anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawidłowy adres kupującego

Client:49851702
#7 Wielbiciel#

NIE WIEM ZABARDZO GDZIE MOGE SIE ZWRUCIC Z TYM PYTANIEM

KLIENT ZAKUPIL U MNIE TOWAR - PODAL NIEKOMPLETNY LUB NIEWLASCIWY ADRES - WYDAL MI SIE DZIWNY , ZAPYATLAM KUPUJACEGO CZY ADRES JEST POPRAWNY , KUPUJACY POTWIERDZIL ZE ADRES JEST POPRAWNY

PACZKA WRUCILA DO MNIE  Z ADNOTACJA ZE ADRES JEST NIEWLASCIWY ALBO NIEKOMPLETNY , PACZKE WYSLALAM NA ADRES PODANY DO WYSYLKI

TOWAR BYL Z WYSYLKA ZA DARMO , JAKIE SA MOJE PRAWA CZY OBOWIAZKI WZGLEDEM KUPUJACEGO ?

CZY MAM MU ODDAC PIENIADZE ZA TOWAR ? - PRZESYKA BYLA ZA DARMO ALE JA ZA NIA ZAPLACILALM , CZY MAM MU WYSLAC DRUGI RAZ KIEDY PODA POPRAWNU ADRES I DRUGI RAZ MAM POKRYC KOSZT WYSYLKI 

NIE WIEM GDZIE POWINNAM SIE ZWRUCIC Z TYM PROBLEMEM

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:49851702  Po pierwsze : zgłoś się do serwisu IT, bo zaciął Ci się Caps Lock na klawiaturze.

Po drugie - napisz klientowi że jeżeli teraz chce paczkę to musi zapłacić za wysyłkę bo z jego winy ( złe dane adresowe) niemożliwe było dostarczenie ( masz na paczce jakies info o tym?).

Jak zdecydujesz się oddać pieniądze, to niestety nie potrącasz za wysyłkę bo była "darmowa"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:49851702 Jeżeli było to celowe z strony klienta, możesz się spodziewać odpowiedniego "komentarza".

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Client:49851702  A co konkretnie było nie tak w adresie: ulica, miasto?

Wiem ze np. w Tychach osiedla są alfabetycznie oznakowane ale miałem niedawno taki przypadek że ulicy nie było tylko numer. Okazało się że w wiosce adresata ulice nie mają nazw tylko numery. Jak w Nowym Yorku. Wpisz ten adres w wyszukiwarkę google. Zobaczysz czy cokolwiek będzie.

 

Możesz też zadzwonić do Kupującego. Jeśli numer tel. będzie prawdziwy to wpisz go na paczkę. Dostawca (kurier) czasem zadzwoni pod ten numer jak nie wie gdzie iść.

 

Jeśli jesteś osobą prywatną to zakupiona rzecz należy już do Kupującego. Robisz mu przysługę że nadasz to ponownie.  Nie musisz za przesyłki płacić w nieskończoność. Co innego jeśli to był zakup konsumenta od firmy.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@__RPM_   Czy zamieszczanie numerów telefonu jest zgodnie z prawem?  czasami bym chciała w niektórych paczkach wpisać numer telefonu dla pewności, ale zastanawiam się, czy mogę tak robić?

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Gasmin_pl A co to za wątpliwości?  Ja piszę o numerze telefonu pozyskanego od allegro przez formularz dostawy.  Wpisuje się go na etykiecie adresowej Poczty np. Paczka+. Kupujący dostaje sms o nadaniu paczki o ile Pani Krysia z Poczty nie będzie miała złego dnia i nie zapomni wklepać. Również Kurierzy z niego korzystają podczas doręczenia. Nie wydaje Ci się także niezbędny przy wyborze przez Kupującego dostawy paczkomatem?

 

oznacz moderatorów

Client:49851702
#7 Wielbiciel#

Kloent podal adres gdzie byla ulica i numer domu albo mieszkania byl jakby kopia kodu pocztowego miasta bez ostatniej cyfry ( powiedzmy kod pocztowy 48-340 , a numer domu 48-34) , zapytalam kupujacego czy adres jest poprawny , napisal ze tak . Numer telefonu byl podany przy adresie . 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Client:49851702  Klient Ciebie i listonosza wyprowadził w las. 

Sprawdź w google czy jest taka ulica w tej miejscowości. Może nie być widoczna jeśli to mała osada. 

Zadzwoń, jeśli odbierze to dopytaj co jak. 

Możesz poszukać i sprawdzić na liście kodów pocztowych czy kod jest właściwy.

oznacz moderatorów