anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przekręt

jacek98912
#2 Obserwator#

Dostałem informację z nr 895142 że dostanę 20 pln na zakupy i 5 darmowych dostaw jeśli pobiorę nową aplikację allegro ze strony [edytowano] i wpiszę kod 4GSGJ5

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

pulkownik66
#19 Nestor#

@jacek98912  Ja jak widzę informację, że dostanę coś za darmo - Darmo🤣, to nawet nie otwieram strony.Nie ma w tych czasach- Darmo! NIC.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@jacek98912 dla porządku potwierdzam - to nie jest wiadomość od nas. Warto zgłaszać nam tego rodzaju wiadomości pod adresem phishing@allegro.pl.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

szkoda, że allegro tak mało robi by poinformować potencjalne ofiary.

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:80340374 

W jakim sensie mało robi- możesz to rozwinąć?

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@Knowhere  skoro uważasz, że post na forum na które zagląda może 0,1% ( nie wiem czy nie przesadziłem ) allegrowiczów jest dla Ciebie satysfakcjonującym rozwiązaniem to chyba inaczej postrzegamy problem

Ja osobiście dowiedzialem się o przekręcie "na aplikacje" od autora tematu i mimo, że nie dałbym sie nabrać to jestem wdzięczny.

Takie info powinno byc na stronie głownej, dodatkowo rozsyłane przez centrum wiadomości czy email.

Phishing dotyka w głownej mierze osoby niedoświadczone i nieprzezorne i to własnie przez informowanie co jakiś czas o niebezpieczeństwie bedą podchodzić do tematu ostrożniej

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:80340374 Tak- trzeba o tym pisać jak autor postu,tylko dobrze by było przed ,a nie po przekręcie/swoją drogą dobrze by było nazywać rzeczy po imieniu,ale lepiej- pisingu,percingu,czy jak to zwą/

takie info powinno być na stronie głównej.

Tak- przed zakupami przeczytaj ulotkę, bądź skonsultuj się ze swoim psychiatrą.

Dla czego ludzie nie zdają sobie sprawy,że na tym świecie nie było i nie ma nic za darmo.Dostają mali-e , sms-y, że zostali wybrańcami losu i klapy im się zamykają.Zanim informacja w pełni dotrze na samą górę,palce już swoje zrobiły./klik- Tak akceptuję/.A potem bul dupsingu- tylnej części ciała pod plecami.To nie jest tylko problem Allegro,czy innych platform,to jest problem ludzi,którzy nie wiadomo dla czego wierzą, że akurat oni dostąpili tego darmowego wyróżnienia.

Nie potrzeba doświadczenia- potrzeba minimum logiki.A rozmawiać i pisać o tym trzeba i tylko w tym się z tobą zgadzam.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Powinno być, ale nie jest. Niestety mamy takie czasy, że jeśli ludzie sami nie zadbają choć o podstawowe rozszerzenie elementarnej wiedzy nt. bezpiecznego korzystania z komputerów i Internetu, to nikt nie zrobi tego za nich i coraz częściej będą padać ofiarami coraz nowszych przekrętów (albo starych w nowych odsłonach).
Część ludzi olewa to z wygody, część z lenistwa (choć nie wiem, czy jedno i drugie to przypadkiem nie to samo), a część nie ma na to czasu. tak czy owak wszyscy robią sobie tym pod górkę.

PS Poczytaj sobie nt. tzw. największego kłamstwa Internetu😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bezpieczeństwa 100% nie ma a żeby było duże trzeba dużo kasy a Allegro zarabia dużo i nie ma chęci osłaniania  paru % oszukanych

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433 

Czegoś tu nie rozumiem.

Bezpieczeństwa 100% nie ma a żeby było duże trzeba dużo kasy a Allegro zarabia dużo i nie ma chęci osłaniania paru % oszukanych

A gdyby Allegro nawet chciało i to bardzo bardzo- to niby jak miało by uchronić naszego bohatera przed wpadką?

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

wysyłając informacje o czyhającym zagrożeniu.

mają grono fachowców więc niech kombinują

 

Tutaj masz info z głownej strony inpostu

Uważaj na niebezpieczne wiadomości SMS z linkiem do pobrania aplikacji z fałszywej domeny. Pamiętaj, żeby pobierać InPost Mobile wyłącznie z oficjalnych sklepów: Google Play, App Store i Huawei AppGallery.

można ? można ! 

allegro ma maile do użytkowników, zrobili centrum wiadomości które można wykorzystać, nawet smsa mogliby wysłać bo mają numery telefonów do przynajmniej 90% użytkowników

Co jakiś czas info o nowym zagrożeniu i ludzie się nauczą 

 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:80340374   Wszędzie jest wałkowane, o oszustwach w sieci.Jak ktokolwiek jest w stanie zapobiec twojej, ciekawości,chytrości i chciwości- jakkolwiek to nazwiesz.Możesz to nazwać niewiedzą- ja brakiem racjonalnego myślenia.

oznacz moderatorów