anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje konto Allegro zostało zawieszone, co zrobić?

PolskiSklepAll
#7 Wielbiciel#

Witam, przychodzę z mega dla mnie problemem, moje konto allegro zostało zawieszone, prowadziłem 1 konto allegro na którym miałem około 500 wystawionych ofert. Nie posiadam firmy i działam na zasadzie dropshippingu z kilku stron. Stworzyłem 2 konto i na nie przeniosłem wszystko 500 ofert z tego 1 konta. Chciałem pozmieniać na 2 koncie ich ceny tytuły itp a oba konta zostały zawieszone, zostałem poproszony o przesłanie dowodu osobistego przód oraz tył i dodatkowo selfie z dowodem. Zrobiłem to, kolejną rzeczą było wysłanie umowy z hurtownią z którą współpracuje. Jak wspomniałem nie mam Firmy i działam na zasadzie dropshippingu.

Przesłałem zatem ss moich transakcji których dokonałem na adresy klienta z tych różnych stron. Dodałem informacje z jakich stron korzystam do prowadzenia działania na Allegro, dostałem natomiast nie zbyt miłą i pomocną informacje od allegro że powinienem założyć działaność, zmienić profil na firmowy i wtedy przesłać umowę z hurtownią. 

Działam dopiero pierwszy miesiąc i wygenerowałem około 8 tysięcy obrotu, mam zamiar założyć oczywiście firmę ale chciałem jeszcze miesiąc/dwa sobie podziałam i po prostu rozliczać się z czym pomagać mi będzie księgowa przez ten okres gdzie nie mam jeszcze firmy.

Dodam że nie robiłem na koncie nic złego, opinie same pozytywne, jedna dyskusja która pojawiła się dzień po otrzymaniu zawieszenia konta, wszystkie oferty dodawałem ręcznie, dużo pracy na to poświęciłem i wiąże z tym jakoś działanie przyszłościowe. To moje jedyne źrodło dochodu na ten moment i nie mam pojęcia co mogę zrobić aby konto zostało odblokowane, Allegro nie pomaga, Pytając o to co dokładnie mogę wysłać aby udowodnić moje działanie w dropshippingu dostaje ciągle informacje o umowie z hurtownia gdzie ja takiej nie posiadam bo nie sprowadzam produktów do siebie. Byłbym naprawdę Bardzo wdzięczny jeśli ktoś mógłby mi w tym pomóc. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:44052296
#21 Demiurg#

@PolskiSklepAll  raczej na cud bym nie liczył ze strony allegro. Napisali Ci, co masz zrobić abyś miał możliwość odblokowania konta. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@PolskiSklepAll  myśle że raczej powinieneś być wdzieczny allegro bo zdaje sie że uchroniło Cie od powazniejszych problemów: "Działam dopiero pierwszy miesiąc i wygenerowałem około 8 tysięcy obrotu, " a teraz to zo na szybko znalazlem w necie:

Działalność nierejestrowaną możesz prowadzić do momentu, gdy Twój miesięczny przychód z owej działalności nie przekroczy 50% minimalnego wynagrodzenia (w 2021 roku jest to 1400zł).9 gru 2021

Nie znam dokładnych przepisów odnosnie działalności nierejestrowanej lecz zdaje sie że już powinieneś działalność zakładać

"chciałem jeszcze miesiąc/dwa sobie podziałam i po prostu rozliczać się z czym pomagać mi będzie księgowa przez ten okres gdzie nie mam jeszcze firmy." jeśłi ksiegowa nie poinformowała Cie o tym kiedy musisz zacząć prowadzić działalność- rozważyłbym zmiane ksiegowej

NIe jestem tylko pewien czy miesieczny przychód jest rozliczany w skali miesiecznej ( czyli po przekroczenie 1400 sprzedaży miesiecznie obowiązek rejestracji, czy też e wskali rocznej - czyli 12x1400 - obowiązek rejestracji.

Musiałbyś to sprawdzić lecz ja osobiście bym nie ryzykował.

 

 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@_Likos_

Po pierwsze mylisz przychód z dochodem ^^. A to dochód jest opodatkowany 😉

Dochód to przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania. Czyli sprzedał w miesiącu za 8000k zł i mógł mieć z tego dochodu-zysku 1k zł.

Druga sprawa to kwota wolna od podatku 😉 W 2021r. wynosiła 8000k zł brutto, więc jeżeli ktoś zyskał około 6500-7000zł netto  to od tego nie płaci się podatku.

 

W 2022r kwota wolna od podatku wzrasta aż do 30k zł 😉

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Skill_Player  @_Likos_ Kolega  _LIKOS_  ma rację . działalność bez rejestracji można prowadzić gdy twój przychód z takiej działalności wynosi do 1400 zł w miesiącu. Czyli, jeśli przekroczył to należy zgłosić działalność do U.S. i ZUS.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Skill_Player  może sie myle a może nie. 

"za pracę w 2021 roku wynosi 2800 zł brutto, w związku z czym limit przychodu dla działalności nierejestrowanej wynosi 1400 zł."

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym-jest-dzialalnosc-nierejestrowana-co-mowi-o-niej-ustawa

"Jeżeli przychód należny z działalności nierejestrowanej przekroczył w danym miesiącu wysokość 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta staje się działalnością gospodarczą, począwszy od dnia, w którym nastąpiło przekroczenie limitu. Wówczas w ciągu 7 dni należy złożyć w CEIDG wniosek rejestracyjny."

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym-jest-dzialalnosc-nierejestrowana-co-mowi-o-niej-ustawa

 

Odsyłam do lektury 🙂

 

oznacz moderatorów