anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otrzymał zwrot zwrot z POK ale nie chce odesłać przedmiotu, co robić?

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem telefon który według kupującego nie jest zgodny z opisem znalazł ryski na ekranie i to był powód żeby dostać rekompensatę z POK, Dostał zwrot z pok ale nie chcę mi oddać przedmiotu, CO MAM TERAZ ZROBIĆ?

oznacz moderatorów
104 ODPOWIEDZI 104

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

W momencie gdy allegro wypłaciło rekompensata przedmiot stał się ich wartością. W korespondencji dotyczącej przyznania rekompensaty poinformuj allegro że kupujący nie chce oddać produkt, i jeżeli go nie otrzymasz to nie zwrócisz wpłaty. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Toreba87  czy allegro zażadało zwrotu wpłaty za POK ? Jesli tak to czy juz opłaciłeś? Jeśli opłaciłeś to żądaj od allegro zwrotu przedmiotu

W momencie wypłaty z POK właścicielem przedmiotu staje sie allegro i jesli nie zażąda od Ciebie zwrotu tej kwoty to nie masz prawa żądać zwrotu przedmiiotu. Jesli allegro zechce tej kwoty to allegro powinno wpłynąć na kupującego i ozyskac Twój przedmiot.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ Mają to gdzieś w regulaminie, ze stają się właścicielem towaru? Pytam, bo czytam co jakiś czas o tym, jednak nie bardzo jeszcze wiem jak to możliwe gdy zwrot i rekompensata dzieje się za plecami sprzedawcy 😉

@Toreba87 Dostałeś jakieś informacje od allegro, ze przejmują prawa i obowiązki strony umowy i roszczą od Ciebie jakieś wierzytelności w imieniu kupującego lub z tytułu przejętej umowy kupującego?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ZibiK30 wiesz nie wiem czy maja to gdzieś czy też nie. Fakt jest faktem. Mnie póki co POKi omijają lecz jeśli allegro by zrobiło zwrot i zażadało go ode mnie wówczas żadałbym zwrotu przedmiotu od allegro a nie od kupującego. Nie oddawałem nic kupującemu wiec nie mam prawa żądac od niego  zwrotu.

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Zażądali zwrotu ale nie ma tam żadnej  informacji co się dzieje z przedmiotem kiedy już zapałce. Bo jak to ma wyglądać w ten sposób że ja zapałce ale i tak nie otrzymam towaru z powrotem to mogą zapomnieć o tym że zrobię przelew.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Toreba87 Zapytaj na jakiej podstawie żądają, może podadzą Ci jakieś zapisy regulaminu . Nie twierdze, ze nie mogą, ale nie mam pojęcia z jakiej racji a chciałbym to wiedzieć 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Toreba87 Żądaj od Allegro telefonu jeśli chcą od Ciebie zwrotu pieniedzy

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Zgłosiłem sprawę do allegro mam czekać na dalsze kroki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Toreba87 Zwróciłeś pieniądze do POK? Allegro nie jest zainteresowane przedmiotami, za które wypłaca rekompensaty, więc nie wymusi na kupującym odesłania towaru. Jeżeli oddałeś pieniądze, domagaj się od kupującego odesłania telefonu, ale wcześniej przelej mu na konto odpowiednią kwotę za przesyłkę, ponieważ wadliwy towar odsyła się na koszt sprzedawcy. Możesz też wysłać do kupującego po towar własnego kuriera.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  moim zdanie nie ma podstaw aby żądać zwrotu od klienta. Sprzedawca nic klientowi nie oddawał wiec nie ma żadnych podstaw aby czegokolwiek od niego żądac.

Strohną zwracającą wiec włascicielem przedmiotu staje sie allegro i sprzedający nie ma praw własności do przedmiotu. A jesli oddał za POK wówczas to allegro staje sie sprzedawcą i to allegro powinno przedmiot udostępnić.

No ale póki co nie wiemy nawet czy w tej sprawie allegro zażadało zwrotu za POK

 

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze nie zrobiłem przelewu na POK i nie zrobię dopóki nie dostanę zwrotu telefonu, tak jak napisałem powodem POKu były ryski na ekranie telefon normalnie działa przecież nie może być tak że ja muszę zapłacić 1100 zł na POK a kupujący ma działający telefon i zwrot z POK przecież to jest kradzież 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Toreba87  hmm nie znam całej sytuacji spróbój to napisac do allegro. Ze zwrot za POK zrobisz natychmiast jak tylko przedmiot do Ciebie wróci.

Byc moze allegro wpłynie na kupującego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Toreba87 Domagaj się od kupującego zwrotu telefonu. Sprawa wypłat rekompensat z POK i kwestia zwrotów towarów w takim przypadku nie jest w żaden sposób unormowana. Allegro wypłacając rekompensatę przejmuje od kupującego jednie wierzytelności względem Ciebie. Jeśli nie zwrócisz wpłaty, Allegro zablokuje Ci konto.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  wprowadza w błąd.

Allegro nie przejmuje wierzytelności ponieważ ani sprzedawjący nie uznał reklamacji anie nie ma wyroku sądu w tej sprawie. Wiec nie ma żadnej wierzytelnosci

Decyzja o wypłacie z POK jest jednostronna decyzją allegro.

Jesli  kupujący nie zechce odesłac przedmiotu to zada sprzedawcy pytanie czemu niby ma mu cokolwiek oddawac jeśłi ten nie zwracał mu  pieniędzy. I sprzedawca nawet nie ma podstaw aby pójśc do sądu. Sprzedający nie może tez zgłosić niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem (wyłudzenia) bo nie ma podstaw. no chyba że wobec allegro

To że allegro na podstawie regulaminu może zablokowac konto sprzedającego to akurat prawda

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ wprowadza w błąd i po tej mojej odpowiedzi będzie polemizował do upadłego.

Allegro nie przejmuje wierzytelności

 

4. Kupujący oświadcza, że z chwilą dokonania przez Allegro.pl wypłaty rekompensaty, o którą wnosił, przenosi na Allegro.pl, wszelkie przysługujące mu wierzytelności względem Sprzedającego z tytułu niewywiązania się przez niego ze zobowiązań wynikających z umowy zawartej w ramach Transakcji, stanowiącej przedmiot zgłoszenia.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  tyle mam e tej sprawie do powiedzenia:

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Sprzedawca został bez produktu i bez pieniędzy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ To niech sobie odzyska produkt, albo nie oddaje pieniędzy.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  no i tu sie akurat zgadzamy chyba zarówno my jak i sprzedający. Nie zwracac pieniędzy do momentu odzyskania produktu.

A swoją drogą to sie zastanawiam na ile zgodne z prawem jest blokowanie konta w takiej sytuacji. Myśle że to troche tak jak z czarną listą. Niby niezgodna z prawem a jednak stosowana.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_Likos_ 

Wiesz jak jest: dopóki sąd nie orzeknie o niezgodności z prawem, domniemywa się zgodność z prawem😁

Skoro ja, szara myszka, o tym wiem, to mam uzasadnione powody zakładać, że tłuste koty z Działu Prawnego Allegro wiedzą o tym lepiej...

oznacz moderatorów