anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otrzymał zwrot zwrot z POK ale nie chce odesłać przedmiotu, co robić?

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem telefon który według kupującego nie jest zgodny z opisem znalazł ryski na ekranie i to był powód żeby dostać rekompensatę z POK, Dostał zwrot z pok ale nie chcę mi oddać przedmiotu, CO MAM TERAZ ZROBIĆ?

oznacz moderatorów
104 ODPOWIEDZI 104

Knowhere
#21 Demiurg#

@Toreba87 Prawidłowo ten cytat brzmi "Takie sztuczki nie ze mną, Brunner"😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Ważne że wiadomo o co chodzi 😋

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przecież to jest kopia sytuacji z tymi hulajnogami, gdzie allegro oddało 5 tys. z POK a o sprzętach zapomniało. Jak się zaczęli domagać od sprzedawcy zwrotu, to nagle okazało się, że kupujący dostali zarówno zwrot z POK, a także zostawili sobie zakupiony sprzęt. Moderatorzy nie byli w stanie podać podstaw prawnych na jakich funkcjonuje POK i kto w sytuacji wypłaty rekompensaty staje się właścicielem sprzętu lub kto jest w jego posiadaniu. Jak widać na tych przykładach portal wprowadzajac POK zapomniał o podstawowej sprawie, kto i w jaki sposób ma się domagać zwrotu "wadliwego", czy też "reklamowanego" towaru. Allegro tego nie wie, co dla mnie jest kuriozalną sytuacją.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Sprzedwca otrzymał hulajnogi? Jak się zakończyło?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Toreba87 w sumie nie wiemy, bo chyba ta sprawa jeszcze się nie zakończyła, ale pojawia się co jakiś czas na forum, możesz poszukać w starych postach i napisać do autora.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Toreba87 "Sprzedwca otrzymał hulajnogi? Jak się zakończyło?" - wątpliwe, ale sam poczytaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/nieuczciwa-wyp%C5%82ata-z-pok-...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza też o tym myślałem 😄 tyle ze tam spory okres minął kilka miesięcy chyba po zakupie 😄

@Toreba87 temat chyba znikł bo nie mogę go odszukać

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Toreba87  no tak ale co Ty na tej policji powiesz???? 

Ze allegro oddało kasę a w zamian z to Ty chcesz odzyskać telefon????

Hmm zdaje się że wtedy to właśnie Twoje działania będą miały znamiona przestępstwa (żart).

Skopiuj odpowiedź kupującego i wyślij ją do allegro. Poproś o pomoc. Skoro to allegro wypłaciło to allegro powinno odzyskać telefon

W ostateczności skontaktuj się z prawnikiem. Możesz zadać pytanie na jakimś internetowym forum prawnym. Lub z jakąś instytucją typu : UOKiK / RPO itp (pamiętaj że w relacjach z allegro jesteś klientem i przysługują Ci prawa klienta)

Zapytaj np czy allegro w tej sytuacji ma prawo żądać od Ciebie zwrotu kasy pod groźbą zablokowania dostępu do ogólnodostępnego serwisu.

Wszystko zależy od Twojej determinacji 🙂 bo wynik nigdy nie wiadomo jaki będzie

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Trochę ich postraszyłem to w końcu odpisali czy mam jakieś zrzuty ekranu z korespondencji w sprawie zwrotu telefonu, oczywiście mam i wysłałem, że chcę się dogadać co do wysyłki itd.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Mogą, jednak jestem ciekaw jak to rozwiązali prawnie bo nie chce mi się studiować tych regulaminów 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Widać światełko w tunelu🙂 mam nadzieję że kupujący się do tego ustosunkuje.

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Allegro zaczęło działać w mojej sprawie

Dzień dobry.

Własnie skontaktowałem się z kupującym prosząc, aby ustalił z Panem szczegły odesłania towaru.

Mam nadzieję, że wkrótce sprawa zostanie wyjaśniona.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Toreba87 znowu muszę się wtrącić, bo powyższy opis nie jest pełny. Cytuję wpisy kupującego w dyskusji:

"Telefon otrzymałem cały porysowany a miał być stan bardzo dobry, prawie nowy, a wygląda jakby gwoździem ktoś po nim rysował. Takie grube rysy są. Pani nie chce mi zwrócić pieniędzy"

W opisie telefonu "używany stan BARDZO DOBRY. Praktycznie nie posiada śladów użytkowania." Kupujący dołącza zdjęcia rys. Sprzedający broni się, można powiedzieć, klasycznie ("Równie dobrze ekran mógł zostać porysowany przez pana").

