anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od sprzedaży produktu wyróżnionego.

VisHumin
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Mam pytanie odnośnie oferty wyróżnionej:
Wystawiam produkt wart 84zł - wyróżniam ofertę na 10dni - koszt za to wyróżnienie 19zł. 
dodatkowo allegro za sprzedaną każdą sztukę pobiera mi opłatę za sprzedaż w wysokości - 10.05zł

i jeszcze dodatkowo prowizje od sprzedaży wyróżnionej - kolejne 7.54zł???? 

czyli za wyróżnienie pobierana jest podwójna opłata pierwsza za samo wyróżnienie czyli 19zł. (W momencie nie sprzedania aani sztuki allegro ma 19zł.) a jak sprzedaż cokolwiek to jeszcze dodatkowo doliczają kolejną prowizje? 
Przecież to jest totalnie bez sensu.... na niekorzyść sprzedawcy czy może ja czegoś nie rozumiem? 

proszę o wyjaśnienie, bo ręce mi opadły troszkę jak zobaczyłem w rozliczenie.... 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jest dokładnie tak jak piszesz, płacisz niezależnie od tego czy sprzedaż towar lub nie, opłatę stałą za opcję wyróżnienia. Kolejną opłatę płacisz w formie prowizji od sprzedanej każdej sztuki, zwykłe 12% wartości produktu.

Oraz uwieńczenie opłat, moim zdaniem perełka, to nawet 75% opłaty za sprzedaż w ofercie wyróżnionej, od naliczonej już prowizji za sprzedaż.

Teraz policz sobie ile ten przedmiot mógłby być/jest gdzieś - taniej.

Muszę przyznać, że to taki majstersztyk rozliczeniowy. Nic dziwnego, że Allegro tak ochoczo rozdaje te wyróżnienia sprzedawcom za darmo (w różnych promocjach), może rozdawać bo żniwa z prowizji wyrażają konkretną wartość.

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Kolejną opłatę płacisz w formie prowizji od sprzedanej każdej sztuki

To jest najważniejsza informacja, którą większość może przeoczyć lub po prostu jeszcze nie wie.

Nie pamiętam od kiedy zostało to tak wprowadzone (prowizja od każdej sztuki, nie łącznie), ale tak przy okazji, jeżeli ktoś sprzedaje drobnicę, powinien natychmiast przejść do zakładki Rozliczenia z Allegro i posprawdzać sobie naliczone prowizje.

Dla tych, co sprzedają w kategorii Supermarket, to już w ogóle kicha, bo jak sprzedaje się powiedzmy towar o wartości 2zł za sztukę, a prowizja wynosi 11%, to za sprzedanych 10 sztuk nie zapłacisz 2,20 zł, tylko 3,30 zł (minimalna prowizja za każdą sprzedaną sztukę * ilość). Sprytne.

Według Allegro to są marginalne przypadki, że kupujący bardzo rzadko wybierają pojedyncze sztuki taniego towaru, a guzik prawda. Niech sobie przeanalizują kategorię 🙂

Tym bardziej, że od 1 marca (czy tam lutego, nie chce mi się szukać) minimalna prowizja to już nie 25 groszy, tylko 30, a w niektórych kategoriach spożywczych, gdzie prowizja wynosi 2%, nie ma już prowizji minimalnej 5 groszy, tylko 30. Nie można przez to zaoferować kupującym atrakcyjnej ceny, tylko trzeba na siłę tworzyć oferty po kilka sztuk, przez co robi się bur~ znaczy bajzel. Oczywiście cena taniego towaru wywindowała w górę.

Ale tak wracając do tematu, @VisHumin patrząc po Twoim towarze widzę, że prowizja w nawozach wynosi 10%. W tych kategoriach promowanie jest mega kosztowne, łącznie 17% prowizji od sprzedaży. Uważaj tylko, żebyś nie wystawił sobie przedmiotu w kategorii Pozostałe, bo wtedy prowizja od oferty wyróżnionej wyniesie 26,25% (15 + 75% z tego) 😉

Jedyne co Ci mogę podpowiedzieć to jeżeli chcesz wyróżnić ofertę jednorazowo na 10 zł, włącz wyróżnienie i natychmiast wyłącz je z następnym terminem rozliczenia - nie będziesz musiał pilnować wyróżnionej oferty i nie naliczą Ci ponownie opłaty, a wyróżnienie będzie aktywne przez 10 dni.

Zakładając, że zamówienie jest poza Smart! i sprzedasz 4 sztuki kurierem (12,99 zł) po 84zł i licząc od razu wyróżnienie (17,5% razem):

- prowizja od towaru: 58,8 zł

- prowizja od kosztu wysyłki poza Smart!: 2,28 zł (chyba, że to są dwie paczki, to 4,56 zł, nie wiem jakie gabaryty mają te opakowania)

- jeżeli zamówienie było w Smart!, to zapłacisz za nadanie 6,99 zł, bo zamówienie przekracza 300 zł (szczegóły)

Tylko trzeba się liczyć z tym, że w Allegrowych DPD ciągle ktoś zgłasza dopłaty za niestandardy lub inne, więc może być i więcej. No i do tego dochodzi też fakt, że opłata za naliczone paczki Smart! jest bezzwrotna. W przypadku odstąpienia, Allegro nie zwróci Ci tej kwoty 😉 poza Smart! zwracają wszystko, prowizję od towaru i od przesyłki.

