anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Producent nie nadał kodów ean na nowe produkty

Tel500710909
#8 Zapaleniec#

Dostałem informacje również wiadomość że tego nie zrobi i zastrzega, żebym ja nie nadawał swoich, na jego produkty. Co w takiej sytuacji ?  te produkty to zbiorniki buforowe

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiemy. A powód ze się nie zgadza?

oznacz moderatorów

Tel500710909
#8 Zapaleniec#

Brak, nie bo nie. Dostałem informacje że jak zapłacę za kody i za godziny pracy to on zleci to pracownikowi.  Kuriozalna sytuacja. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To prawda że kody musisz kupić.

oznacz moderatorów

Tel500710909
#8 Zapaleniec#

Ale ja czy producent?  Powinienem zapłacić producentowi za to że nada kody ean? Ja wiem że one kosztują.

 

oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

Nie ma prawnego wymogu nadawania kodów EAN. Mogą być specyficzne uregulowania wynikające z przyjętych przez producenta norm - ale jeśli z nich nie korzysta, to nie ma takiego obowiązku.

oznacz moderatorów

Tel500710909
#8 Zapaleniec#

Ale allegro często wymaga kodów do wystawienia aukcji. Wiem że to jest prywatna firma, ale też największy portal aukcyjny w Polsce. Stoję między młotem a kowadłem, między allegro a producentem.  Bez sensu jest wymaganie kodów EAN do produktów dla których producent ich nie nadał 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Tel500710909 Producent musi kupić kody > a od Ciebie chce pokrycia kosztów zakupu + czas pracy pracownika przy nadawaniu kodów konkretnym produktom. On kupuje tylko pakiet kodów (10-20-50-100) i sam wybiera do czego który kod.

oznacz moderatorów

Tel500710909
#8 Zapaleniec#

Nic nie rozumiem z Twojej wypowiedzi. 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Tel500710909 Kody kupuje producent i sam je nadaje konkretnym wyrobom.

A od ciebie żąda zwrotu za te kupione kody + za czas pracy kogoś, kto będzie u niego w firmie siedział i przyporządkowywał te kody do wyrobu.

oznacz moderatorów

Tel500710909
#8 Zapaleniec#

Tak to wygląda, tylko czy to jest uczciwe?  zapłacę za coś co nie będzie moją własnością. Wszyscy sprzedawcy będą z tego korzystać a tylko ja poniosę koszty. To jest całkowicie bez sensu. Może powinienem wszystkim producentom co nie mają kodów je zafundować?  

oznacz moderatorów