anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym - rząda dosłania towaru

VAGMati
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

prowadzę sklep internetowy oraz sprzedaż allegro dla firmy w której pracuje. Kupujący kupił rękawice na podobnej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/rekawice-robocze-powlekane-rpolicolor-dragon-r-9-9259675138

 

Jak widać na aukcji sprzedawane są pary rękawic, w parametrach zawarte jest, iż w komplecie znajduje się xxx par.

Sprzedający założył dyskusje, po czym rząda, żeby dostać mu resztę rękawic bo został wprowadzony w błąd.

Po wymianie kilku wiadomości nie prowadzących do niczego (kupujący upiera się przy swoim) włączyło się do dyskusji allegro (na prośbę kupującego) abym:

"Proszę sprzedającego o niezwłoczne rozpatrzenie reklamacji oraz wydanie rzeczowej i merytorycznie uargumentowanej decyzji reklamacyjnej"

Mogę prosić o pomoc?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

LEW433
#21 Demiurg#

Oferta nie może wprowadzać w błąd kupującego, reklamacje musisz rozpatrzyć i jak napisało All uzasadnij ją, możesz uznać albo odrzucić.

oznacz moderatorów

VAGMati
#8 Zapaleniec#

Nie za bardzo rozumiem co może wprowadzać w błąd, aukcja jest na pary, w parametrach ile par znajduje się w opakowaniu. Nie wiem jak się do tego ustosunkować 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@VAGMati Liczba par w opakowaniu 12. A ile dostał, jedną parę? Jeśli tak, ma rację, został wprowadzony w błąd. Opis aukcji jest niejasny.

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@xyz96  Wg mnie opis jest jasny. 12 par. nigdzie nie pisze ,że jedna para

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@owady

Nie jest jasny. Cena jest za parę a nie za opakowanie z 12-stoma parami.

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@Nad_Pilica  Chyba za parę opakowań ;).  Faktycznie bez sensu

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@VAGMati  Ten wpis o 12 parach w opakowaniu  dezinformuje.  Albo cena  48 zł za opakowanie albo usuńcie ten mylący wpis o 12 parach  i cena  sprzedaży 4 zł

A jeśli opis jest zgodny to sam chętnie kupię 12 za 4 zł

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Patrzę na tę aukcję i nie mam pojęcia co bym otrzymał po zakupie 🙂 

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@vonNogay

Parę albo paczkę par zależnie od interpretacji.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Nad_Pilica :

Sprzedawca: *umieszcza w ofercie informację: "Liczba par w opakowaniu: 12"

Kupujący: *zamawia 1 opakowanie, płaci i czeka na swoje 12 par.

Sprzedawca: *wysyła jedną parę.

Inni sprzedawcy skupieni w AG: "Prawo jest niejasne. Wszystko zależy od interpretacji. Tylko sąd może to rozstrzygnąć..."

 

 

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Client:98572120

"Nie jest jasny. Cena jest za parę a nie za opakowanie z 12-stoma parami." to napisałem trochę wyżej. Rzeczywiście bronię sprzedającego.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Nad_Pilica obczaj taką akcję:

Sprzedawca: "Piwo sprzedaję!!! Całe kratki piwa!!! 24 piwerka w kratce! Po taniości!!!"

Kupujący: "24 harnasie za 4 ziko? Bierę!!!"

Sprzedawca: *wyciąga jednego harnasia z kratki i wysyła go klientowi.

Kupujący: *żąda wysłania brakujących piwerek i kratki do tego.

Sprzedawca: "Ale o co się temu pieniaczowi rozchodzi?"

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@Client:98572120

Gdybym sprzedawał rękawiczki i zobaczył taki klops we własnej aukcji to bym od razu bez dyskusji dosłał te 11 par.

Kiedyś niechcący wpisało mi się dwie sztuki dosyć unikatowej książki, a miałem jedną na sprzedaż i jedną swoją prywatną. Sprzedały się dwie, płakałem jak szykowałem swoją do wysyłki.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Nad_Pilica : https://www.youtube.com/watch?v=wV2mfoBRWJk 

Ale wiesz, że takie wyznania nie przysporzą Ci przyjaciół wśród stałych bywalców AG?

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

@Client:98572120   

Jeszcze nie raz będę bronił sprzedającego w jakiejś sprawie.

Ciekawe tylko że VAGMati  zniknął tak nagle.

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@VAGMati 

Zdradzisz nam, ile wysłałeś rękawiczek kupującemu? Bo według opisu aukcji powinieneś 12.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@sophie-bunny W negatywie z 27.04 można przeczytać: "Żółte rękawiczki dostałam jedna pare mimo ze w opisie jest wrażenie podana ilość."

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

No to wysłał 1 parę! Kupujący słusznie rząda reszty.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

VAGMati - kupujący powinien otrzymać 12 par rękawic (3 x żółtą, 3 x błękitną, 3 x pomarańczową, 3 x zieloną)/

oznacz moderatorów