anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Porównanie opłat na Allegro i na konkurencyjnych portalach

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Witam

 

Na nasz Polski rynek wszedł właśnie **piiip** nie wiem czemu allegro cenzuruje słowo **piiip** czyli nazwę konkurencji.  To chyba podchodzi pod jakieś łamanie prawa.   Wracając do tematu. Na ten moment **piiip** nic ciekawego nie proponuje sprzedawcą czy myślicie że z perspektywy czasu np za rok.  Konkurencja zmusi Allegro do zmniejszy nam prowizję ?. Co o tym myślicie.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

_Likos_
#20 Guru#

@SirGuardian  nie zmusi. Tam są porównywalne prowizje a allegro idzie w tamtą strone budując własną sprzedaż. Wiec ja zmian nie przewiduje

Chyba że pojawi sie zupelnie nowy mniejszy portal handlowy który bedzie chciał powalczyc o rynek.

Zdaje sie że takowe zakusy zaczyna przejawiać portal na O.. . Kóry z portalu ogłoszeniowego robi sie powoli handlowym. Wprowadzanie własnych dostaw to juz powolny krok w taką strone

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

nic ciekawego nie proponuje sprzedawcą

nie proponuje sprzedawcom.

Sprzedaw można zostać.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Szykuje się do ekspansji też stosunkowo nowy Polski portal na E ma cztery litery w nazwie i kończy na i. Na razie są działają pi cichutku ale podobno planują duża akcję promocyjną. Oby.

Co do zagranicznego giganta to na razie nie wygląda żeby miał zawojowac rynek chyba że ma jakiegoś asa w rękawie. Co do portalu na o. Też na razie nie powala oferta. Muszę zapłacić za 30 dni wystawienia oferty A nawet nie wiem czy się coś sprzeda. Gdy allegro miało opłaty za wystawienie też tu nie sprzedawałam. Osobiście wolę płacić prowizję pi sprzedaży o ile jest rozsądna A nie naliczana od czego się da

Swoją drogą czemu tu nie można używać nazw konkurencji? Czyżby jednak allegro się czegoś bało? 

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Wydaje mi się że za cenzurę mogą dostać karę nie wiem czemu sobie na to pozwalają. Przecież wystarczy zrobić screeny i gdzieś to zgłosić.  No ja mam nadzieje że Ama.. O.. czy inne firmy w końcu się wybiją na naszym rynku bo allegro jako monopolista za dużo sobie pozwala.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@xyz96  zarzucalas mi że pisze nie na temat w innym poście. A to niby jest na temat? My tu nie o stylistyce gramatyce tylko o prowizjach. Inteligentni się domyślą co autor miał na myśli a ja obstawiam że autor pisał na telefonie i ten domyślnie mu zmienił. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gemma22 Może tego też nie wiesz, ale tutaj jedna z moderatorek dziękuje forumowiczom za zwracanie uwagi na błędy językowe i za poprawianie tych błędów, tak więc nie narusza to zasad.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@xyz96  nie pisze, że naruszasz zasady tylko że piszesz nie na temat

płacą jej to dziekuje - taka robota

poproszę punkt regulaminu nakazujący pisać gramatycznie i stylistycznie na ag

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@gemma22  To ta co nigdy się nie myli i jest stylistycznie idealna

Screenshot_2020-12-27 Odp Poczet, part one .pngScreenshot_2020-12-19 Czy mam oddać pieniądze za wysyłkę w czasie gdy kupujący zwraca towar po przeszło 2 tygodniach od za.png

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Może chodziło o spowiedź😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gemma22 Zwracając uwagę na błędy językowe mogę pisać nie na temat. Za to moderacja dziękuje.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@xyz96  ja myślę że Ty generalnie możesz wszystko tak jak allegro.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gemma22 Tu jedna z moderatorek zwróciła uwagę, że ma nie zwracać uwagi na błędy, ale tego nie zapamiętała.

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Ja osobiście wierzę w to że skoro Ama.. ma już magazyny w Polsce to może zejdzie trochę z prowizji a  tym samym stanie się konkurencyjny wtedy może Allegro przystopuje z prowizjami albo je zmniejszy.  Jakie Plany ma Amaz. tego nie wiadomo właśnie.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@SirGuardian  jak dla mnie wejście ama... było praktycznie niezauważalne. Jeżeli z czymś "nie wyskoczą" to tak zostanie jak jest i nic się nie zmieni. zależy jak bardzo zależy im na polskim rynku i zrobieniu konkurencji allegro bo na razie wg mnie konkurencją nie są niestety. 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@SirGuardian Najpierw ta konkurencja musiałaby mieć prowizje mniejsze od allegro. To raczej allegro chce robić konkurencję Bezosowi, bo już nawet własne magazyny zakupili w tym celu😁

PS *sprzedawcom

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Hej, ja sobie powoli walczę z **piiip** w kwestii sprzedawania produktów, według moich obserwacji na chwilę obecną - allegro, nie ma się czego obawiać.

Kilka moich spostrzeżeń, porozrzucanych tematycznie:

1) Widać, że na przestrzeni ostatnich lat, wszystkie zmiany wprowadzane na allegro są wierna kopią rozwiązań z **piiip**. Dotyczy to na przykład pobierania opłat za przesyłki od sprzedawcy, narzucenie im konkretnych cen wysyłek (z tym, że w **piiip** w zależności od pakietu - w premium, sam możesz to ustalić), wprowadzenie kodów EAN, przygotowywanie się do wprowadzenia FBA. Aktualnie na allegro jest FBM ale myślę, ze to kwestia roku aż allegro wprowadzi swoje FBA.

2) Zaczynam zaglądać na **piiip** gdy chcę coś kupić na Allegro - tak na wszelki wypadek, na razie Allegro wygrywa cenowo.

3) **piiip** wygląda tak, jakby był projektowany w latach 90tych i nic się od tego czasu nie zmieniło.

4) **piiip** dość mocno prześwietla sprzedawców, niby to dobrze ale uniemożliwia szybki i bezproblemowy start.

5) W **piiip** są 2 plany, standard i premium. Niestety nie możesz zacząć sprzedaży od planu standard, który jest w domyśle darmowy. Musisz najpierw wykupić pakiet, a potem zrobić downgrade. Premium kosztuje 170zł + prowizja. Standard 4zł od sprzedaży + prowizja. Nie dotyczy dodatkowych opłat, a te jak w przypadku allegro bywają duże.

6) Średnia prowizja **piiip** - w moim dziale, 15%, w porównaniu do 11% allegro...

7) **piiip** udostępnia świetne narzędzia do wyliczania kosztów przystąpienia do FBA... Obsługę zlecenia wyliczyłem u siebie na 8zł (już z kosztami pakowania) a **piiip** dla tego konkretnego produktu wziąłby 8,52... 52 grosze więcej, a odpada mi obsługa zleceń.

Do tego oczywiście jest jeszcze koszt magazynowania, coś w granicy 1 eur, ale dla mnie, jako producenta to kwota do przyjęcia. Lepiej oddać 4 zł i zarobić 50 😉

😎 **piiip** niby jest po polsku, ale w razie problemów, pytań itp nie ma jak skontaktować się w tym języku z serwisem. Po prostu help desk przekierowuje do ENG, zadajesz pytanie a oni odpisują, że w sprawie **piiip**.pl trzeba kontaktować się z **piiip**.pl... dopiero po ponownym odpisaniu, że amaozn.pl nie ma help po polsku, zajęli się tematem...

Jednym słowem... szczerze jestem zawiedziony ale będę próbował coś dalej działać w tym temacie:)

Ps. Z ciekawostek - niedawno allegro próbowało się ze mną skontaktować w sprawie fulfilment by allegro, niestety nie mogłem odebrać tel... Więc chyba coś w temacie się dzieje:)

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

A obczajaliscie ten portal na E..i ? Bo Ama... to rzeczywiście na razie nie konkurencja. 

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

jAKI NA e DAJ więcej liter 😜 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Jak w kole fortuny 🙂 druga r trzecia l 😋. Na razie tam trzeba płacić dostawe ale też podobno ma być darmowa. 

oznacz moderatorów