anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie moge wydrukowac etykiety do Orlen Paczka

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Dobry wieczór!

Klient dokonał zakupu z opcją Orlen Paczka. Jest numer przesyłki: 

DANE DOSTAWY

ORLEN Paczka (ORLEN Paczka: LB-481977-21-99 481977)

6,70

Tylko nigdzie nie ma możliwości wydruku etykiety. Postąpiłam wcześniej zgodnie z instrukcją Allegro i tym co powiedziano mi w call center  Orlen Paczka. Teraz u nich mówią ze z tym numerem oni w ogóle nie mają takich przesyłek.

Co mam robić na przyszłość bo w tym przypadku żeby nie mieć kłopotów z klientem wyślę mu listem poleconym i będę chciał zwrotu pieniędzy za transport.

Elżbieta

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Halfrunt
#18 Luminarz#

Musisz mieć osobną umowę na Orle paczkę, możesz spróbować nadać tutaj https://www.orlenpaczka.pl/jak-nadac-paczke/

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Na przyszłość nie udostępniaj niesprawdzonych form dostawy, lepiej wybierze Allegro punkty odbioru Poczty, tam też jest dostawa do kiosków Ruchu i stacji Orlen, ale nadasz przez wysłam z Allegro, nie co drożej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Franka58 pierwszym krokiem jest podpisanie umowy z ORLEN paczką. Aby to zrobić, napisz proszę na dh@orlenpaczka.pl. Natomiast przesyłkę nadasz w programie nadawczym partnera

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Przyznam się że zgłupiałam totalnie. Podano mi, że żeby mieć wysyłki Smart jako osoba fizyczna to muszę mieć dwa rodzaje przesyłek Odbiór w punkcie. Jedną już mam Allegro Inpost, a druga dla osób fizycznych to albo UPS odbiór w punkcie lub Orlen Paczka. Rozmawiałam na ten temat na czacie Allegro i z Call Center w Orlen paczka. Nikt nie wspomniał, że mam mieć jakąś umowę. Poza tym  Allegro punkty odbioru Poczty to z tego co wiem tylko dla kont firmowych. Może jestem głupia ale nadal nic nie wiem. Po prostu chcę mieć Smart dl a klientów i proszę mi wytłumaczyć co mam zrobić. W Orlen Paczka to takich mają pracowników że jak sie pyta o integracje z Allegro, to odnosi sie wrażenie że nigdy nie słyszeli tej nazwy.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Franka58   w pomocy Allegro masz wszystko o Orlen paczce:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/allegro-orlen-paczka-AVm6XOPV4tZ

_____________
Kama
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Franka58 tak jak wspomniała @Kaliope_Brzeg tutaj znajdziesz informację o ORLEN paczce (aby podpisać z nimi umowę, wyślij wiadomość e-mail na adres  dh@orlenpaczka.pl). 
Aby na konce zwykłym oferty były oznaczone jako Smart powinnaś:
udostępniać jedną z metody dostawy Smart! i dodawać numery listów przewozowych
albo
dodać dwie metody z dwóch różnych grup (w praktyce Allegro InPost Paczkomaty oraz ORLEN paczka lub UPS Odbiór w Punkcie).

la_nika_0-1635584256814.png
Daj proszę znać, czy teraz sprawa się rozjaśniła?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Sprawa jest coraz ciemniejsza. ORLEN Paczka odpowiedziało mi że nie podpisze ze mną umowy bo jestem osobą prywatną i że pierwszy raz słyszą zeby osoby prywatne mogły takie umowy podpisac. Mogę jak każda osoba korzystać z ich portalu i zamawiac po normalnych cenach.Na takiej zasadzie to ja mogę współpracować z kazdym operatorem. Wygląda na to że ktoś "kłamie"

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Aby mieć Orlen Paczkę w cenie 7,31zł. musisz podpisać umowę, oczywistym jest, że tylko jako firma - w przeciwnym razie korzystasz z ich usług jako prywatny nadawca https://www.orlenpaczka.pl/jak-nadac-paczke/ 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Halfrunt 

 Skoro jest tak oczywistym, to po co Allegro proponuje sprzedawcom prywatnym tą formę dostawy, żeby ich oferty były oznaczone Smartem?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

allegro2.jpg

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

to jak sie ma do tego to co wyslalam

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Reasumujac. Zeby mieć Smarta trzeba mieć dwa rodzaje dostawy w "punkt" W rachubę oprócz Inpost Paczkomaty w rachubę wchodzi jako druga opcja OrlenPaczka tylko muszę ograniczyć maksymalną kwotę za przesyłkę do 6,70. Ja pisałam wczesniej można to sprawdzić- dostałam informację na Allegro Gadane że mam podpisać umowę. Teraz okazuje się że nie można i żeby mieć smart to mam włączyc Orlen Paczka i każdorazowo indywidualnie zamawiać przesyłkę i jeszcze dopłacać do niej 50%. Coś tu mocno jest nie tak.

Elżbieta

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

gadane2.jpg

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, że piszę nieskładnie ale jestem coraz bardziej zdenerwowana

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Widze za sprawa jest jednak skomplikowana

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Franka58 

Tak się temu przyglądam i chyba faktycznie sprawa jest dość skomplikowana ‌‌ Do tej pory żeby Smart był aktywny dostawa musiała mieć przedrostek Allegro. Teraz dla sprzedawców bez firmy jak widać nie musi już mieć przedrostka - Orlen Paczka i UPS odbiór w punkcie. Czyli chyba faktycznie powinnaś nadawać bez umowy bezpośrednio ze strony Orlenu i po normalnej cenie.

Żeby było ciekawiej to wyczytałam, że Allegro zwraca Ci za przesyłki ze smartem :

do 5,71 zł – za każdą przesyłkę w ramach zamówień poniżej 100 zł brutto; do 4,71 zł – za każdą przesyłkę w ramach zamówień od 100 zł brutto.

Taka nie za ciekawa ta oferta 😂

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-zasady-rozliczen-0K6XkWDOeCP

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Franka58 napisała Reasumujac. Zeby mieć Smarta trzeba mieć dwa rodzaje dostawy w "punkt"

Nie mogę się zgodzić z tobą, gdyż to nie prawda.

 

Udostępnij w swoich ofertach co najmniej dwie z metod dostawy Allegro Smart! – z 2 różnych grup (w tym minimum jedną, za którą kupujący płacą z góry) albo udostępniaj numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Allegro Smart!, za którą kupujący płacą z góry. Pamiętaj jednak, że numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki.

Po za np. paczkomatem, możesz jako druga formę dostawy udostępnić np. kurier 48 Poczty polskiej, nigdzie nie napisano o dwóch dostawach z odbiorem w punkcie.

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Halfrunt 

Napisano. @Franka58 ma konto zwykłe. Żeby udostępniać kuriera 48 trzeba mieć umowę z pocztą albo korzystać z Wysyłam z Allegro, które zarezerwowane jest dla kont firmowych.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Kaliope_Brzeg aha, no nie dziwota że można się w tym pogubić. 

oznacz moderatorów