anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywny komentarz za nieopłacone zamowienie

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

Witam.

 

W grudniu kupujący zamówił towar, ale za niego nie zapłacił. Po 2 miesiącach wystawił mi negatywny kentatz, w tym ocenę produktu na 1, nie widząc go na oczy. 

 

Allegro pisze, że kupujący może oceniać nieopłacone zamówienia nawet jeśli są nieopłacone i ja nic nie mogę zrobić. Zero kontaktu ze strony kupującego.

 

Jakieś rady ? 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Crypto__Shop A jakie były warunki zakupu i płatności? Może chciał zakupić towar z płatnością za pobraniem, stąd jego ocena i niezadowolenie? Pisałeś i pytałeś klienta skąd ta ocena , dlaczego?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

Płatność P24, która nie została zakończona. Status transakcji rozpoczęto. Zero kontaktu, zero odpowiedzi że strony kupującego. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Crypto__Shop Próbuj się nadal kontaktować z nim, gdyż to może być nieporozumienie wynikające nie z waszej winy. Np jemu pobrało kasę z konta i uznał, ze wszystko zrobił jak trzeba, Tobie nie wpłynęła bo wisiała jak to tu często bywa, a potem samoistnie wróciła do klienta. Klient mógł uznać iż Ty ją zwróciłeś zamiast sprzedać towar.

Tylko kontakt z klientem może pomóc rozwiązać sytuację. Proś również allegro o pomoc w skontaktowaniu się z klientem w celu wyjaśnienia nieudanej transakcji.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Crypto__Shop Tak, warunkiem wystawienia oceny nie jest zapłata za transakcję. To wynika z regulaminu. On mógł widzieć ten produkt na oczy gdzie indziej i może ocenić zgodność z opisem.

oznacz moderatorów

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

Czyli mogę zamówić u Ciebie towar, nie zapłacić za niego, a następnie wystawić Ci negatywny komentarz za niedostarczenie towaru i ocenić go na 1 gwiazdkę ?! LOL 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak mógł widzieć ten sam produkt gdzie indziej? Produkt jaki widział mógł być tylko podobny a taka ocena na odległość jest pochopna i złośliwa .Nie można kogoś karać tylko za to że być może ma zły towar. Takie oceny powinny być z automatu usuwane a kupujący powinien mieć obowiązek wyjaśnienia dlaczego tak ocenił sprzedawcę i jego produkt.

oznacz moderatorów

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie kolego. Allegro traktuje sprzedających jak automaty do płacenia prowizji, ktoraliczy już nawet od kosztów wysyłki. Zapłać prowizję i spadaj, a jak masz problem i kupujący bezpodstawnie działa na twoją szkodę to radz sobie sam. Tragedia 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Crypto__Shop Spróbuj ponownie napisać prośbę o jego usunięcie do allegro ,zdarza się że to po kolejnym zgłoszeniu wraz z dokumentacją przebiegu aukcji zadziała na twoją korzyść ,tam też różne osoby to rozpatrują i może trafisz na kogoś logicznie myślącego a nie na takiego co widzi tylko regulamin.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, tak, wszystko powinno być usuwane, zabronione, oprócz pozytywów i pięciu gwiazdek, ale na szczęście nie jest.

Tylko podobny, oczywiście, choć klepany w tej samej chińskiej fabryce.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 hehehe, chyba specjalnie piszesz takie, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne tezy, aby powkurzać sprzedawców 😉

Jak kupujący się przyzna, że nie zapłacił i wystawił nega za produkt, który widział gdzie indziej to przecież taka ocena zostanie usunięta.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Nie zostanie usunięta. Zapłata nie jest warunkiem wystawienia oceny.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Z tym, ze "zapłata nie jest warunkiem wystawienia oceny" to się zgadzam, można przecież nie zapłacić, bo np. sprzedawca stwierdzi, że nie ma towaru. Ale jak kupujący stwierdzi, że kupił, bo chciał tylko wystawić ocenę za taki sam towar, który kupił u innego sprzedawcy.. to Twoim zdaniem Allegro nie zaingeruje i stwierdzi, że nie ma podstaw do usunięcia?

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@Crypto__Shop Nie jesteś ani pierwszy, ani ostatni, który ma taki problem. Wiele osób tu się żaliło na taką niegodziwość!
Niestety nikt jeszcze nie wymyślił skutecznego sposobu, co z tym zrobić.
Jedyne, co możesz zrobić, to odpowiedzieć na ten negatyw, tak aby przyszli klienci wiedzieli, że nie ma w tym Twojej winy.

oznacz moderatorów

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

Jest jeszcze jedna możliwość. By w allegro w końcu zaczęło szanować sprzedających ! Zwiekszanie prowizji, naliczanie prowizji od kosztów wysyłki, nowe wymagania odnośnie ofert i wysyłki oraz możliwość działania na szkodę sprzedających przez kupujących bez przyczyny to są praktyki niedopuszczalne i możliwe tylko dlatego, że allegro ma praktycznie monopol. ZERO szacunku dla sprzedających. Skasować prowizję i wypad. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Crypto__Shop w tym przypadku rozważ skierowanie sprawy do sądu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Taaa... i niech od razu przygotuje se kasę na koszty postępowania. Kupujący mógł zapłacić poza Allegro, a to że nie widział towaru to co? Ma go ocenić na 5 gwiazdek? Na jakiej podstawie, skoro nie widział?

oznacz moderatorów

Crypto__Shop
#9 Pomysłodawca#

A na jakiej wystawił 1 gwiazdkę hipokryto? Nie dostał przedmiotu, nie dotknął go, nie zobaczył, to nie ma oceny. Ani na 5 ani na 1 gwiazdkę. 

 

Jesli zapłacił poza allegro, to niech pokaże przelew. Ja mam dowód, że nie zapłacił, on nie pokazał dowodu, że zapłacił. 

 

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@Crypto__Shop Nie użeraj się z nią (xyz96 to baba)! Ona - jak allegro - zawsze stoi po stronie kupujących, bez względu na okoliczności. Wkur**a tym sprzedawców na maxa, a potem drze japę, że ją prześladują! 😂🤣

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sophie-bunny To nie jest wątek o mnie. Nie zaśmiecaj tematu, wypowiadaj się o sprawie, nie o mnie. Zwłaszcza tym tonem. Szukasz awantury?

oznacz moderatorów