anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązanie ofert z produktami

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Witam

zauważyłem że część produktów jest w "systemie" i automatycznie pobiera informacje, specyfikację. Co zrobić aby nowe produkty też się tam pojawiały, czy można je samemu założyć? To także wpływa na oceny produktów, niektóre mają ich już sporo i są ściągane, a te nowe mają po zero ocen.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@CERAMTRANS2 

Gdy w formularzu wystawiania nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu, możesz sam dodać go do naszej bazy produktów. W tym celu:

  • wybierz opcję [Kontynuuj bez wybierania produktu]
  • wskaż kategorię, w której chcesz dodać produkt i wystawić ofertę. Produkt możesz dodać w wybranych kategoriach.
  • wypełnij formularz dodawania oferty i wystaw ofertę w serwisie.

Jeżeli:

  • wypełnisz wszystkie wymagane parametry produktowe
  • dodasz zdjęcia w ofercie
  • zaznaczysz checkbox “Przy wystawieniu przedmiotu zapisz jednocześnie produkt"

Dodamy produkt do bazy i powiążemy twoją ofertę z produktem.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ 

A jak sprawa się ma w kategorii książki? Jeśli nie ma danego autora czy wydawnictwa? 🤔

oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

a co jeśli nie ma opcji "przy wystawieniu stwórz produkt"

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pogotowie-it konsultuję kwestię tej kategorii. Jak tylko otrzymam odpowiedź, obiecuję wrócić do Was z informacją. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pogotowie-it tak jak obiecałam, wracam z odpowiedzią na Twoje pytanie. Książki to generalnie najlepiej najlepiej sproduktyzowana kategoria na Allegro.

Autor to parametr, w którym możesz wpisać dowolnego Autora. Jeżeli nie mamy go w bazie zaliczymy to jako nową wartość. Pracujemy również nad deduplikacją autorów wpisanych różnymi sposobami (np. A.Mickiewicz, Adam Mickiewicz)

Wydawnictwo to parametr z określoną pulą wartości - w tej chwili mamy tam znaczną liczbę wydawnictw, które działają na rynku. Jeżeli nie znajdziesz właściwego wydawnictwa, w takim wypadku możesz po prostu użyć wartości "Inne" Wydawnictwo. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

witam Olu

Dziś miałam problem, trochę z lenistwa, nie chciało mi sie wystawiac aukcji od nowa, a w oparciu o już istniejącą postanowiłam wystawić podobną w tej samej kategorii. Pech, że ta wystawiona "wzorcowa" miała dopasowany przez was produkt o zindywidualizowanych danych, i nijak nie mogłam zmienić na inne dane, nowego produktu, ani skasować tych danych.

Czyli tylko od początku? czy jakoś można zmienić te dopasowane informacje?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @AptekaNatolinska 🙂 Można zmienić produkt w ofercie, oznacza to zmianę wszystkich parametrów przedmiotu na te z nowego produktu wybranego w ofercie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Nadal mam problem z tym produktem. Przykładowo aktualnie sprzedaję jakiś produkt który ma już sporo ocen "jako produkt", na liście produktów on nie widnieje więc jeśli moja aukcja np się zakończy i jej nie wznowię to po jakimś czasie ona zniknie i wszystkie oceny także. Co można zrobić aby aktualnie sprzedawany produkt zapisać jako "produkt" 🙂 jeśli mnie rozumiecie o co chodzi. Napiszę jeszcze że sprzedaję materiały budowlane i ta sekcja jest bardzo uboga jeśli chodzi o produkty czy nawet kategorie.

 

PS. Mam na myśli produkty z wpisanym kodem EAN

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@CERAMTRANS2 rozumiemy i spróbujemy pomóc, ale będę wdzięczna za numer lub link do takiej oferty. Przeanalizujemy ją i sprawdzimy, jak możemy Ci pomóc w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

6750145234 nr oferty

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@CERAMTRANS2 sprawdziliśmy dla Ciebie tę kwestię. Kategoria, której dotyczy Twoja oferta, nie ma jeszcze włączonych elementów produktyzacji. W związku z tym oceny, które otrzymałeś faktycznie nie są zapisane dla przyszłych ofert. Niestety, na ten moment nie ma możliwości zachowania takich ocen między ofertami, ale w przyszłości będziemy dodawać produktyzację w kolejnych kategoriach Allegro (również w tej, której dotyczy Twój problem). Wówczas będziesz mógł stworzyć dany produkt, a opinie o nim będą przechowywane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

Czyli sporo moich produktów nie ma na liście w takim razie 🙂 fajnie byłoby gdyby sprzedawca (np ja), mógł taki produkt stworzyć i potwierdzić go w jakiś sposób że to co wstawiam jest rzeczywiste, a nie czekać aż allegro to zrobi, tylko zweryfikuje. Byłoby to szybciej. Coś na zasadzie dodawania nowych filmów do bazy IMDB 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@CERAMTRANS2 a masz pomysł, jak w takim przypadku miałaby rzeczywiście wyglądać weryfikacja produktów? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_dużo produktów ma karty techniczne,

można to wszystko też znaleźć na stronie producenta

lub weryfikację mógłby potwierdzić sam producent

oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_dodatkowo zapytam w jaki sposób można zgłaszać lub poprawiać informacje zapisane w "produkcie",  Co ciekawe gdy na początku powiązałem swój produkt, informacje były zgodne, po kilku tygodniach chciałem edytować moją aukcje zmienić np ilość sztuk a tu nagle informacja że moja oferta różni się od tej z "produktu" i czy chcę to zmienić czy usunąć produkt. Nagle dane w produkcie miały błędne informacje

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@CERAMTRANS2 Najlepiej przez Pomoc Allegro, a dokładnie przez ten link: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4a6df9f8-0556-4b18-8930-68906a58c18e

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_dzięki, już to zgłosiłem wcześniej przez ten sam formularz, na początku nie widzieli problemu, potem go zauważyli 🙂 , później dostałem 3 odp że to poprawią, i właśnie poprawiają,

nadal nie poprawione 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@CERAMTRANS2 Ja również otrzymałam informację, że ta zmiana zostanie wprowadzona niebawem. Jeśli się tak nie stanie do końca tygodnia, będę działać, możemy się tak umówić? 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

CERAMTRANS2
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_teraz dostałem info że nie mają w systemie tego nr EAN, chociaz jakoś na początku mi połączyło ofertę. coś chyba niedopracowane to jeszcze jest. Jeśli chodzi o iPhony to fajnie znajduje ale inne produkty to już jest duży problem.

oznacz moderatorów