Z wyróżnieniem generalnie jest tak, że jeżeli faktycznie kalkuluje Ci się dodatkową prowizją, to okej, ja zawsze podwyższam ceny, ale korzystam tylko z darmowych wyróżnień, bo tylko wtedy się opłaca, przynajmniej u nas. Allegro czasami przysyła rekomendacje które oferty wyróżnić i dają wyróżnienia za friko.

Jest jeszcze parę innych pułapek, jak Strefa Okazji - dzienna opłata 1zł + jeszcze dodatkowa prowizja od sprzedaży (60% od już naliczonej prowizji od sprzedaży). Tutaj jest inna bajka, bo oznaczenie będzie w ofercie na stałe, dopóki go nie wyłączysz (najprawdopodobniej przez zgłoszenie do Allegro, nie pamiętam) - zakończenie oferty nie usunie oznaczenia, a jej wznowienie zgłosi ją do Strefy Okazji ponownie. Tylko stałe zakończenie wchodzi w grę, ale wtedy tracisz statystyki.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kiedyś dawniej to wystawienie z wyróżnieniem miało sens i przynosiło dobra przebitki ,obecnie jest mało opłacalne a nawet szkodzi przynosząc straty .Klient kupując z wyróżnieniem coraz częściej rezygnuje z zakupu a sprzedawca nie ma szans na odzyskanie kosztów wyróżnienia i prowizji od niego .

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

A próbowaliście sprzedawać na tym portalu co nie pobierają prowizji? Ruch tam coraz większy.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Masz na myśli ten Pipipi? Tam od razu walą w abonament i konkurować trzeba w gąszczu taniej chińszczyzny, to tak jak byś wystawił się z kramem w aliekspresso. 

Próbowałem erl. Ale prowizja tam taka sama przy znaczenie mniejszej sprzedaży., W dodatku ich system integracji ze sklepem jest ubogi, nawet nie ma opcji na zróżnicowanie ceny. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Jak na razie żaden z portali sprzedażowych nie ma tego co Allegro (wypróbowałem kilka), a oni korzystają z większej ilości sprzedawców i i kupujących, krojąc ze wszystkich stron. Ale do czasu.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Ziolko39 Zgadzam się, jeśli się tylko konkurencja wprawi i zaoferuje jakieś narzędzia to może się zmienić. Mam wrażenie, że ustalając swoją ofertę nie biorą pod uwagę, sprzedawców, może gdyby rozpoczęli jakąś wspórce na tej płaszczyźnie to byłaby szansa na pozytywne zmiany. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Ziolko39  to czym dysponują inne portale i jaki mają potencjał jest póki co drugorzedne

U nas już od jakiegos czasu stawiamy na dywersyfikacje kanalów sprzedaży. Można mieć 100 zamowein z allegro i 10 czy 15 z innych portali. My do tego dokladamy jeszcze nieduży hurt oraz sprzedaz w punkcie.

W rozwazaniu opcja sklepu internetowego  ale póki co kalkulujemy i badamy rynek bo przy obecnym wysypie sprzedaży internetowej, platform i sklepów nie wiem czy warto inwestować bo to mimo wszystko spore koszty.

Wiec wiele sie może zdażyc w przyszłości nie pilnujemy tylko allegro czy tez tylko hurtu. Jeśłi allegro podnośi różne opłaty -> my podnosimy ceny. Dopóki klienci kupuja jest ok jeśłi klienci zaczną  szukać naszych produktów na innych platformach w innych cenach to tam także nas znajdą.

Póki co robimy swoje i tyle

oznacz moderatorów

Shop_Exotic
#8 Zapaleniec#

Na Allegro sprzedaż musisz liczyć tak:

- kupujesz produkt za 20 zł sprzedajesz za 60 zł ( czyli 20 zł dla Ciebie, 20 zł dla Allegro, 20 zł kosztował Cię produkt )

Wszystkie prowizje za wyróżnienia, adsy, zwroty kosztują Cię ok. 33% ceny Twojej końcowej.

Nie ma sensu zarabiać mniej niż Allegro. 

Powodzenia.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Shop_Exotic  ohh tak to niestety działa. Allegro tez ma swoje koszty a do tego jest firmą która musi przynosić zyski - im wieksze tym lepiej

W sumie Panstwo tez nam zabiera różne daniny - 40-80% w zależności od produktu i podatków na niego nałożonych. Niewiele za to dając. A jakoś nie widze specjalnych protestów.

Trzeba sie pogodzić z kosztami i tyle nic nie poradzisz.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Bo kasa nie bierze się z niczego ktoś musi  stracić żeby inni mogli zarobić.

oznacz moderatorów