anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja od wysyłki kilka formularzy i smart

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

kupujący  robił zakupy przez kilka dni , za każdym razem wypełniał formularz, na koniec zapłacił za wszystko z pakietem smart , prowizja od wysyłki naliczała mi się każdorazowo dlaczego? Czyli pomimo iż kupujący zapłacił za wszystko przez allegro z pakietem smart allegro pobrało prowizje od kosztów wysyłki których nie było

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

ti-rex
#8 Zapaleniec#

W dniu 1.06.2020 sprzedałem 7 pozycji filatelistycznych w cenach jednostkowych od 3,-zł do 6,-zł/szt oczywiście z jedną wysyłką (chyba tylko **piiip**a chciałby aby każdy znaczek wysyłać mu oddzielnym listem poleconym) i tak oczywiście kupujący zapłacił ALE ALLEGRO POLICZYŁO PROWIZJĘ OD 7 ODDZIELNYCH PRZESYŁEK mimo, że kupujący zapłacił z jedną przesyłką (czego jest dowód poprzez zapłatę PayU) - złożyłem reklamację i cisza!!!

Dalej w dniu dzisiejszym inny kupujący kupił 2 pozycje z jedną wysyłką i znowu to samo - prowizja liczona od DWÓCH ODDZIELNYCH WYSYŁEK, których oczywiście nie będzie, bo kupujący zapłacił z jedną wysyłką - składam reklamację  ALE SIĘ PYTAM - CZY TERAZ JUŻ ZAWSZE TAK BĘDZIE?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Dopisz się tutaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/prowizja-od-kosztu-przesy%C5%82ki-mo%C5%BC... 

Trzymamy za słowo pracownika Allegro, który stwierdził, że jeśli będzie duża ilość sugestii to zwrócą na to uwagę.

oznacz moderatorów

ti-rex
#8 Zapaleniec#

Po 4 dniach uznano mi reklamację, że niesłusznie policzono 7 prowizji od kosztów wysyłki 7 pozycji do jednego kupującego ale oczywiście Allegro zwaliło winę na kupującego, że początkowo wypełniał formularz zakupu na każdą pozycję oddzielnie ale się zreflektował i zapłacił za te 7 pozycji łącznie z jednym kosztem wysyłki.

Dalej Allegro zaleciło, żeby przy zakupach więcej niż jednej pozycji SPRAWDZAĆ POBRANE PROWIZJE ZA WYSYŁKĘ BO SYSTEM JEST TAK USTAWIONY???

I to ma być usprawnienie dla sprzedawcy......

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

mnie już 7 pracowników z którymi piałam nie chcą zwrócić prowizji choć kupujący finalnie połaczył wszystko i zapłacił ze smartem

 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Jest gorzej, niż miało być. Niejasne zasady naliczania prowizji i niewyjaśnione matematycznie zaokrąglanie w górę wartości prowizji i do tego naliczanie prowizji od nieprawdziwej sprzedaży (koszt wysyłki wybrany, a nie opłacony)…. To woła o pomstę do nieba!... 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Polecam mój nowy wątek: Allegro pobiera prowizję od gratisów  https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/allegro-pobiera-prowizj%C4%99-od...

nieopacznie wpisałem go na stronie Początkujący Sprzedawcy

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-orbitkownia- Podaj mi proszę numery ofert, które weszły w skład zakupu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@nat_not 9064967485   9232623008  9232626523  9112855805 

odpowiedź pracownika allegro Prowizję obliczamy od pierwszego wypełnionego formularza płatności. W przypadku, gdy gdy kupujący wypełnił formularz dostawy i najpierw wybrał inną metodę niż Smart! niestety, obliczymy prowizję od tej wyższej kwoty. Pozdrawiam, Aga

czyli jak sobie ktoś kupi u mnie 10x po 5 zł do każdego zakupu wypełni osobny formularz z dostawą np paczkomat 8.99 zapłaci 1 przelewem ze smartem 50zł a ja prowizji prawie 10zł za samą jego wysyłkę?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-orbitkownia- Jeśli prowadzisz już mailową korespondencję w tej sprawie, proszę, żebyś ją kontynuował. Rozumiem, że konsultantka przedstawiła Ci sposób w jaki działa system naliczania prowizji, jednak jeśli ostatecznie klient skorzystał z darmowej dostawy w ramach Allegro Smart!, złóż reklamację i czekaj na jej rozpatrzenie. Trudno mi przesądzać jaka decyzja ostatecznie zapadnie w tej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@nat_not  pytanie w temacie prowizji od przesyłki.

