anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KUPUJACY NIE CHCE ZWROCIC WADLIWEGO TOWARU TYLKO GO KUPIC ZA BEZCENN

ELEKTRO1986
#8 Zapaleniec#

SPRZEDALEM PRZEDMIOT ,KLIENT (HANDLARZ) NIE CHCE ZWRUCIC TOWARU ŻEBY OTRZYMAĆ PEŁNY ZWROT KWOTY TYLKO CHCE GO NABYĆ ZA POŁOWE KWOTY ZAKUPU .

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pinsplash
#21 Demiurg#

@ELEKTRO1986 A jakieś szczegóły? Dyskusja? Reklamacja?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ELEKTRO1986
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem laptopa używanego za 1600zl  .Zapomniałem w opisie napisać że laptop był otwierany.Kupujacy wszczął sprór że przedmiot nie zgodny z opisem i chce 800zl zwrotu za ten fakt .Osobą kupującą jest handlarz  i zprzedał mojego laptopa .Nie chce go odesłać spowrotem żebym zwrucil mu całą kwotę zakupu ,tylko chce 800zl zwrotu bo nie było w opisie że laptop był otwierany.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ELEKTRO1986 Otworzył dyskusję? Jezeli tak  to ładnie odpowiedz, ze prosisz o zwrot sprzętu do sprawdzenia. NIE IGNORUJ dyskusji. Masz nauczkę aby wszystko opisywać. Ale odpowiedz na reklamację GRZECZNIE ale STANOWCZO że aby się do niej ustosunkować - czekasz na odesłanie sprzetu. I czekaj 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ELEKTRO1986 Nie musisz się na to godzić, obstawaj przy swoim, zwrot i zwrócisz całość.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a napisałeś w ofercie, że laptop nie był otwierany?

odrzuć reklamację i tyle - nie otwierany laptop nie był przedmiotem sprzedaży

nie dyskutuj, nie tłumacz się bo to spowoduje eskalacje żądań

lub zrób jak pisze@pinsplash  zażądaj wydania towaru do ekspertyzy pod kątem sprawdzenia wad i spokojnie odrzuć reklamację

połowa laptopów w x komach czy more lach jest otwierana przed sprzedażą i sprzedawana jako produkt nowy

oznacz moderatorów

ELEKTRO1986
#8 Zapaleniec#

 W opisie nie napisałem  że to był laptop otwierany.Allegro wypowiedziało się w sporze 2 razy .,Laptop proszę odesłać do sprzedawcy,to zwróci pieniądze. "

Największy problem w tym że kupujacym okazał się handlarz. Sprzedał mojego laptopa i rząda zwrotu pieniędzy w kwocie połowy wartości laptopa którego sprzedałem.że niby nie był zgodny z opisem bo był otwierany.przepraszam za ortografię, nie mam na to wpływu .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ELEKTRO1986 Żądaj odesłania towaru w celu weryfikacji, nie odeśle to odrzuć reklamację z tego powodu.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Ogromna większość laptopów jest skonstruowana w taki sposób aby można łatwo samodzielnie je „otworzyć” i wymienić np pamięć. Sam fakt że laptop „był otwierany” nie jest podstawą do reklamacji - chyba, że jest w tej sprawie drugie dno i laptop poza „byciem otwartym” nosi np. w środku ślady napraw lub jakieś uszkodzenia. 
U mnie praktycznie każdy jeden laptop przed wystawieniem na sprzedaż jest „otwierany”, weryfikowany i czyszczony z kurzu. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ELEKTRO1986 Kolejny "pseudokupujący" usiłujący zarobić na błędach Allegro.

oznacz moderatorów

sadliks
#9 Pomysłodawca#

Witam 

Nie jest Pan sam:

Kilka rzeczy sprzedanych okazjonalnie.

I w końcu:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/sprzeda%C5%BC-uszkodzonego-lapto...

Tyle, że u mnie twierdzi, że dostał inny towar a na 100% dostał właściwy.

Nie chce zwrócić towaru żebym mu oddał pieniądze ani się dogadać.

Trwa dyskusja. Trzeba bardzo uważać. 

pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów