anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"X osób kupiło" – wszystkie zakupy czy 30 dni? Ze zwrotami czy bez?

MAMY ROZWIĄZANIE!
s-imo-n
#7 Wielbiciel#

Hej

Czy informacja typu "325 osób kupiło" oznacza, iż to wszystkie zamówienia od początku istnienia aukcji czy może w ostatnim okresie? Jeśli to drugie, to jaki okres obejmuje ta informacja?

Ponadto, czy w momencie gdy kupujący zwraca produkt, licznik zmniejsza się czy pozostaje na tym samym poziomie?

Ewentualnie, jakie narzędzie zewnętrzne pozwoliłoby mi na analizę miesięczną sprzedaży produktu z określonej aukcji (nie mojej)? 

Dzięki i pozdrawiam!

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
kostas11
#21 Demiurg#

Za dużo chciał byś wiedzieć, napisz do sprzedawcy to Ci powie, może być to sprzedaż z roku, tygodnia , 10 dni, można dodawać produkty, zmieniać ceny w trakcje ale to wie tylko sprzedawca 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@kostas11 chyba nie tylko sprzedawca. Są chyba jakieś zasady. Chętnie się dowiem, bo ostatnio kupiłem produkt kupiony przez 20 osób, z 250 opiniami i troszkę mnie to zdziwiło.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl akurat opinie na niektóre towary są wspólne i wyświetlają się u wszystkich te same, przy tym samym towarze, po to allegro każde dodawać kod kreskowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@akcesoria-net-pl  odpowiedź jest prosta, 20 osób kupiło ten produkt w ciągu ostatnich 30 dni, a sama aukcja trwa np. rok i w ciągu roku ten produkt został oceniony 250 razy. Oceny pokazuje od początku trwania aukcji, a sprzedaży tylko z ostatnich 30 dni.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza błąd 😞

Jeśli Twoja oferta znajduje się w jednej z kategorii objętej produktyzacją, to wystarczy, że powiążesz ją z produktem. W ten sposób w Twojej ofercie pokażą się wszystkie opinie o sprzedawanym przedmiocie - wystawione we wszystkich ofertach na Allegro, które go zawierają. Na przykład: każdy wystawiony na Allegro telefon Samsung S10 będzie miał na stronie oferty te same 250 opinie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kostas11  to wiem, ale założyłem, że jest to indywidualna aukcja, bez powiązania z produktem.

tak swoją drogą łatwo wytykasz innym błędy, a sam często mijasz sie z prawdą i jakoś o tym nie wspominasz 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza jeśli mnie ktoś poprawia to przyjmuję to do wiadomości, po to jest forum, jeśli bym się nie zgodził z poprawką to bym napisał, nie będę prowadził dyskusji bezsensownej bo wtedy powstają niepotrzebne posty jak ten, nie wnoszące nic do opisywanego tematu 🙂 🙂 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kostas11  jeśli wychodzisz z założenia że milczenie jest złotem, to się zgodzę z Twoim tokiem rozumowania, aczkolwiek na tym  forum jest tyle bezsensowych wpisów, że 2-3 słowa więcej nie zaszkodzą.

Zauważyłem, że jak porusza się tematy poważniejsze , np sugestie odnośnie funkcjonowania serwisu, jakieś pomysły do wprowadzenia, to mało kogo to interesuje niestety, a szkoda.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

wujek dzisiaj taki ucieszony 😄 jakby dostał lodówkę pełną Mlecznych Kanapek Kinder 😄

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@s-imo-n  Ad.1 Nie wiadomo. Nie wiemy ile aukcja już trwa. Czy jest nowa, czy wznowiona.

Ad.2 Licznik pozostaje na tym samym poziomie. produkty zwrócone nie są dodawane do stanu.

Ad.3 Obawiam się, że nie ma narzędzia pozwalającego na śledzenie cudzych aukcji. Pozostaje własna obserwacja, ale mogę się mylić.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@s-imo-n To są dane z ostatnich 30 dni. W przypadku anulowania czy zwrotu zamówienia ilość sztuk należy zaktualizować ręcznie. Allegro nie wykonuje tego automatycznie, ponieważ nie mamy pewności, że zwrot, jaki otrzyma sprzedawca, będzie nadawał się do dalszej sprzedaży. 

Możesz skorzystać z narzędzi zewnętrznych, które w przypadku zwrotu towaru, aktualizują stan magazynowy. 

 

Edytowano 20.03.2023

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 jak ma do wyczerpania towaru, może go dodawać i aukcja wisieć pół roku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ale dane są z ostatnich 30 dni.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kostas11,   dokładnie jest jak napisał @xyz96 , sprzedaż jaka jest wyświetlona na aukcji dotyczy ostatnich 30dni jej trwania. Oceny to inna bajka, bo jeśli aukcja trwa np. rok, to tych ocen może być bardzo dużo, one nie przepadają, chyba, że aukcja zostanie zakończona i wystawiona nowa z nowym numerem, wtedy ocen nie ma. Jeśli cały czas wznawiamy starą aukcję nawet po jej wyprzedaniu to oceny są cały czas te same, a ilość sprzedanych produktów z ostatnich 30 dni trwania aukcji.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
s-imo-n
#7 Wielbiciel#

Dzięki, o to chodziło 🙂 Według tego, co mówią pozostałe osoby w tym wątku, licznik po zwrotach się nie cofa, a sam rating gwiazdkowy (o który akurat nie pytałem wprost) jest liczony od początku trwania aukcji (a nie jedynie ostatnie 30 dni, jak to ma miejsce w przypadku ilości sprzedanych ofert).

oznacz moderatorów
cyberkox
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie. Proszę spojrzeć na załącznik poniżej. Chciałbym dowiedzieć się, o jakim przedziale czasowym mówi informacja w prawym dolnym rogu? Ilość sprzedaży w tym miesiącu, roku, dniu czy może po prostu od wystawienia ogłoszenia? + czy mozna w jakis sposob sprawdzic kiedy ktos wystawil ogloszenie? Pozdrawiam

obraz_2022-01-05_112636.png

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@cyberkox Zdjęcie ukryte, niewidoczne dla innych, ale prawdopodobnie chodzi Ci ilość osób, które kupiły dany przedmiot i ilość sztuk. Są to dane z ostatnich 30 dni. Daty wystawienia nie sprawdzisz. 

oznacz moderatorów