anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

powiązanie oferty z produktem-jak działają te filtry?

Dog-Way
#9 Pomysłodawca#

Kłaniam się.

Proszę wytłumaczcie mi jak to działa, jak to rozumieć.

 

Wchodząc w "moje oferty" widzę z lewej strony funkcję "powiąż oferty z produktami", klikam i widzę że nie mam ofert niepowiązanych. Natomiast filtr z prawej strony w filtrach widzę filtr "połączenie z produktem", wybieram pokaż "brak" i okazuje się że 90% moich aukcji nie jest powiązanych z produktami. O co tu chodzi?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Dog-Way To bardzo ciekawa sugestia i interesujące uwagi dotyczące działania tej funkcjonalności z Twojego punktu widzenia, bardzo dziękuję. Przakazałam je już do właściwego zespołu.

Propozycje powiązań w zakładce "powiąż oferty z produktami" wyświetlamy dla ofert, w których znaleźliśmy pasujący produkt w naszej bazie. W Twoim wypadku, 90% ofert nie ma powiązanego produktu, głównie z dwóch powodów: 

  • nie masz dostatecznie wypełnionych parametrów w ofercie - bardzo ważny i kluczowy jest EAN, ale też pozostałe, opcjonalne parametry oferty,
  • takich produktów nie ma w naszej bazie. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Dog-Way
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź HolaOla

Wyczytałem w waszych poradnikach że oferty nie powiązane z produktami lądują gdzieś na końcu listy wyszukiwania, dla tego starannie uzupełniamy wszystkie dostępne parametry, a w szczególności EAN i kod producenta. Stąd moja rozterka, i pytanie zasadnicze: czym różnią się te dwie funkcje? *Proszę o wyjaśnienie tej kwestii). Po za tym zawsze zaznaczamy "stwórz produkt" podczas wystawiania.

Bardzo często, a właściwie prawie zawsze kiedy wybierze się produkt, który istnieje w bazie allegro, uniemożliwia to łączenie ofert w wielowariantowe, ponieważ pomiędzy produktami pokrewnymi, które miały by być w ofercie wielowariantowej, zdarzają się różnice w parametrach produktów.

No to jeszcze jedno. Wystawiając aukcję sprawdzam czy macie produkt w bazie danych na różne sposoby, najczęściej dostaję info że "niestety nie mamy..." po czym sprawdzam aukcje allegro i widzę że ofert tego produktu jest dużo.

oznacz moderatorów