anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Potwierdzenie przelwu

matejek285
#7 Wielbiciel#

Witam zakupiłem 24 produkty oddzielnych sprzedawców poprzez PAYu, a że zakupy były robione z dotacji na rozpoczęcie działalności z urzędu pracy , muszę wykazać , że płatności , które zrobiłem poprzez PAYu dotarły do kupujących . To znaczy urząd wymaga ode mnie numerów PAYu , które potwierdzają przyjęcie płatności przez sprzedających . Mam zatem pytanie czy jestem w stanie jakoś poprzez PAYu samemu sprawdzić te numery zrealizowanych płatności , chciałbym tylko dodać ,ze mam konto na allegro , a na PAYu juz nie , płatności generowały się automatycznie poprzez allegro-payu. Jak mam dotrzeć do tej informacji , sprawa jest pilna bo grozi mi cofniecie dotacji , a ja mam problem co do załatwienia tej sytuacji 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

matejek285
#7 Wielbiciel#

Moze juz ktos miał taka sytułacje I ja rozwiozał 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@matejek285 Masz potwierdzenia wykonania wpłat na swoim rachunku bankowym. Czy one i zrzuty ekranu lub maile o zakupie nie wystarczą do potwierdzenia tych transakcji?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not Urząd Pracy i inne instytucje przyznające dotacje, to nie sprzedawcy z Allegro, którym można wmówić, że zrzut ekranu i wydruk maila to urzędowe dokumenty. 🙂 Urzędy oczekują rzetelnej dokumentacji wydatków z numerami kont przypisanymi do konkretnych przedsiębiorców. Jeżeli nr. konta podany na fakturze nie zgadza się z nr. konta na który została dokonana wpłata, to dotacja zostanie odebrana. Na żadnym z wydruków o których wspominasz nie ma nr. konta sprzedającego więc nic nie potwierdza wpłaty na jego konto.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@matejek285 Słuchaj, tu już były takie wypowiedzi i nikt Tobie nie pomoże, każdy UP(nawet każdy dyrektor) w tym kraju rządzi się swoimi prawami, najlepiej udać się do nich, załatwić, wyjaśnić i na miejscu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte W powiadomieniu mailowym "Sprzedający (...) otrzymał Twoją wpłatę" znajduje się informacja o metodzie płatności, wysokości wpłaty i ofertach, które weszły w skład zakupu. Jeśli prócz nich @matejek285 przedstawi również potwierdzenia przelewu być może urzędnikom to wystarczy. Radzę spróbować.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not jest pewien problem na Allegro, właśnie z zamówieniami opłacanymi z dotacji i zamówieniami od instytucji państwowych, czy jednostek samorządowych. Oni nie mogą płacić przez pośredników typu PayU, bo mają problemy z rozliczaniem tych płatności. Urzędnicy dają sobie radę i potrafią znaleźć kontakt do sprzedawcy i zrobić zakupy bez pośrednictwa PayU, a co za tym idzie również bez pośrednictwa Allegro 😏, ale tacy ludzie jak @matejek285 nie mają pojęcia w jakie tarapaty się pakują.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@matejek285 Masz zakupy w zakładce Moje zakupy, masz tam potwierdzenie, że zakupy są opłacone, są tam podane numery płatności. Masz też maile od Allegro z informacją o wpłacie i z informacją o przekazaniu płatności sprzedającemu - tam też są numery. Masz potwierdzenie z banku o dokonanych płatnościach na numer konta operatora, który przekazuje wpłatę sprzedającemu.

To powinno wystarczyć. Zapytaj urząd, czego dokładnie chce, jakiego numeru, jakiego potwierdzenia. Często bywa tak, że urzędnicy wymagają niemożliwego, aby tylko odrzucić wniosek. Pokaż im co masz i zapytaj, czego konkretnie jeszcze chcą. Były tu już podobne wątki i kupującym udało się załatwić sprawę. Wystarczy nie dać się zbyć urzędnikom, przedstawiać wszystko, co się ma i pytać o konkrety.

Kontakt do Allegro w tej sprawie masz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

oznacz moderatorów

matejek285
#7 Wielbiciel#

Urzad pracy ocekuje odemnie zgodnosci wydatku z zamowieniem tak jak by przelewu za Danny sprzet I zeby zgadzało sie to jakos z faktura 

oznacz moderatorów

matejek285
#7 Wielbiciel#

A tak dokładniej oczekuja potwierdzenie ze to ja zapłaciłem za Danny przedmiot sprzedajacemu 

oznacz moderatorów

matejek285
#7 Wielbiciel#

A tak dokładniej oczekuja potwierzenia ze to ja zapłaciłem za dany przedmiot sprzedajacemu 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@matejek285 Zapłaciłeś za dany przedmiot operatorowi płatności (pośrednikowi), który działa zgodnie z prawem i który przekazał Twoją wpłatę sprzedawcy, masz na to dokumenty. Gdyby sprzedawca nie otrzymał Twojej wpłaty, nie dostarczyłby Ci towaru.

W razie konieczności możesz dołączyć potwierdzenie z banku o wpłacie na konto operatora i poprosić operatora o potwierdzenie Twojej wpłaty na konto sprzedawcy. Link masz wyżej.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@matejek285  ja bym spróbowal : faktura + zamówienie (wydruk maila)+ numer płatności z zamówienia+ wyciąg z Twojego rachunku.

Jełsi sie wszystko bedzie zgadzało tzn kwoty i daty myśle że powinno to byc wystarczające

oznacz moderatorów

StudioDreams
#9 Pomysłodawca#

Przynieś im wszystko co kupiłeś przed twarz i pokaż paragony, jak takie niedowiarki są. Pewnie chodzi im o to, że niby ktoś inny kupił a ty wziąłeś pieniądze do kieszeni. Jeśli taki nie było to masz te produkty.

 

oznacz moderatorów

matejek285
#7 Wielbiciel#

Mam potwierdzenia wpłat dla sprzedajacych mam faktury mam wyciagi z banku  ,lecz zaden z tych dokumetow nie pokrywa sie oprucz dat I pieniazkow I o to jest cały szum dla uzedu nie jest to wiarygodne 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@matejek285  spróbuj dołączyć jeszcze : zamówienie+  wraz ze szczegółami platności (po rozwinieciu zamówienia pojawią sie szczegóły przesyłki i identyfikator płatności) . To powinno wszystko połączyc.

 

Wówczas bedzie mial : potwierdzenie zakupu (zamówienie i faktura) oraz potwierdzenie płatności : (identyfikator płatności + wyciąg z rachunku)

oznacz moderatorów

matejek285
#7 Wielbiciel#

Własnie w tym sek ze nie mam zamowienia, a nic nie kasowałem z poczty 

oznacz moderatorów

matejek285
#7 Wielbiciel#

To by pewnie wystarczyło 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@matejek285  zamówienie masz w zakładce : moje zakupy na koncie allegro

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Naprawdę myślicie, że @matejek285 wygra z urzędnikami przedstawiając im wydruki z Allegro? 😁 Jego błąd bo wziął dotację, ale nie sprawdził jakie dokumenty musi przedstawić do rozliczenia. Nie on pierwszy i nie ostatni. Allegro to nie jest miejsce na takie zakupy. 

oznacz moderatorów