anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Na swoim koncie masz nieopłacone saldo" [22.05.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwnego e-meila z dziwną kwotą, nie przypominam sobie żebym coś sprzedawał od wielu wielu lat i jakieś dziwnej prowizji.

 

Cyt. " 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty. Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja: -1.62 zł
oznacz moderatorów
159 ODPOWIEDZI 159
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mojrzesz1- Cześć. 🙂 Jest to wiadomość od nas, wysłaliśmy dzisiaj do użytkowników z niewielką zaległością na kontach wiadomości mejlowe z prośbą o uregulowanie salda. 

Do 2020 roku za wymianę monet na kupon były pobierane opłaty (teraz wymiana jest już darmowa). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

Ale ja takich podsumowan od 2017 roku mam chyba z 50, nic nie wymieniałem, nawet praktycznie nie korzystałem z allegro, kilka razy coś kupiłem! Co tu się dzieje? 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Mojrzesz1- allegro przypomniało sobie o dawnych , nawet małych opłatach. Sprawdz stan swoich zobowiązań wobec allegro. Ale było już dzisiaj wiele takich watków - często to opłaty z 2017 roku...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

No fajnie nagle takich dziwnych opłat mi się zrobiło ze 50, jak i za co? przez kilka lat nie korzystałem z allegoro ani nic nie wymieniałem itd. WTF? 

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Nie bardzo rozumiem sytuacje która ma miejsce, wiec postaram się to opisać z mojego punktu widzenia.

 

Na allegro jestem głównie kupującym, szczerze nie pamiętam abym kiedykolwiek coś sprzedawał czy też aktywował inne nieznajome mi funkcje.

 

Od nie dawna jestem w smarcie. Wszystkie przesyłki wcześniej opłacałem przy zakupie... 

Dzis dostaje od Państwa wiadomość iż mam do zapłaty kwote 3,05zl.

 

Pytanie tylko za co ? 

W wiadomości od Państwa mam informacje o korzystaniu z monet.

Będąc szczerym nie wiem o co chodzi z tymi monetami, a tym bardziej nie mam świadomości o korzystaniu z takiej opcji.

Nie przypominam sobie abym aktywował funkcje tego typu... zatem pytanie do Państwa.

O co chodzi?

Dotyczy to tego konta.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@tiron2332 Opłaty dotyczą korzystania z Allegro, a nie zamówień lub przesyłek. Szczegóły naliczonych opłat możesz sprawdzić w tej zakładce. Najprawdpopodobniej są to koszty naliczone kilka lat temu, więc skorzystaj z opcji wygenerowania zestawienia, wybierając wcześniej odpowiedni okres.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Ale allegro jest darmowe dla kupujących, wiec jakie opłaty za korzystanie z allegro ?

Kliknąłem w zakładkę, ale mi niestety nie działa.
W każdym razie wchodzę w rachunki, pobieram zestawienie i widze coś takiego ( zdjęcie poniżej)
Zestawienie kompletnie mi nic nie mówi ani nie wyjaśnia sprawy.
Proszę określić czego dotyczą dodatkowe płatności. 
Zrzut ekranu 2023-05-22 152133.png

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowo podsyłam E-mail:
ss 1.png

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@tiron2332 W mailu otrzymałeś wiadomość, że opłaty zostały naliczone przed 2017 r. Wygeneruj zestawienie dotyczące tego okresu, a nie roku 2023. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

A wiec... 
Jeżeli z 2017 ciągnie się aż do teraz... to mimo wszystko powinno być widoczne jaki jest problem w obecnym raporcie nawet z dnia dzisiejszego. 
Ale żeby nie było...
Wybrałem date najdalszą jaką mogłem jeżeli chodzi o rok 2017 ( wcześniej już się nie da)
Zdj:
Zrzut ekranu 2023-05-22 155925.png

 

Pobrałem plik... i ten sam cyrk. Płatność za coś co nie jest jasno określone:

Zrzut ekranu 2023-05-22 160708.png

 

Jakie kroki będą dalej ?

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

To samo zrobiłam, cofnęłam się do 2017 i też mam nic nie wyjaśniające podsumowanie…

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Pozostaje czekać na wyjaśnienia. Nie ma opcji iż zapłacę za nic.
Nawet jeżeli to głupie 3zł.
Jestem pewny iż nie klikałem żadnych monet, jeżeli faktycznie jakimś cudem zostanie mi to przedstawione...
To ureguluje zapłatę.

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Pytanie, czy się doczekamy wyjaśnienia. 

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Zatem automatycznie pewnie zablokują konta, bo obstawiam iż nie każdy zwykły użytkownik przegląda swoją pocztę.
Sami sobie usuną potencjalnych kupujących korzystających z portalu.
Żałuje iż nie dawno kupiłem smarta. Olałbym sprawę.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tiron2332 Oczywiście, że nie. Żadne konto nie będzie zablokowane za tak małą należność. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

No fajnie, to jest błąd po waszej stronie, ktoś coś wprowadził i wywala kwiatki w systemie, za 5 lat ktoś coś znowu spier... a ludzi będą płacić po 500 zł, prosze wyjaśnić sprawę, nie zamierzam nic płacić ew mogę sprawę zgłosić do UOKiK jeżeli się nei wyjaśni...

oznacz moderatorów
ladynight24
#8 Zapaleniec#

Witaj, mam dokładnie taki sam problem. Ja tez wystawiałam za darmo, nie było mowy o opłatach chyba trzeba sie zgłosić do UOKIK, Daj znać, bo to są jakieś jaja.

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Nie specjalnie to napisałem. Cytuje to co wyświetla mi się na koncie:

ss 3.png

 Jak mówiłem jestem w stanie zapłacić, jezeli faktycznie gdzieś tam popełniłem błąd.
Ale bazując nie tylko na mojej historii, ale również wielu innych użytkowników.. to faktycznie czuć tutaj, że coś śmierdzi.

Rozumiem, że wy jako moderatorzy nie macie za bardzo wglądu na sytuacje ?


oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tiron2332 30 grudnia 2010 roku sprzedawałeś przedmiot w ofercie 1391718671 i stąd naliczona opłata. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów