anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem wiadomość od serwisanta-imię czy to pracownik Allegro?

Client:48446798
#7 Wielbiciel#

Hej , czy serwis moze napisac na allegro do sprzadącego ponieważ sprzedawałem coś , przez brak cierpliwości kupujący niby mnie zgłosił i napisał do mnie serwis Jan czy jakoś tak ze zostałem zgłoszony i ze mam wysłać dany towar i zrobic dowód tego . Dzisaj napiał do mnie podnie pisząc ze pieniądze które mam dostac nie mogą być przelane bo nie przeszłem weryfikacjie i musze zapłacić 340 zl by zweryfikować.  

Screenshot_20220313-222017_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48446798 nie, nie kontaktujemy się w ten sposób. A konto "serwisanta-Jana" już zablokowaliśmy. Dziękuję za Twoje zgłoszenie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:65385017
#1 Nowicjusz#

5D623C12-6D77-4068-88F6-2444EA90A7FF.png

Hej , czy serwis moze napisac na allegro do sprzadącego ponieważ sprzedawałem coś , przez brak cierpliwości kupujący niby mnie zgłosił i napisał do mnie serwisant-filip  ze zostałem zgłoszony, po jednym dniu napisał do mnie to co widać powyżej.

niezbyt wiem co robić, bardzo proszę o pomoc

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że może napisać do Ciebie, ale obrazka nie widzimy.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:65385017 Nie, to nie jest nasz pracownik. Zablokowaliśmy już to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:65385017 Na kilometr śmierdzi próbą oszustwa. Żaden serwisant nie będzie Ci wysyłał wiadomości i żądał jakichkolwiek pieniędzy i kodu blik. Wszelkie problemy z zakupem kupujący może rozwiązać tylko przez dyskusję (jak będzie chciał i nie po jednym dniu) i tam nikt nie zażąda pieniędzy ani kodów do banku.

oznacz moderatorów

DelioSyiK
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Przedmiot sprzedawany prze zemnie został zakupiony, ale pieniadze nie wpłynęły na konto, a po jakims czasie dostałem wiadomość od serwisant-hubert czy to konto jest legit czy to próba oszustwa ?642642642.JPG

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DelioSyiK Jest to próba oszustwa. 

Status płatności sprawdzisz w zakładce Zamówienia od kupujących. Gdy kupujący zapłaci za przedmiot, damy Ci też o tym znać mejlowo.

Konto "serwisanta Huberta" zostanie zablokowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

angelikazowczak
#7 Wielbiciel#

pisze do mnie ktos kto w nazwie ma "serwisant allegro" i kaze mi wykonac tranzakcje

cl-e2101-d4471-c3683-p4549-n4699-uni-1-5-0311 to ten ktos

 

mozna zwerifikowac ?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Macie pomysł jak pomóc? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Ten "serwisant" to oszust, który próbuję Cię nakłonić do wysłania przedmiotu, za który nie otrzymałaś wpłaty. Nie wysyłaj "kupującemu" przedmiotu, bo kasy za niego nigdy nie zobaczysz.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@angelikazowczak  jak pisze @vonNogay  to oszustwo. Allegro włącza się do rozmowy tylko w dyskusji. A nie w wiadomościach na czacie.

Zrób zrzut z czatu i prześlij przez ten formularz Podejrzana wiadomość

oznacz moderatorów

makis1233
#7 Wielbiciel#

hej, 3 dni temu sprzedałem pewien przedmiot na allegro a kupujący niby zgłosił mnie przez brak cierpliwości i napisał do mnie serwisant Adam że zostałem zgłoszony.

napisał że to co sprzedałem za kwotę 900zl to może mi przyjść na blika ale napisał że potrzebuję kod blik i moje 900 zł które miałem na koncie już zejdzie mi i zwróci za parę minut, podałem kod pieniądze wyszły a zwrotu nie otrzymałem do dziś a wczoraj napisał że prosi o kolejny kod i kolejne pieniedze.

Mam pytanie czy jest szansa na zwrot są to bardzo ważne pieniądze dla mnie, zdjęcia w komentarzu więcej mogę podeslac

Screenshot_20220706-171347_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171355_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171402_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171414_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171432_Allegro.jpg

Screenshot_20220706-171437_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

taaa... zostałeś oszukany , więcej dałeś się nabrać jak dziecko na na oszustwo z tak dłuuugą brodą . Kontaktuj się z bankiem , a dalej z policją tu raczej pomocy nie otrzymasz .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@makis1233 Najprawdopodobniej nie było żadnego "serwisanta Adama" i zostałeś najzwyczajniej oszukany.
Zapytajmy jednak moderatorów dla pewności.
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@makis1233 To konto jest u nas zablokowane, a z uwagi na to, że cała transakcja i płatność odbyła się poza Allegro, bardzo mi przykro, ale nie będziemy w stanie Ci pomóc. Jedyna opcja, która tutaj pozostaje, to zgłoszenie sprawy do właściwych instytucji ścigania. Mam jeszcze jednak do Ciebie jedno pytanie formalne - z jakiego dokładnie dnia pochodzą te wiadomości? Niestety na zrzutach, które tu przesyłasz, nie widać daty tej korespondencji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

makis1233
#7 Wielbiciel#

zrzuty i transakcja są z 4 lipca 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@makis1233 Rozumiem ale to jasne oszustwo, jak wystawiasz coś na sprzedaż to kupujący robi zakup i opłaca a środki wędrują na konto Allegro Finanse i czekają żebyś sobie je wypłacił. Kupujący nie potrzebuje żadnego maila, kodu itd.🙁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To 900 się rozpłynęło, niestety, Zasuwaj na Policję.

oznacz moderatorów

Client:89623962
#7 Wielbiciel#

Wczoraj sprzedałam swój produkt, dzisiaj otrzymałam wiadomości z konta serwisant_iwona, że potrzebna jest weryfikacja do wypłaty środkow z przeprowadzonej transakcji, prosiła o podanie kodu blik i chciała niby 100 albo 67% kwoty sprzedaży aby przesłać jej blikiem w celu sfinalizowania weryfikacji.

Śmierdzi oszustwem, zgadza się?

 

oznacz moderatorów