anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomoc z kupującym

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Witam , sprzedaję na allegro w ramach drop shippingu , dostawa towaru następuje w ok.20 dni z chin, kupujący 12.08.2021 zamówił KASK MOTOCYKLOWY który został wysłany i dotrze do niego za ok 15dni , dzisiaj zgłosił chęć zwrotu bez podania przyczyny . Nie mogę zwrócić mu środków dopóki on nie otrzyma towaru , czy ktoś może mi pomóc jak to zrobić /? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Informacja od allegro :

"Jeśli Klient nie odbierze paczki i zostanie zwrócona to Klient jest zobligowany do poniesienia kosztów związanych z nieodebraną przesyłką. 

paczka dopiero jak zostanie zwrócona wtedy należy niezwłocznie oddać należność - można tą kwotę potrącić o koszty związane z transportem powrotnym, natomiast nie później niż 14 dni od otrzymania paczki.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MultiDrop365 czyli masz wszystko jasne , nie odbierze , status przesyłki zmieni sie na ,, zwrot do nadawcy ,, i oddajesz środki pomniejszone o koszt powrotu przesyłki . Zachowaj sobie wiadomość od allegro na wypadek dyskusji .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mdrogeria Po pomniejszeniu środków o koszt zwrotu przesyłki to przy zakupach z Chin często nic nie zostaje lub nawet koszt zwrotu jest wyższy od wartości przedmiotu.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@MultiDrop365 nie wróżę Tobie długiego handlu na allegro i piszę to bez złośliwości

Twoje strony informacyjne nie zawierają zapisów wynikających z ustawy konsumenckiej 0 przypominam, że obowiązują Cię przepisy polskie a nie jakiś krajów peryferyjnych poza ue

nie informacji czy są to ceny brutto czy też będzie naliczana jakaś opłata

oraz definiujesz się jako sprzedawca a nie pośrednik

ja bym się skłonił do interpretacji @mdrogeria i @_Likos_ ale

i @xyz96 też ma rację

tu link od uokik

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiAlt_T8LvyA...

 

a tu masz link do sprytniejszych od Ciebie

https://forumprawne.org/prawa-konsumenta/658120-zwrot-z-allegro-chiny-2.html

 

 

oznacz moderatorów

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

@REDzdecydowanie się z tobą zgadzam , a czy mógłbyś podać mi namiary na kogoś kto taki regulamin mógłby mi przygotować ? I oczywiście postaram się go zamieścić jak najszybciej. Dziękuje

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@MultiDrop365 nie zgadzaj się ze mną bo wg mnie nie masz możliwości zgodnie z polskim prawem sprzedaży na allegro przynajmniej w ten sposób w jakim myślisz

czy wiesz, że ustawa konsumencka zabrania przekazywania obowiązków z wykonania umowy innym podmiotom?

nie możesz np: pisać, że reklamacje z rękojmi wykonuje inna firma

i itp

a twoje oferty mogą być uznane za oszustwo bo nie oferujesz ich zakładce pośrednictwo tylko w zakładkach sprzedaży produktów?

podobnie z ich tytułami -  nie piszesz pośrednictwo w zakupie towaru xyz

tylko podajesz nazwę towaru

 

 

 

 

oznacz moderatorów