakturę zakupu i skan dowodu osobistego, świadectwo sanepidu czy cokolwiek. 

oznacz moderatorów
beyc2
#9 Pomysłodawca#

Cóż emocje wzięły górę. Gdybym chciał oszukiwać to wysłałbym IMEI innego iphone se (do znalezienia w sieci) .  Sama (zawoalowana) sugestia, że chcę kogoś oszukać, spowodowała zdenerwowanie. Dodatkowe problemy z rozpakowaniem, przez obcą osobę i zrobienie zdjęć (telefon trzeba aktywować) jeszcze to zdenerwowanie zwiększyło.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@msniezek 

za przeproszeniem ale wypisujesz bzdury

serwis allegro jak i sprzedawcy i Kupujący nie mogą łamać polskiego prawa

 

tutaj masz przykład sprzedawcy, który nie podaje numerów imei

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-redmi-note-9-pro-6-128-interstellar-grey-9608475222

a sprzedaje dużo i nikt mu konta nie zawiesił czy też tego nie wypomniał

nie ma w regulaminie allegro obowiązku podawania w ofertach z telefonami numerów imei

ponadto zawarta umowa dotyczyła sprzedaży telefonu a nie wykonywania po jej zawarciu dodatkowych czynności, które powinny być płatne jako usługi dodatkowe

żądanie podania numeru imei w dyskusji jest również bezprawne

ponadto jak widzę sprzedawca sprzedaje towar jako osoba prywatna

więc tutaj nie ma czegoś takiego jak nie zapłacę czy też odstępuje od umowy

do tego jeszcze widzę tutaj pochwalanie działania Kupującego, który nie wykonał zawartej umowy i pochwalanie łamania regulaminu allegro i polskiego prawa

a cytat: "usłyszałbym od sprzedawcy, od którego chcę kupić przedmiot za kilkaset zł, a który ma jeden komentarz, z pewnością wolałbym ponieść ewentualne konsekwencje niedotrzymania umowy, niż ryzykować."

dlaczego ryzykować jak allegro gwarantuje bezpieczne zakupy?

 

wcześniej podałem przykład z waszej oferty tabletek do zmywarki ale ja działam zgodnie polskim prawem - kto miał kontrolę sanepidu to już zna przepisy

bowiem nie mogę w firmie dać do używania produktów pracownikom produktów, które nie mają karty charakterystyki

a Sprzedawca ma obowiązek je udostępniać na każde żądanie Kupującego

 

@msniezek sprawdź z własnej ciekawości czy allegro posiada taką kartę charakterystyki - bo ja prosiłem już wasz serwis o coś takiego przed zakupem ale wasi pracownicy nie wiedzieli nawet o co pytam

tutaj podaję przykład jak takie coś ma wyglądać dla domestosa

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwiCnfC4rfbrAhUosaQKHXpnAWEQF...ja

musiałem np: pokazywać sanepidowi karty dla tuszy i tonerów

przykład

http://h22235.www2.hp.com/hpinfo/globalcitizenship/environment/productdata/pdf/lj_q5702c_pl_pol_v3.p...

 

 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@RED trochę już tu jesteś i wiesz, że zazwyczaj nie reaguję na tego rodzaju zaczepki. Mój wpis nie dotyczył wymogów regulaminowych, w ogóle nie odnosił się do regulaminu, a przede wszystkim do zdrowego rozsądku każdego, kto na Allegro kupuje czy sprzedaje. Zresztą autor wątku słusznie już zauważył, że poniosły go nerwy - ja się z tym zgadzam i sprawa jest zakończona. W kolejnej ofercie IMEI już umieścił, co uchroni go przed tego rodzaju sytuacjami w przyszłości.

Pozwolisz, że wątek o kartach charakterystyki pominę, bo się na tym nie znam. Jeżeli rzeczywiście ich posiadanie przez sprzedawcę to wymóg prawny, masz prawo go egzekwować. Nawiasem mówiąc, znalazłem ją w 5 sekund, ale wiem przecież, że to nie o to Ci chodzi.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów