anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naciągacze i oszuści. Uwaga możecie stracić pieniądze/towar.

PawelGIX
#7 Wielbiciel#

Chciałbym wszystkich ostrzec przed oszustami próbującymi wyłudzić towar bez dokonywania płatności.
Od Ponad dwóch tygodni, próbuję sprzedać coś na Allegro lokalnie chyba dam sobie z tym spokój.

Jest to totalnie bez sensu. Strata czasu.

Jak tylko moja sprzedaż pokazuje się w serwisie jacyś oszuści rozpoczynają proces płatności i próbują wyłudzić towar bez realizacji wpłaty.

Przekazują fałszywe potwierdzenia realizacji płatności i proszą o jak najszybsze wysłanie towaru. (załączam screeny jak to wygląda) 

PawelGIX_0-1632776726689.png

Najgorsze jest to że w ten sposób nie jestem w stanie nic sprzedać, bo jak tylko towar zostaje wystawiony to jakiś oszust go blokuje.

Moim zdaniem musicie coś zmienić bo obecny system się nie sprawdza.
1. Jako sprzedający to powinienem móc anulować zakup w przypadku próby oszustwa. 
2. Powinna być możliwość zgłoszenia próby oszustwa do administratorów portalu.
3. Powinno dać się zdejmować ogłoszenie dopiero po realizacji płatności. W tej chwili oszuści są w stanie całkowicie zablokować sprzedaż.

 

Jak sobie z tym poradzić?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Daj sobie spokój z tym AL i wystaw na normalnym ,tam znacznie mniej żartownisiów i naciągaczy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@PawelGIX  tak jak pisze @kolekcjoner608  lepiej wystawiać na zwykłym allegro

Wystaw na Allegro.pl 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PawelGIX Klikasz "wystaw przedmiot", a potem link "dotychczasowy formularz" pokazany na zdjęciu na dole po prawej. Wystawisz wtedy na normalnym Allegro;

AAAA.JPG

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@PawelGIX Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. To konto zostało już zablokowane. Wszystkie tego typu wiadomości możesz zgłaszać tutaj, na Gadane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów