anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

MOJE OFERTY - lewa belka zniknęła

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Czy tylko u mnie zniknęła lewa belka w zakładce moje oferty ?

Jest jakiś sposób by to przywrócić ?

 

z góry dziekuje za odpowiedz

oznacz moderatorów
96 ODPOWIEDZI 96

hatfactory_pl
#7 Wielbiciel#

No dla mnie wpisywanie wątku, który mnie interesuje jest raczej alternatywą. W Windowsie niby też mogę sobie wszystko wyszukać ale jednak tego nie robie gdyż mam skróty dzięki którym odpalam wszystko w mgnieniu oka. Ale na pewno wyszukiwarka jest pomocna. W szczególności w tak kiepskim panelu.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ to poproszę o podanie tutaj próbek tych badań

i metodyki zastosowanej podczas jej realizacji

 

bo sensu czyli wygody użytkownika tutaj nie widać

wg mnie serwis szykuje

lewej stronę na miejsce na reklamy i inne bzdety

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ "Zmian nawigacji w Moim Allegro nie wprowadziliśmy dla zabawy, czy po to, aby Wam Sprzedającym utrudniać życie i działalność na Allegro." - zatem osiągnęliście skutek odwrotny do zamierzonego, nic tylko pogratulować.

"Wręcz przeciwnie, naszym celem było przede wszystkim wyeliminowanie problemów, które stary widok powodował." - tak się składa, że to nowy widok powoduje problemy, głównie natury neurologicznej i gastrycznej. Spora część użytkowników prawie na pewno odkryła też u siebie objawy zespołu Tourette'a.

"Nie mogę podać Wam niestety wszystkich szczegółów, ale główne komplikacje, które istniały w dotychczasowej formule to:

  • rozbudowany i skomplikowany układ zakładek,
  • brak przestrzeni na dodawanie kolejnych, ale niezbędnych odnośników dla Sprzedających i Kupujących,
  • dublowanie odnośników prowadzących do jednej zakładki,
  • brak możliwości dodania odsyłaczy i elementów przekierowujących do narzędzi Allegro,
  • rozłożenie informacji i przestrzeń na ekranie."

Czy Ty właśnie wymieniłaś wszystkie komplikacje towarzyszące nowemu widokowi?🤔

"Podczas przygotowywania podobnych zamian, nie opieramy się na własnych przekonaniach, tylko konkretnych danych i badaniach, które przeprowadzamy zarówno ze Sprzedającymi, jak i Kupującymi." - nie wiem jak kupujący, ale sprzedający takich głupot na pewno na trzeźwo by nie poparli.

"Rozumiem, że nowa wersja nie do końca przypadła Wam do gustu" - nie do końca? Kompletnie nie przypadła, jak widać.

"ale każda zmiana na początku jest szokiem,  bo burzy pewien ład" - no, głównie tzw. pamięć mięśniowa i wzrokową, o której zespół odpowiedzialny w allegro za UI/UX to chyba nigdy nie słyszał.

"ale spróbujcie spojrzeć na nią pod kątem korzyści, jakie daje, a nie tylko niechęci i przywczajenia." - korzyści? Ten nowy wygląda nie wnosi absolutnie żadnych korzyści dla użytkowników, a jedynie dla allegro, które dzięki temu będzie mogło się chwalić w statystykach, że użytkownicy rok do roku spędzają średnio 100% więcej czasu na stronie allegro, niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

gimi_50
#8 Zapaleniec#

brak allegro finanse, ustawień sprzedaży, zwrotów. Nie ma opcji zrobienia wypłaty, zablokowania kupujacego ? Allegro na te pytania wysyła na maila link, poprzez który mam wchodzic na konto, żeby podejrzeć wpłaty i zadnych innych wyjasnień 😞

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

To co było po lewej stronie, teraz jest na górze. Są tam trzy, rozwijane zakładki: Zakupy, Sprzedaż i Konto. Wszystko jest, tylko teraz inaczej. Nic się nie martw, przyzwyczaisz się do nowego wyglądu.

oznacz moderatorów

gimi_50
#8 Zapaleniec#

widze, tylko zadna z nich nie działa, moge tylko wystawić ofertę, albo zobaczyc komentarze, nic innego nie działa. Gdzie niby sa finanse i saldo ?

 

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

A u mnie wszystko działa:

all-fin.jpg

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gimi_50 Wyczyść lub zmień przeglądarkę.

oznacz moderatorów

razorbp
#5 Poszukiwacz#

U mnie stara wersja - Menu / Belka - po lewej stronie  do wczoraj działała poprawnie, dzisiaj już znikła i to permanentnie, allegro nachalnie bez możliwości przełączenia na starą wersje wciska "Nowe śmieszne menu" - nieintuicyjne i dużo wolniejsze w korzystaniu.