Kategoria odzież obuwie dodatki , cena za przedmiot 9 zł koszty przesłania 4,10 zł . dotychczas prowizja pobierana to 12 %   Pytanie, ile to jest 12% od kwoty 13,10 zł 

w/g mnie 1,572 zł  a według allegro 1,58 zł . Mnie w szkole uczono, że wartości 0,04 zaokrągla się w dół a powyżej w górę . Exell również podaje 1,57 lub 1,572. Proszę wytłumaczyć to zjawisko?

Kwota niewielka, ale dlaczego mamy być oszukiwani!

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

ogólnie nie sprawiedliwe jest to że jedni prowizji od wysyłki mają np 7% inni 13% 

 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

allegro zawsze oszukują zaokrąglając na swoją korzyść lub na korzyść Kupującego. Kiedy masz na aukcji rabaty % zaokrąglają na korzyść Kupującego aby Sprzedający był stratny.

Od dawna liczą na to że się nie połapie Sprzedający w rachunkach. Np. w e-mailu o zakupie nie dowiesz się za ile sprzedałeś tylko ile dostaniesz z przesyłką. Kalkulator idzie w ruch, wszystko trzeba liczyć ręcznie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID Uwaga, tłumaczę to zjawisko: 1 gr razy milion transakcji daję kwotę równą 10 tys. zł😁

Nie wiem w ile czasu jest zawierane na allegro milion transakcji (tydzień?).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@nat_not  i allegro swoje prowizji nie zwracają, proszę  więc o odpowiedź czy ja mogę anulować taką transakcję? i oddadzą całą prowizje? jestem bardzo ciekawa ja ktoś sprzedaję rzeczy za 2-5 zł ktoś kupi kilkanaście przedmiotów wypełni osobne formularze (ostatnio klient mi powiedział że tak robi aby wybrać np kolor każdej rzeczy z osobna bo inaczej mu się myli) później to anuluje i wypełni jeden ze smartem. to sprzedawca od każdej rzeczy zapłaci prowizję od wysyłki która będzie wyższa niż prowizja od sprzedaży przedmiotu

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-orbitkownia- Jeśli chodzi o technikę zamawiania, którą opisujesz, sugeruję, żebyś zaleciła klientom korzystanie z koszyka zamiast klikanie w Kup Teraz i wypełnianie formularza. 

Kwestia prowizji - podaj mi proszę numer korespondencji, którą z nami prowadziłaś w tej sprawie. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@nat_not Odpowiedź na zgłoszenie nr "09951427"  cały czas odpowiadają bo zakup był poniżej 40zł ale kupujący zrobił kilka zakupów i zapłacił za wszystko ze smartem 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@nat_not

Jestem ciekaw tej porady jak mam "zalecać klientom korzystanie z koszyka zamiast klikanie w Kup Teraz"! Czy w informacjach o sprzedającym, których nikt nie czyta?

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@nat_not Nie pisz bzdur. Nie do nas należy sugerowanie kupującemu korzystanie z koszyka. To powinno robić allegro . Np. pokazując kwotę  rabatu jaką uzyska kupujący zwiększając wartość koszyka. Choćby minimalny rabat, który  pokrywa allegro. Idąc twoim tokiem myślenia najłatwiej jest zaproponować kującemu upust cenowy i zaprosić do kupna poza allegro. Ale nie o to nam chodzi. Chcemy sprzedawać na allegro i znać wcześniej koszty jakie poniesiemy🤕

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@-orbitkownia-  @nat_not Mam identyczną sytuację. Wczoraj klient wypełnił 18 razy FOD, od kazdej pozycji została pobrana prowizja razem z kosztami wysyłki, nastęnie połączył zamówienia i wybrał wysyłkę SMART. Złożyłem wnioski o zwrot naliczonej prowizji, niestety przy składaniu wniosku nie można zaznaczyć, że chodzi o zwrot prowizji za wysyłkę . Teraz wnioski "wiszą" ze statusem : "OCZEKUJE NA ZWROT WPŁATY".  Pytanie - jaki zwrot wpłaty, przecież towar zostanie mu wysłany ?? Co powinienem teraz zrobić, aby odzyskać nisłusznie naliczoną 18 razy prowizję ?

Endrju
oznacz moderatorów