anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego licytacja na Allegro Lokalnie jest przedłużana?

andrzejabar
#7 Wielbiciel#

cześć ma takie pytanie dotyczące licytacji lokalnych. licytowałem pewną rzecz i gdy licytacja miała już się kończyć przedłużała się o kolejne 5 min i tak prawie godzinę .czy takie aukcje są normalne i zgodne z regulaminem. OFERTA: 0B5A7271-D99F-4DC0-89BC-11A6F3613F48

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

a_brod
#12 Orędownik#

To jest allegro lokalnie. Tam jest inny regulamin i nie da się tak jak w "normalnym" allegro zalicytować w ostatniej sekundzie. Z tego co kojarzę, to jeżeli podbijesz cenę w ostatniej minucie , to aukcja jest przedłużana.

Endrju
oznacz moderatorów

andrzejabar
#7 Wielbiciel#

Czyli tak naprawdę możemy się licytować cała noc  aż ktoś nie odpuści?

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@andrzejabar  tutaj znalazłem opis, jak działa to "cudo":

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zakup-i-dostawa-na-allegro-lokalnie/jak-kupowac-w-ofertach-n...

 

No i faktycznie wynika, że możesz sobie licytować całą noc, albo i dłużej ....

Endrju
oznacz moderatorów

lila_2603
#7 Wielbiciel#

totalnie bez sensu, raczej nigdy się już nie zdecyduję. Jako wieloletni użytkownik Allegro, nie czytałam regulaminu lokalnie zakładając, że działa podobnie jak matka( no cóż mój błąd). Informacja o 60 s powinna być w aukcji, aby nie tracić czasu na osoby, które regulaminu nie przeczytały i które podbija poniżej 60 nawet cala noc nie wiedząc co jest nie tak. Druga sprawa nie widać licytujących, trzecia sprawa czego tez nie wiedziałam, podając najwyższej możliwa dla mnie kwotę zakupu zapłacę ją nawet gdy nikt nie podbije do mnie, a, ze można przelicytować samego siebie jest to śmieszne i ma tylko na celu wyciągnięcie większych pieniądzy od kupującego i wyższej prowizji dla allegro. 

oznacz moderatorów

gozdawa5
#7 Wielbiciel#

Wczoraj pierwszy raz tak licytowalem i ostatni. Kompletna bzdura, ale czego sie spodziewac po allegro.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@andrzejabar dokładnie tak działają licytacje na Allegro Lokalnie. Jeżeli przystąpisz do licytacji w ciągu ostatnich 60 sekund jej trwania, automatycznie przedłuży się o ona dodatkowe 5 minut.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

FITIPALDI8
#9 Pomysłodawca#

Fajne to bo można przebijać samego siebie nie zdając sobie z tego sprawy. SUPER.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@FITIPALDI8 Trzeba patrzeć na pasek pod kwotą licytacji. Zielony "twoja kwota jest aktualnie najwyższa" Czerwony "Twoja oferta została przebita" Nie wiem, ale to chyba jest proste.

@lila_2603 Na zwykłym Allegro tez nie wiadomo kto licytuje bo widac tylko 1 i ostatnią cyfrę lub literę z nicku. A jak jest dużo licytujących to i tak widać te skróty tylko kilku ostatnich.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Powiem, że poważne to nie jest, a w dodatku irytujące. Ktoś się cieszy, że wygrał licytację, a tu takie "kwiatki" 😕 

Dlaczego aukcja jest przedłużana, jeśli ktoś zalicytował 60 sekund przed jej końcem?  Skoro jest podany czas trwania licytacji, to powinna ona trwać tyle, ile wynosi, a kto chce licytować, niech licytuje i ma na uwadze czas trwania aukcji.

Powiem tylko tyle. Brałam udział pierwszy i ostatni raz w takiej aukcji. 

Pomimo, iż ją wygrałam, bo sprzedająca aukcję odwołała, przedmiotu nie sprzedała. Sprawa już wyjaśniona, nie mniej chciałabym zapytać, dlaczego nie można wystawić komentarza do tej aukcji, by ostrzec innych?

Wiola
oznacz moderatorów

FITIPALDI8
#9 Pomysłodawca#

Nie będzie komentarzy bo sprzedający mają dość mściwych opinii od chorych kupujących i dobrze. Odwołała bo za mało dostała i to też jej prawo. Miłego licytowania.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@FITIPALDI8

Każda licytacja to ryzyko, że cena może nie osiągnąć tej, którą sobie sprzedający życzy.

Allegro udostępnia możliwości, by do tego nie doszło - stałą cenę, licytację od ustalonej ceny i cena minimalna.

Aukcję, w której licytowałam nie zakończyłaby się jeszcze. Trwała jeszcze kilka dni. Licytowałam bardzo pożądaną biżuterię z okresu PRL i jestem przekonana, że sprzedająca dostała ofertę spoza Allegro, aukcję zamknęła bez odwoływania ofert.

