anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PRAWA AUTORSKIE DO ZDJĘĆ (odzież outlet)- Allegro przymyka oko czy jak to jest?

#8 Zapaleniec#

Witam,

proszę o wyjaśnienie pewnej sprawy, która zastanawia mnie od początku prowadzenia działalności na allegro... Chodzi o sprzedaż odzieży/obuwia typu outlet. Czy mogę bezkarnie zamieszczać zdjęcia produktów kopiowane ze stron takich jak ZALANDO czy stron producenta odzieży? Setki firm na allegro robi KOPIUJ-WKLEJ- w ten sposób mają na aukcjach kilkanaście tysięcy produktów bez większego wysiłku... Ja przez to, że sama robię zdjęcia każdej sztuki, opisuję je itd., fizycznie nie jestem w stanie dobić nawet do 200 aukcji... Próbowałam szukać informacji na zagranicznych stronach producentów czy też Zalando- niestety wszędzie jest napisane, że jest to zabronione...

Czy Allegro ma interes w tym, aby nie upominać sprzedawców "na których mają największy zysk" czy po prostu jednak na allegro.pl kopiowanie tego typu zdjęć z tego typu stron jest dozwolone? Blokuje się konta mini sprzedawców za jedno skopiowane zdjęcie, a tam kilkanaście tysięcy zdjęć- do tego z twarzami modelek...Wnioskuję, że jednak to legalne skoro nasz OPIEKUN-PRACODAWCA na to pozwala.

Proszę o informację zwrotną od MODERATORA- czy to jest karalne czy nie? 

P.S. Dodam jeszcze, że wczoraj zauważyłam, że konkurencja ukradła moje zdjęcie, nad którym długo pracowałam, gdyż niestety nie mogła znaleźć tego produktu na stronach typu Zalando...smutne...!!!:-/ To przelało czarę goryczy...

Pozdrawiam serdecznie:)

Odp.: PRAWA AUTORSKIE DO ZDJĘĆ (odzież outlet)- Allegro przymyka oko czy jak to jest?

Moderator
Moderator

@od_stop_do_glow Prawo autorskie chroni przed wykorzystaniem - bez pisemnej zgody właściciela - takich materiałów jak na przykład tekst, zdjęcia czy grafiki. W ofertach Allegro można wykorzystać tylko takie materiały, do których ma się prawo.

W pierwszej kolejności skontaktuj się z osobą, która wykorzystała Twoje zdjęcie. W tym celu skorzystaj z opcji Pytanie do sprzedającego na stronie oferty. Jest to najszybszy sposób na wyjaśnienie tej sprawy.

Jeśli nie uda Ci się wyjaśnić tego w ten sposób, napisz do nas. Dokładnie opisz problem i wskaż, skąd pochodzą materiały (podaj na przykład numer oferty, link do strony). Przed podjęciem odpowiednich kroków musimy mieć pewność, że doszło do naruszenia praw autorskich.

Jeśli na podstawie Twojego zgłoszenia nie będziemy pewni, że doszło do naruszenia, nie usuniemy oferty. Możemy wysłać oficjalny komunikat, w którym poinformujemy sprzedającego o Twoich zarzutach i poprosimy o wyjaśnienie tej sprawy bezpośrednio z Tobą.

   Natalia
   Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: PRAWA AUTORSKIE DO ZDJĘĆ (odzież outlet)- Allegro przymyka oko czy jak to jest?

#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informację odnośnie kradzieży mojego zdjęcia- sprawa jest już zgłoszona do allegro, gdyż na razie sprzedający nie odpisuje na moje maile i zdjęcie wciąż widnieje na aukcji. 

Nikt NIC nie wie na temat używania  zdjęć producenta lub ze stron typu Zalando?

 Na stronach producenta itp. jest informacja o zakazie i nawet powoływanie się na artykuły karne...

No cóż, pozostaje tylko skonsultować szczegółowo tę sprawę z prawnikiem- lepiej stracić na poradę niż płacić ogromne kary... 

JESZCZE APEL DO SPRZEDAJĄCYCH: Jeśli macie taką zgodę od producenta lub platformy odzieżowej, to proszę dajcie znać w jaki sposób możną takową uzyskać i jaki koszt? Pomożecie wielu nowym/małym/uczciwym sprzedawcom:)

 

Odpowiedz
Ładowanie...