Moje zdanie? Absurd, chamstwo, beznadzieja.  Powinno byc obowiązkowo 30-90dni na możliwość powrotu do starej wersji a nie nagle momentalnie znika wszystko co było stare (było świetne) i znienacka pojawia się jakiś wymysł niespełnionego programisty... SZOK

oznacz moderatorów

rafcikrh
#8 Zapaleniec#

Żenada 😕 Lewa belka była mega wygodna - ale ten serwis już dawno nie liczy się z opiniami sprzedających - tylko na bieżąco dowala sprzedającym nie tylko notorycznymi zmianami regulaminu ale i jak widać "ułatwianiem" obsługi serwisu 😕

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@razorbp 

Allegro jest jak kura na wolnym wybiegu - wiecznie musi w czymś grzebać 😁

Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że dawanie jakiegoś limitu czasowego na przełączanie daje ten sam efekt - korzystam ze starego, a potem i tak z dnia na dzień muszę przywyknąć do nowego ;] To raz.

Dwa, że aż tak wielkiej tragedii tutaj nie widzę. Wystarczy pomyśleć czego się szuka, a trafi się do celu. Wymaga tylko krótkiego przyzwyczajenia się do innego miejsca na stronie i innego ruchu (lewo/prawo zamiast góra dół).

Będąc na stronie z wyszukiwaniem przedmiotów trzeba kliknąć w rozwijane menu (przy nazwie użytkownika), potem kliknąć np. w moje zakupy, a dopiero potem rozwijać sobie opcje z ukazującego się paska menu zakupy/sprzedaż/konto. Ale co ciekawe - pod tymi trzema pojawia się ścieżka gdzie jesteśmy, która rozwija się od czwartego ogniwa i pokazuje nam to co byśmy rozwinęli z tamtych (to może takie opcje trochę dla tych, co byli przyzwyczajeni dla starego menu).

To co bym uprościł, to:

- trwałe pozostawienie tego paska zakupy/sprzedaż/konto (a nie, że trzeba go każdorazowo otwierać po prawej, gdy już się przejdzie na wyszukiwanie ofert) ; aż tak dużo miejsca nie zajmuje

- i w konsekwencji do powyższego - pierwsze rozwinięcie musiałoby mieć to przejście pomiędzy allegro, a allegro lokalnie (tego wyboru dokonujemy właśnie z ^ po prawej)

Dzięki temu nie trzeba by latać od jednego do drugiego narożnika.

Rozwiązaniem jest otworzyć sobie dwie karty w przeglądarce (albo po dwie - dla allegro i allegro lokalnie). Ja tak mam 😁

A co do samego grzebania w wyglądzie strony - tak wiele rzeczy się tak często zmienia, że zazwyczaj to już sam nie wiem czy coś było, czy też dopiero teraz to zauważyłem. Stąd u mnie te (r)ewolucje przychodzą łatwo ;] Inna sprawa, że korzystanie z internetu wymaga ciągłego przyzwyczajania się do innych układów stron (chociaż są różne sklepy, jednak często  korzystające z gotowych szablonów), a jakoś trzeba dać radę ;]

oznacz moderatorów

FHStiks
#7 Wielbiciel#

Obecny układ pasków na górze to jest jakiś kosmos, nic nie można znaleźć, komu przeszkadzała nawigacja z zakładkami z boku ??  Za każdym razem traci się czas na szukanie gdzie co jest ! dramat !!!

 

oznacz moderatorów

Maciek54321
#9 Pomysłodawca#

alle.png

czy jakiś turbo-moderator może mi powiedzieć kto opowiada za takie **piiip**yczne zmiany wyglądu? Komu to jest potrzebne? Było dobrze, jest do **piiip**.

Jak patrze na ten nowy wygląd to chce mi się rzygać!

 

Wszystko jest po lewej stronie, na środku wielka pusta przestrzeń. Co to k... ma być?

 

Niechże powstanie jakaś poważna konkurencja dla tego badziewia allegro!

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Chyba od czerwca na dobre zostawili obecny widok.

Czas ewoluować zgodnie z teorią Darwina 😆

oznacz moderatorów

da1k1
#7 Wielbiciel#

Napisałem już wcześniej... ze dwa działy musiały udowodnić, że nie biorą kasy za nic, że ich pensje i etaty są ważne 😕 Za rok czy dwa będzie zmiana w drugą stronę z podobnie lipnym tłumaczeniem, że to dla "dobra ogółu".... a na razie musimy chyba jakoś żyć z tym gów... 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

osobiście ja sie nie odnajduje, jesli czegoś szukam to wpisuje w google np "allegro cenniki" i mi znajduje temat w ktorym jest link do edycji cennikow

U mnie sprzedaz internetowa to część działalności i serio nie mam czasu na przyswajanie co chwile nowości serwowanych przez allegro

allegro to dla mnie 20% czasu, 35% zyskow i tylko dlatego, że zysk jest większy niz poświecony czas "zgadzam" sie na wszelkie nowości i "udogodnienia" oferowane przez serwis

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Po prawej stronie masz wyszukiwarkę z opisem w polu wyszukiwania "przeszukaj Moje Allegro"😏
Tak czy owak, poprzednia wersja było o wiele lepsza, bo ta jest kompletnie nieintuicyjna.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów