anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ryczał a dowód przychodu dla fiskusa

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Witam

 

Czy jak będę sobie liczył ryczał to zapłaty od sprzedanych towarów to dowodem dla fiskusa może być historia transakcji allegro którą sobie mogę wydrukować w której są wyszczególnione daty sprzedaży i kwoty i czego?. czy trzeba mieć faktury i paragony?. Nie będę mieć kasy fiskalnej dlatego pytam.  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@SirGuardianhehe, wiesz, jestem bliski podania Ci mojego numeru telefonu, żebyś do mnie zadzwonił i CI to wszystko wyjaśnię, bo nie mam już siły pisać a zadajesz dokładnie te same pytania, co ja 3 lata temu.

Jak będziesz miał ryczałt bez kasy fiskalnej to masz w sumie jedną możliwość. Tylko wydruk z konta przeznaczonego dla Allegro czy tam ryczałtu, od 1 dnia do ostatniego dnia miesiąca i to będzie opodatkowane.

Jeśli za podstawę weźmiesz wydruki z transakcji to pamiętaj, że transakcja zawarta np.  31 maja 2020 w niedzielę i opłacona przelewem zwykłym na twoje konto który wpłynie do Ciebie 2 czerwca 2020 roku ty uwzględnisz na maj, a kasę dostałeś w czerwcu, więc będziesz to wyksięgowywał z maja i przeksięgowywał na czerwiec.

Dla US ważna jest data wpłaty, a nie data i kwota zakupu.

A co zrobisz z klientami, którzy kupią i nie zapłacą a transakcja będzie w historii którą wydrukujesz? Będziesz robił notatki każdego zakupu i wpłaty a potem wykreślał te nieopłacone? Nie ogarniesz tego.

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

ogólnie dzięki , jeszcze dużo będę pytał 😛 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@PHUABIB2  Ale po to się prowadzi dzienne zestawienia sprzedaży nieudokumentowanej i udokumentowanej. Wydruk z konta tez niewiele da . Tam nie widać czy była do danej sprzedaży  wystawiona faktura czy nie była a to najbardziej analizują podczas kontroli .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Kaliope_Brzeg  a czy ty masz na pewno działalność na ryczałcie? Bo tak sobie czytam te odpowiedzi, że faktura, a za przesyłki faktura zbiorcza itp.

Na ryczałcie nie masz faktur zakupu (chyba, że do swojej wiedzy zbierasz, ja tak robię) i nie wystawiasz faktur, co najwyżej faktury bez vat-u, dawniej rachunki uproszczone, więc o jakich fakturach piszesz?

A w czasie kontroli to sprawdzę najpierw, ile wykazałeś w maju 2020 w deklaracji podatkowej, ile weszło Ci na konto i ile odprowadziłeś podatku, i jeśli to się zgadza nie będą drążyć dalej. A nikt nie będzie sprawdzał, czy do danej transakcji wystawiłeś jakiś dokument, nie masz kasy fiskalnej więc nie jest to ważne.

Inna sprawa jest przy kontroli krzyżowej, jak komuś powystawiasz faktury bez vatu-u na lipę i wtedy musisz mieć to w papierach 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@PHUABIB2  to ja zaczynam mieć wątpliwości co do Twojej działalności 🙂

Zacznijmy od tego czy byłeś kiedykolwiek kontrolowany przez US ? Bo ja byłam 2 razy i wiem co sprawdzają. I właśnie bardzo ich interesują wystawione dokumenty i właściwe ich zaksięgowanie . Widać, ze nie wiesz jak przebiegają kontrole skarbowe bo nie pisałbyś ze jak kasa się zgadza to koniec kontroli.

Wyznaczają Ci jakiś wycinek Twojej działalności np 4 miesiące i sprawdzają kwit za kwitem, Przekopują się przez dowody zakupu, życzą sobie do wglądu spis z natury za poprzedni rok ( gdy jeszcze był obowiązkowy ) i grzebią w dowodach wewnętrznych . I za nierzetelne czy wadliwe prowadzenie dokumentacji można załapać mandat , nawet jak wyliczenia są ok .

  Czyli uważasz że faktura bez Vatu to nie faktura ? I że można nie gromadzić dowodów zakupu , chyba ze dla swojego widzimisię ?  To może lepiej dla Ciebie żeby ta kontrola Cię omijała szerokim łukiem 🙂

 

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@ Kaliope_Brzeg miałem i wiem, jak to przebiega 🙂

Ale chyba tutaj zbaczamy trochę z tematu, jaki został poruszony przez pytającego, a Twoje ataki na moją osobę nie są niczym uzasadnione, po prostu odpowiadam z mojego doświadczenia.

Jak sobie chcesz to zbieraj faktury, paragony za bułki i prowadź ręczną ewidencję sprzedaży, nic mi do tego, ale chyba trosze ci się pochrzaniła działalność na ryczałcie z działalności na pełnej księgowości.

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@PHUABIB2  w którym miejscu poczułeś się zaatakowany  ? To raczej Ty po mnie pojechałeś bez żadnego powodu . Nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać i temat zamykam.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Kaliope_Brzeg  ja również.

Przepraszam, jeśli poczułaś się urażona.

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

Pewny jesteś, że nie musisz mieć kasy fiskalnej?

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@owady  jeśli prowadzisz tylko i wyłącznie sprzedaż Internetową (bez odbioru osobistego, bazarów, tagów i sklepu stacjonarnego) to nie musisz mieć kasy.

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@PHUABIB2 
tylko @SirGuardian  chce handlować elektroniką 🙂

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@owady  nie wiem, może elektronika ma jakieś inne zasady, ja handluje towarem dla kolekcjonerów i piszę ze swojego doświadczenia, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

elektroniką używaną chce handlować 🙂  na 100 procent pewny nie jestem czy nie muszę mieć kasy fiskalnej, Ale sprzedaż tylko wysyłkowa no i na początku obroty nie wyniosą 20 tysięcy rocznie.

oznacz moderatorów