Nie należę do osób, które są mściwe, ale zachowanie nie było zgodne z regulaminem, skoro pracownik Allegro przyznał sprzedającej ostrzeżenie.

Pozdrawiam 🙂

Wiola
oznacz moderatorów

FITIPALDI8
#9 Pomysłodawca#

No fakt - skoro nie odwołała oferty to ewidentne naruszenie regulaminu = od tego są odpowiednie metody dyscyplinowania przez allegro a nie debilne komentarze od dziwnych cudaków (kupujących), którzy próbują się dowartościować w systemie komentarzy bo to mali ludzie unieszczęśliwieni przez sam fakt przymusu istnienia. Tym bardziej, że po zdemolowaniu systemu komentarzy przez allegro - sprzedający nie ma żadnych możliwości weryfikacji a tym bardziej uprzedzenia innych sprzedających przed tego typu maniakami = dawniej można było wycofać takich z licytacji bo był znany ich login. Teraz to tajniackie a tym samym już fałszywe i najczęściej oszczercze czy złośliwe opinie.

oznacz moderatorów

Client:102418505
#7 Wielbiciel#

Jeśli wszystko jest ok ze strony sprzedawcy, to za co się mścić? Tylko nieuczciwi się boją.

Za mało dostała? Chyba też widzę z uczciwością na bakier. To było dać kup teraz i tyle. Daje licytacje bez ceny min, to ma sprzedać za najwyższą kwotę,  albo niech da kup teraz i tyle. Tylko do tego trzeba być uczciwym i mieć honor.

Zawsze była odpowiedz do komentarza i sprzedający mógł się odnieść do oceny kupującego.

Wielu pseudo uczciwych sprzedawców nawet tego nie robiło.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Wioletta2701 Co do zasady, nie ma możliwości wycofania, czy odwołania licytacji. Sprzedający może zakończyć ją przed czasem, ale wówczas wygrywa ją kupujący, który zaoferował najwyższą cenę. Jeśli sytuacja, o której piszesz miała miejsce, proszę o informację, sprawdzimy to. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_Pracownik Allegro wyjaśnił sytuację. Sprzedająca dostała upomnienie. Zwróciła mi pieniądze.

Ubolewam tylko nad tym, że nie można wystawić komentarza do transakcji Allegro Lokalnie 😕

Wiola
oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Wioletta2701 napisała: "sprzedająca aukcję odwołała, przedmiotu nie sprzedała. Sprawa już wyjaśniona, nie mniej chciałabym zapytać, dlaczego nie można wystawić komentarza do tej aukcji, by ostrzec innych?"

To proste. Nie odebrałaś przesyłki, to nie wystawisz komentarza. ¯\_(ツ)_/¯

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:98572120 To proste. Nie odebrałaś przesyłki, to nie wystawisz komentarza. ¯\_(ツ)_/¯

W tym wątku jest napisane, że do aukcji i sprzedaży w ramach Allegro Lokalnie komentarzy nie da się wystawić, bo po prostu nie ma takiej możliwości, a szkoda, bo być powinna 😒 To rozwiało moje wątpliwości.

Wiola
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Ten mechanizm jest doskonały. W końcu prawdziwa licytacja po raz pierwszy, drugi, trzeci... Sprzedane! To pozwala na osiągniecie wyższych kwot. Trzeba tylko doregulować i udoskonalić. Dozwolone przebicia powinny być na tyle dość duże, żeby licytowanie nie trwało wieczność. Kupujący powinni wpłacać małą kaucję jak w prawdziwej aukcji w realu, żeby nie mogli rezygnować bezkarnie. Sam pomysł uważam za doskonały!

oznacz moderatorów

auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

@Wioletta2701 "Powiem, że poważne to nie jest, a w dodatku irytujące. Ktoś się cieszy, że wygrał licytację, a tu takie "kwiatki" "

Bardzo dobrze, świetny pomysł z tym przedłużaniem. Właśnie przez takie podejście (jak wyżej) tak jest! Ty nic nie "WYGRYWASZ", masz kupić za cenę jaką chcesz zaoferować, a nie wyciulać kogoś w ostatniej sekundzie aukcji, bo akurat udało ci się w porę odświeżyć stronę!

Bardzo dobrze, że tak jest zrobione, bo to było głupie zarówno dla normalnych kupujących, jak i dla wystawiających, że do ostatniej sekundy wszyscy się czają jak pies do jeża, żeby się rzucić jak sępy w ostatniej sekundzie!

To nie jest żaden KONKURS tylko zakup ofertowy!

Widziałaś kiedyś prawdziwą licytację? Widziałaś żeby licytacja kończyła się w określonej sekundzie niezależnie od licytujących, tak że ktoś chciał dać więcej i mu powiedzieli, że się spóźnił o sekundę?

oznacz moderatorów