anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oświadczenie odstąpienia od umowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
m2300
#9 Pomysłodawca#

Klient za pośrednictwem allegro zgłosił zwrot towaru i odesłał w ciągu kilku dni towar jednak nie otrzymałam oświadczenia odstąpienia od umowy. Klient stwierdził, że przy zwrocie wypełniał oświadczenie do allegro i nie widzi potrzeby ponownego wysyłania do mnie. Nie wiem co teraz powinnam zrobić? I czy jest mi ono faktycznie potrzebne do dokumentacji? Klient oczywiście chce natychmiastowego zwrotu kasy

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@m2300 Urząd skarbowy, w razie kontroli, będzie wymagał odstąpienia na piśmie, z podpisem klienta.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
m2300
#9 Pomysłodawca#

A jeśli klient nie chce mi przesłać a towar odesłał? Bo przecież kasę muszę zwrócić

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@m2300  Powiedz mu, że nie ma odstąpienia, dopóki nie ma papierka. Przez Allegro to on Ci tylko zgłosił chęć odstąpienia, ale oficjalnie nie odstąpił.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@m2300 A powiedz mi, czy masz maila, w którym wyraźnie jest określone odstąpienie?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
m2300
#9 Pomysłodawca#

otrzymałam tylko od allegro że klient zgłosił zwrot towaru, poprosiłam o oświadczenie i otrzymałam taką odpowiedz od klienta: oświadczenie wypełniałem zgłaszając zwrot przez allegro, nie widzę potrzeby wysyłania ponownie oświadczenia, wystarczy ze zostało zgłoszone przez allegro. Prosze o zwort środków na podane konto bankowe za pomocą portalu allegro.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@m2300 "Klient za pośrednictwem allegro zgłosił zwrot towaru i odesłał w ciągu kilku dni towar jednak nie otrzymałam oświadczenia odstąpienia od umowy."

To zgłoszenie "zwrotu" jest oświadczeniem o rezygnacji, o odstąpieniu od umowy, kupujący w nim podaje powód - być może zaznaczył "zwrot bez podania przyczyny" - to wystarczy, nie ma co kupującemu utrudniać.

Dodatkowo - to co napisał w odpowiedzi na prośbę o dosłanie innego oświadczenia jest dowodem, że odstąpił od umowy.

oznacz moderatorów
m2300
#9 Pomysłodawca#

ok, rozumiem....czyli mnie w tej sytuacji wystarczy wydrukować maile i dołączyć do dokumentacji? i w razie kontroli US jestem "kryta" ?

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@m2300  Tak 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
m2300
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@m2300 😊

Ula

Ula
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@m2300 pamiętaj, że ustawa nie określa, w jaki sposób kupujący ma dokonać zwrotu 🙂 Maile są wystarczającym dowodem, także na spokojnie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@m2300  Wystarczy. Masz na piśmie. Wydrukuj, dołącz do dokumentów i oddaj pieniądze.

Ula

Ula
oznacz moderatorów