anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"od teraz nie pokazujemy oznaczenia o dostawie jutro po godzinie wysyłki tego samego dnia"

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Allegro - jakiś przełom ???  - zaczyna słuchać sprzedawców ? 

Jeszcze zróbcie porządek z miara jakości sprzedaży np. :

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zgłoś-swój-pomysł/naprawa-reorganizacja-systemu-komentarzy/idi-p/3...

 

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

A co to niby ma zmienić. Sezon urlopowy, firmy kurierskie jeżdżą jak chcą. Paczki sobie od wczoraj południa leżą w paczkopunkcie i mam się niby cieszyć z możliwości dostania znaczka i negatywów nie z mojej winy...

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

zmieni to to - ,że wprowadzili bubel i z niego wyszli. To i tak cud bo zwykle nikt się nie przyznaje do pomyłki 🙂 

Tu chodzi o samo nadanie a nie o czas dostaw  ( czytaj maila który pewnie dostałeś ) 

Czas dostaw obecnie to inna bajka jak mówisz - potwierdzam - jest tragiczny.

Sezon urlopowy + armia Ukrainców jako kurierzy którzy nie mają zbytnio pojęcia o topologi miast.... 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

No dostałam i czytałam. Ten mail zachęca do ustawienia późnej godziny wysyłki tego samego dnia, żeby przy aukcjach był znaczek "dostawa jutro".  Dla mnie to nic nie zmienia, bo przy każdym opóźnieniu ze strony inpostu i tak i tak ryzykowałabym negatywem od klienta. Bez znaczenia dla mnie czy to się wyświetla tylko przed graniczną godziną zakupu czy też po, bo małe konto jeden negatyw spowodowany opóźnieniem firmy kurierskiej i tak będzie kosztował więcej. A zdarzało mi się, że paczki leżały w paczkopunkcie 3 dni zanim je zabrali, zdarzały się paczki zabierane z paczkomatu po ponad dobie (gdzie teoretycznie 2-3 x dziennie powinny być zabierane). Dla gigantów może to ma znaczenie, dla mnie nie...

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

tak jest - to kolejny bubel.

Ale różnica jest taka ,że mi pokazywali : dostawa jutro - a ja czesto nie byłem w stanie nawet wysłać tego samego dnia - bo mi juz kurier uciekł. Wtedy można dostać "szybciej" neagatywa - bo przecież nawet tej paczki nie nadałem...........

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Jeżeli nie będzie tego znaczenia to w przewidywanym czasie dostawy również zmieni się termin odbioru? Jak mam ustawione nadawanie do 12:00 ale chce wysyłać do oporu przez przyjazdem kuriera (ok 13:00) to Wasz algorytm będzie brał pod uwagę to co mam ustawione (godzinę 12:00) czy nadal wyliczy predykcję z rzeczywistych godzin nadawania?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ares_przewidywany czas dostawy będzie obliczany jak dotychczas, natomiast nie będziemy wyświetlać oznaczenia o dostawie jutro w ofertach.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Butiktalulla ta zmiana adresowana jest przede wszystkim do tych z Was, którzy nadawali przesyłki również po ustawionej granicznej godzinie (tak, jak @ares_ we wpisie poniżej). To oni będą na niej w pewnym sensie stratni (po granicznej godzinie nie wyświetlimy im oznaczenia, które pozytywnie wpływa na sprzedaż).

Rozwiązaniem dla nich jest przesunięcie granicznej godziny, tak aby odzwierciedlała rzeczywisty termin. Ale doskonale rozumiem, że niektórzy nie będą chcieli tego zrobić, bo ta godzina jest każdego dnia inna.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Stratni ?

Ale ja nie chce tego znacznika po godzinie granicznej jaką ustawiam - bo jak mam ustawione obecnie 13:30 to wiem ,że kurier będzie i wyślę paczki. Po 13:30 dla mnie to loteria bo kurier czasem jest 13:35 a czasem 15:30. Wy mi pokażecie o 14:00 - dostawa jutro ( bo tak wyszło z algorytmu jakiegoś tam )  - a u mnie kurier akurat w ten dzień będzie o 13:39 i co ? Zaraz dostane info od Klienta- no przecież pisało ,że dostawa jutro! Czasem wystarczy słuchać Klientów - czyli nas Sprzedawców - którzy zgłaszali ,że ten znacznik to bubel.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Butiktalulla jeżeli coś nie działa albo działa źle, wycofujemy się z tego 🙂 Twój postulat o słuchaniu sprzedawców też jest OK, robimy to od dawna. Zagwozdkę mamy wtedy, gdy: a) sprzedawcy nie mówią jednym głosem (co jest zrozumiałe, wpływ może mieć inny model sprzedaży albo nawet inna branża), b) z naszych danych, których próbkę mamy całkiem sporą, wynika coś zupełnie innego, niż z postulatów sprzedawców.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

skoro tak to co z : https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zgłoś-swój-pomysł/naprawa-reorganizacja-systemu-komentarzy/idi-p/3...

Od lat ten sam postulat - chyba ,że nie mówimy jednym głosem ?:) 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Butiktalulla duże zmiany w systemie komentarzy mamy na tapecie - trochę się ona opóźnia, ale prace są już zaawansowane.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

okey trzymam za słowo - tylko błagam - niech to będzie w końcu normalne a nie liczenie dziesiętnych po przecinku i uwalanie za to po 190 punktów z miary jakości bo ktoś tam "nie dociągnął" gwiazdki na smartfonie albo dla niego 4 gwiazdki to ocena bardzo przyzwoita - a dla Was karygodna.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

jeżeli coś nie działa albo działa źle, wycofujemy się z tego 🙂

@msniezek nieprawda, produktyzacja i katalog produktów działają źle i nie macie zamiaru się wycofać, a był taki program gdzie zwracaliście pieniądze za szybkie wysyłki, sprzedawcy byli bardzo zadowoleni, bo wyjątkowo wszystko swietnie działało, kupujący byli zadowoleni, bo przesyłki szybko do nich dochodziły, a jednak wycofaliście się 🤣

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@msniezek mi ta zmiana jak najbardziej odpowiada 🙂

Ustawiam godzinę gwarantowanej wysyłki i klient ma pewność, że zamówienie złożone przed ta godziną będzie wysłane. Zamówienia złożone po godzinie granicznej wyjdą jak się uda, jak nie to nikt nie powinien mieć pretensji 🙂

oznacz moderatorów

lottoys
#11 Animator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Proszę o oświecenie mnie gdyż przespałem temat.

Czy teraz jest już tak, że po godzinie granicznej  złożone zamówienia mogę wysyłać nawet do nocy i Allegro nie przyklei mi cudownego napisu DOSTAWA JUTRO ?

 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 

Wątpię, bo od deklaracji Śnieżka z sierpnia minęło trochę czasu, a ja komunikat DOSTAWA JUTRO widziałem w tym tygodniu.

oznacz moderatorów