anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potencjalny zarobek statystyka podsumowanie

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Witam

 

Prowadzę małą firmę , wystawiam towar. Mam około 50 ofert średnio.  Chciałbym za jaką kwotę w SUMIE wystawiłem towar. Na ten moment dodaje każdą kwotę oferty na kalkulatorze.  Ale taki banał powinien pokazywać mi serwis allegro ale nie widzę tego nigdzie. Można jakoś sprawdzić? . Przecież nie którzy mają setki ogłoszeń jak to sprawdzają?.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pinsplash
#21 Demiurg#

@SirGuardian  wystawiłeś czy sprzedałeś?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Chodzi o wystawienie kwoty wystawienia . Samą sprzedaż pokazuje w obrocie allegro. Ale suma kwot wystawienia jak sprawdzić

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

SirGuardiankalkuluj , jesteś przedsiębiorcą i nikt za rączkę cię prowadzić nie będzie . Kalulator sluży do wyliczenia prowizji od sprzedaży przy darmowej wysyłce , reszta należy do Ciebie sealed

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

nie mam ochoty kalkulować chce by zrobił to za mnie program. Nie chodzi o prowizję tylko sumę kwot za jaką wystawiłem towar. np wystawiasz dywan za 100 zł i komputer za 100 zł. To suma to 200 zł. Nie mowie o sprzedanych tylko wystawionych. Przy dużej ilośći ofert robi się to problematyczne

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Przy większej ilości ofert raczej korzysta się z zewnętrznego oprogramowania, np. własnego sklepu, albo systemów sprzedaży.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Szczerze powiem, że bardzo mnie to zainteresowało. @SirGuardian do czego ma ci posłużyć ta informacja? 

Ja handluję od 4 lat i wiem ile i na jaką kwotę w cenach zakupu mam towaru na magazynie. Ale jaka jest suma cen (lub wartość = suma(cena x ilość)) wystawionych na moich ofertach towarów to nie mam pojęcia, bo do niczego to i nie jest potrzebne.

Może coś przegapiam? 

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Chce liczyc planowany zysk brutto. Poprostu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@SirGuardian "Myślał indyk o niedzieli..."😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@SirGuardian  Magiczną kryształową kulę sobie spraw 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Planowane przychody i zyski wylicza się przed wystawieniem na aukcji, a nawet przed zakupem towaru. Po wystawieniu na sprzedaż monitoruję jak te plany mają się do rzeczywistości.

W ten sposób można obejść się bez kryształowej kuli.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

annas14-firma to co planujesz nie jest niestety przewidywalne , czasem jeden klient / client / potrafi tak namieszać ,że zysk z dnia szlak trafi .Potencjalny zysk jest tylko wirtualny i nigdy nie przewidzisz ile jesteś w stanie zarobić . 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mdrogeria Dlatego mówię o planowanym a nie zrealizowanym, który ustalam w oparciu o bieżącą sprzedaż (pozostaje ryzyko zwrotów, ale to można oszacować w oparciu o dane historyczne).

Planując liczę potencjalny zysk żeby ocenić sensowność podejmowania ryzyka wejścia w na rynek z nowym towarem.

Oczywiście są tacy co to czują "w trzewiach" i nic nie muszą liczyć. Ale ja tak nie mam. 

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Czyli nie ma darmowego oprogramowania ktore pobierze moje oferty wystawione i przedstawi podsumowanie kwoty wystawionych ofert brutto?

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Poprostu doda kwoty za ile wystawilem wszystkie oferty? Przeciez to banal jest.  Musze to dodawac na kalkulatorze recznie. A Allegro nawet nie daje mozliwosci wyeksportowania tego do excela. Porazka

oznacz moderatorów