anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów wysyłki Allegro DPD

deterren_pl
#7 Wielbiciel#

Czy to normalne, że allegro nalicza sobie prowizje 10% od wartości sprzedaży w tym od kosztów wysyłki?!

Oferują wysyłkę DPD w cenie której nie da się zmienić i w końcowym rozrachunek kasują prowizje + całość kosztów przesyłki czyli to wcale nie klient płaci za koszt wysyłki tylko sprzedający. Cena Allegro DPD + 10% prowizji .... to nie może być legalne !

 

Jak zgłosić sie po zwrot tej prowizji?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@deterren_pl kupę czasu już doliczają prowizję od kosztów wysyłki i nic z tym nie zrobisz 🙂

Minął właśnie rok jak to obowiązuje 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/nowy-sposob-obliczania-prowizji-od-sprze...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

deterren_pl ponoć legalne i poza wliczeniem tego w cenę towaru nic nie zrobisz .

oznacz moderatorów

deterren_pl
#7 Wielbiciel#

Ja sprzedaje od niedawna i czuje sie okradziony.

W kalkulatorze prowizyjnym nigdzie nie ma informacji o tym od jakich składowych jest liczona prowizja, można tylko podać cene produktu. Moim zdaniem to nieuczciwe praktyki

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@deterren_pl masz przy wystawianiu że jest to 

Prowizje od sprzedaży

opłata za sprzedaż 1 sztuki z darmową dostawą
________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@deterren_pl W kalkulatorze masz informację, że prowizja nie obejmuje kosztów wysyłki;

Prowizja od sprzedaży

Prezentowana wycena dotyczy zamówień z darmową dostawą.

oznacz moderatorów

eMaja24_pl
#7 Wielbiciel#

Wydaje mi się że wszystko jest zawarte w regulaminie który akceptowałeś podczas tworzenia konta 😉

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

nic nie poradzisz takich wałków jest o wiele więcej Allegro robi co chce. Prowizje niby 12% a w rzeczywistości płacisz 25% przy sprzedaży produktu za 1 zł  tak jest w każdej kategorii ., minimalna prowizja to 0,25 groszy .Do tego wchodzi prowizja za transport sprzedaż produktów 1-2,50 zł kompletnie bez sensu na tym się nie zarabia tylko dopłaca .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

SanexHurtowBHP dolicz prowizję od kosztów przesyłki to w przypadku produktu za 1zł prowizja przekroczy jego wartość 😁

oznacz moderatorów

b-izydor
#8 Zapaleniec#

a zwroty?? masakra allegro uruchomiło "zapłać później" i się zaczęło! U mnie czarna lista po trzech rzeczach zwróconych nie wiem jak u Was ale normalnie ludzie przesadzają. Zupełnie inaczej było, teraz handel na allegro to porażka.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

nie raz pisałem do allegro niech wprowadza opcje ze klient pisze ze bieżę produkty do przymierzenia mam plagę zamawiają 3 pary obuwia paragon 300zŁ. Zamówienie  28 maja paragon trzeba wypisać na 300zł koniec miesiąca vat dochodowy trzeba zapłacić zwrot 10 czerwca 2 pary obuwia dochodzą 23 czerwca 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tu wiele działań odbiega od logiki ale wszystko jest wpisane w wewnętrzny regulamin portalu i trudno cokolwiek ugrać na swoją korzyść. Prowizje ciągle rosną ,wymogi coraz większe i handel staje się coraz mniej opłacalny za to wymaga coraz więcej czasu .

oznacz moderatorów