anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

oplata za wysylke

ciuszek_z_szafy
#1 Nowicjusz#

klient zakupil towar na czterech aukcjach ,w kazdje aukcji osobna wyyslka,jak polaczyc azeby zmniejszyc koszta wyyslki oraz zmniejszyc prowizje od wysylki (kazda wysylka 13zl x4=52zl towar moze byc wyslany za 16zl )jak z tego wybrac

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mdrogeria
#21 Demiurg#

ciuszek_z_szafy lepiej nie kombinuj , wyślij tak jak zamówił .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ciuszek_z_szafy  1. Poproś o anulację następnie wystąp o zwrot prowizji. Klienta poproś aby dodał wszystkie 4 aukcje do koszyka i wtedy zapłacił.

2. Spytaj czy wysłać mu w jednej paczce, i powiedz ze zwrócisz koszty pozostałych wysyłek -prowizja od wysyłki Allegro

3. Jak 2tylko zwróć mu wszystkie koszty i wystąp o zwrot ( marne szanse) do Allegro

4. wyślij tak jak zamówił 4 przesyłki 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zaczniesz kombinować a kupujący zaraz ci wystawi "odpowiedni" komentarz.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Miałem zlecenie od jednego klienta na 2 przesyłki , wysłałem w 1 i dobrodusznie zwróciłem 1 koszt przesylki . Pacjent uponial się o drugą przesylkę , dobrze ,że pakuję pod okiem kamery i zwrot zrobiłem przez payu .

oznacz moderatorów

ewkakac1
#9 Pomysłodawca#

Równiez mam taka sytuację, podwójny zakup wysłany w 1 przesyłce i zwrot połowy kosztów przesyłki. W jaki sposób zwrócić się do Allegro o zwrot prowizji naliczonej od podwójnego kosztu przesyłki?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Sprzedajesz jako firma

oznacz moderatorów

ewkakac1
#9 Pomysłodawca#

Nie, jestem indywidualnym sprzedawcą

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Indywidualny sprzedawca i ponad 600 aukcji..? Cóż, gratuluję odwagi. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ewkakac1
#9 Pomysłodawca#

To są rzeczy moje, siostry, szwagierki i naszych córek. Mamy pełne szafy i chcemy sie tego pozbyć. Co ma to wspólnego z odwagą? Nie zarabiamy na tym ;))). Dbamy o środowisko. Rzeczy najbardziej znoszone oddajemy biedniejszym. Można miec 600 aukcji po 20zł i mozna mieć 1 aukcję za 200tys zł. Nie ilośc a jakość ;))).

oznacz moderatorów

ewkakac1
#9 Pomysłodawca#

I jeszcze dodam, że każda z nas ma z tego ok. 200zł miesięcznie, no jest sie czego bać :)).

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ewkakac1  Przekonałaś nas. Ekologia rulez 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ewkakac1
#9 Pomysłodawca#

Myslałam, że tu jest miejsce pomocy i wsparcia, a tymczasem jest krytyka i  sarkazm. Polska mentalnośc?

Przychodzę tutaj gdy mam problem do rozwiazania lub gdy moge w czymś pomóc. Przychodzic tutaj, żeby sobie podyskutować? Nie szkoda czasu? Tyle fajnych rzeczy do zrobienia jest :))))

pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Kama, gdyby tylko chciało mi się wystawić wszystkie niepotrzebne "graty", jaki nazbierały mi się przez ostatnie lata (głównie części komputerowe i elektronika), to musiałbym chyba ze 150 aukcji z palca wystawić😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Słowo klucz - "graty" . 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg To weź go jeszcze obróć w dziurce, bo chyba nie do końca załapałem, co masz na myśli😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Sory, trochę namieszałem, ja pytałem panią/pana @ciuszek_z_szafy czy sprzedaje jako firma.

Ale skoro się odezwałaś pani @ewkakac1 to odpowiem, że zapewne tutaj nikogo nie interesuje ile wystawiasz i czy robisz to jako firma. Może to zaciekawić urząd skarbowy po prostu. Bo to im może wyglądać na prowadzenie działalności gospodarczej 'na boku'. I podejrzewam, że dlatego kolega niżej napisał o odwadze.

Poza tym:

- w zakładce 'zwroty' umożliwiasz zwrot do 7 dni - raczej nie ma problemu, jako sprzedawca prywatny ustalasz własne reguły (firma musi wpisać 14). Ale dalej wspominasz o jakiś konsumentach:

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy ku...

Zgodnie z umową z dnia 30 maja 2014r. o ochronie konsumenta, przypominam, że w przypadku odstąpienia od umowy, koszty przesyłki ponosi kupujący

Więc już nie wiem - kupujący u ciebie jest konsumentem czy nie? Jeśli jest - to sprzedajesz jako firma : )

 

- zakładka 'reklamacje' - udzielasz rękojmi 1 rok:

CZAS NA REKLAMACJĘ Z TYTUŁU RĘKOJMI

1 rok
 
żeby potem dalej stwierdzić, że nie przyjmujesz reklamacji:
Artykuły sprzedawane na mojej aukcji nie podlegają reklamacji. Są to produkty przeze mnie używane lub nigdy nie noszone, ale  czas podlegający reklamacji producenta juz minął.
No już nie kumam - udzielasz rękojmi czy nie? Jako sprzedawca prywatny możesz ją wyłączyć. I czemu piszesz o 'reklamacji producenta'? Jak kupujący składa reklamację do sprzedawcy to ten drugi ma ją rozpatrzeć a nie producent. Producent nie jest stroną transakcji.
 
oznacz moderatorów

ewkakac1
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za te uwagi, ciagle sie uczę. 

Czas na reklamację z tytułu rękojmi oraz te zapisy o konumencie zostały automatycznie mi wklejone i nie miałam na to wpływu. Rozmiem, że mogę to wyłączyć.

 
oznacz moderatorów