Później kupujący pisze jeszcze: "Mało tego sprawdziłem w internecie ten telefon i okazuje się że telefon nie jest pani własnością tylko Polkomtelu. Przesyłam screen." - na co sprzedający odpowiada: "Doskonale pan wiedział że telefon jest wzięty na raty z sieci plus". Nie wiem, czy to prawda - w opisie oferty nie było na ten temat żadnej wzmianki. Zakup telefonu kupionego od operatora na raty, które nie zostały jeszcze spłacone, jest sam w sobie ryzykowny i może skończyć się blokadą sprzętu, jeżeli raty nie będą spłacane przez pierwotnego właściciela.

Podsumowując: jak zwykle, w wątku autor nie podał wszystkich okoliczności zdarzenia lub przedstawił je w sposób nie do końca rzetelny. Kupujący to nie jest żaden spryciarz, chcący zarobić na łatwowierności Allegro kosztem sprzedawcy - to po prostu klient, który otrzymał przedmiot w jego opinii niezgodny z opisem, a zgłaszając ten fakt sprzedawcy, spotkał się ze ścianą. Dla takich sytuacji przewidzieliśmy POK.

Oczywiście sprzedawca może domagać się od kupującego zwrotu telefonu. Tej całej sytuacji można byłoby z łatwością uniknąć, rozpatrując zgłoszoną reklamację. Gdyby w dyskusji sprzedawca poprosił kupującego o odesłanie telefonu, nie byłoby tego wątku.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@msniezek Tu dyskusja się toczyła raczej trochę pobocznym tematem, czyli całej procedury przejęcia praw i obowiązków kupującego na allegro i sposobem rozwiązania umowy ze sprzedawcą. 

Ja bym zrozumiał jasną i klarowną informacje o tym fakcie do sprzedawcy, gdzie jest informacja że teraz sprzedawca rozwiązuje spór z "nami" i między sobą załatwiacie dalej sprawę. Uznałbym to za uczciwą sytuację i jasną dla sprzedawcy.

" Kupujący otrzymał zwrot zwrot z POK ale nie chce odesłać przedmiotu, co robić?"

Bo jak wygląda w tej sytuacji temat? Też bym się czuł dziwnie i niepewnie, nie wiedząc z kim rozmawiać i z kim prowadzę spór jak i od kogo mam się domagać zwrotu skoro powiedzmy "ulegam" i decyduje się na zwrot po przekonujących argumentach. 😉

A te sprawy samego telefonu, są tylko samym sporem a nie formą jego załatwiania i pewnie temat by się tu nie pojawił 😉 Lub pod inną nazwą 😛

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ZibiK30 @Toreba87 @mikeza ok, rozumiem. Skonsultowałem tę sprawę, w tym przypadku blokada konta sprzedającego nie powinna mieć miejsca. Za chwilę ją zdejmiemy. To jedna z tych wypłat POK, które nie powinny pociągać za sobą konsekwencji dla sprzedawcy.

Ale nie zmienia to niczego w tym, co napisałem wcześniej.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Ale to nie zmienia faktu że zostałem pozostawiony sam z tym wszystkim😕 od allegro dostaje maile że rozumieją ale zwrot muszę uzgodnić z kupującym, ale kupujący krótko pisząc olewa moje powiadomienia, więc sprawa tak jak pisałem zgłaszam na policję. I nie odpuszczę!!

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Toreba87 nie wiem, co tutaj dalej się wydarzy, ale jeżeli nie będziemy od Ciebie wymagali zwrotu pieniędzy, nie będziesz też stratny i zgłoszenie na policji nie ma sensu.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Toreba87 Tak zrób, jeśli zostały Ci potrącone pieniądze przez Allegro, tyle, ze Policja pewnie będzie angażowała w sprawę trzy strony sporu 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@msniezek Fajnie 🙂

Oczywiście zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o sam konflikt sprzedawcy z kupującym, trudno nam tu wyrokować nie znając wszystkich szczegółów co za tym idzie brakuje tu argumentów drugiej strony aby móc starać się obiektywnie ocenić kto ma racje

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Toreba87
#9 Pomysłodawca#

Nie widziałem powodu zwrotu pieniędzy gdyż telefon był w innym stanie w dniu wysyłki o czym wspomniałem w rozmowie na czacie, fakty są takie że on ma telefon który widocznie jest ok skoro nie odesłał a ja mam mu jeszcze dopłacić do interesu?

Tamten spór się skończył.

Teraz spór jest o rekompensatę której nie zapałce póki nie otrzymam telefonu.

oznacz moderatorów