anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odesłany towar jest uszkodzony

DA_DD2
#7 Wielbiciel#

zostałem [edycja] przez allegro na 1492 zł .

mojej winy tu nie ma . klient ma prawo do zwrotu , odesłałam towar uszkodzony  który nie nadaje się do dalszej sprzedaży , w dodatku wy oddajecie bezmyslnemu klientowi moje pieniądzę ja udaję się na policję gospodarczą , piszę do uokik , to jest skandal

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Masz prawo.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To Ty sprzedałaś towar, czy jako kupujący odesłałaś? Podejrzewam, że nie przyjęłaś zwrotu, do czego  nie masz prawa. Jeśli Allegro wypłaciło kupującemu rekompensatę (słusznie), odbierz teraz sobie od niego na swój koszt ten odesłany zwrot. 

oznacz moderatorów

DA_DD2
#7 Wielbiciel#

ja sprzedałem , kupujący odesłał mi towar , przyjąłem go sprawdziłem zlew okazał się uszkodzony

złożyłem reklamację do firmy kurierskiej  allegro POK oddał klientce pieniądzę

ja tego zlewu nie sprzedam już

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@DA_DD2  : odesłałam towar uszkodzony  który nie nadaje się do dalszej sprzedaży -  jeśli jestes sprzedającym to nie masz prawa tego zrobić.

Jełsi to kupujący uszkodzil towar lub żle go zabezpieczył do wysyłki zwrotnej a nie zgłaszał wczesniej uszkodzen to możesz pomniejszyc zwracaną kwote o tyle ile produkt stracił na wartości.

Nie możesz jednak odmówic przyjecia zwrotu konsumenckiego czyli odesłać kupującemu towaru. Prawdopodobnie dlatego właśnie allegro wypłaciło odszkodowanie.

oznacz moderatorów

DA_DD2
#7 Wielbiciel#

 zlew jest ze stali szlachetnej tego naprawić się nie da .klientka w dodatku nie ubezpieczyła zwrotu nikt mi nie odda pieniędzy żadna firma kurierska a allegro mnie [edycja] oddało jej pieniądze nie ma towaru ani nie oddzyskam pieniedzy od firmy kurierskiej

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@DA_DD2  jesli produkt - do wyrzucenia - nalezało udokumentowac i oddać np 1 zł

Jelsi produkt dąłoby sie przecenić i sprzedać np za 300zł zamiast za 1500 - należało oddać 300zł

W momencie odstąpienia od umowy przez kupującego to sprzedający staje sie włascicielem towaru niezależnie od jego stanu. Kupujący odpowiada za pomniejszenie wartosci towaru który zwraca lecz nie można mu go odsyłac.

oznacz moderatorów

DA_DD2
#7 Wielbiciel#

co mam zrobić

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DA_DD2 Bzdury wypisujesz. Klientka nie ma obowiązku niczego ubezpieczać, a Ty masz obowiązek przyjąć zwrot nawet wtedy, gdy dotrze do Ciebie całkowicie zniszczony. Możesz wtedy zwrócić wpłatę pomniejszoną proporcjonalnie do zmniejszenia wartości rzeczy. To, że firma kurierska nie wypłaciła Ci odszkodowania, nie ma żadnego znaczenia przy zwrocie konsumenckim. Nie znasz przepisów. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DA_DD2 Ponadto, wszystkie Twoje oferty naruszają prawo i regulamin Allegro. Nie możesz pisać, że kupujący ma obowiązek sporządzić protokół z kurierem i nie możesz pisać w zakładce Reklamacja o gwarancji. To wprowadza w błąd kupujących. 

oznacz moderatorów

DA_DD2
#7 Wielbiciel#

klient mi odesłał towar !  i domaga się zwrotu środków ? nie ubezpieczył nie zabezpieczył !

to co mam oddać za rzecz która nie ma wartości

jeśsi to kupujący uszkodzil towar lub żle go zabezpieczył do wysyłki zwrotnej a nie zgłaszał wczesniej uszkodzen to możesz pomniejszyc zwracaną kwote o tyle ile produkt stracił na wartości.

 

wartość jest zero wyklepie sobie stal szlachetną jak

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@DA_DD2 cena złomu stali chlachetnej to z pewnością kilka zł /kg

Wystarczylło zważyć zlew x cena złomu i tyle zwócić klientowi. 

Jelsi zlew sie cąłkowicie nie nadawał do użytku takie działanie byłoby zgodne z prawem - nawet jesli ta kwota którą bys zwracał to 1zł czy kilka zlotych.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DA_DD2 Znowu bzdury wypisujesz. NIE MOŻESZ NIE PRZYJĄĆ ZWROTU I GO ODESŁAĆ. Rozumiesz? Każdy zwrot ma jakąś wartość. Jeśli to złom, ma wartość złomu. Rozumiesz? Wątpię. 

Mogłaś oddać wartość złomu + koszt wysyłki do kupującego, takie są zasady przy zwrocie. Na drugi raz to zrób i nie narzekaj potem, że Allegro oddało pieniądze za Ciebie. Przy zmniejszeniu zwracanej kwoty musisz to uzasadnić odpowiednim wyliczeniem. 

oznacz moderatorów