anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMS z linkiem do potwierdzenia otrzymania zapłaty za wystawiony produkt.

krawmart
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj otrzymałem sms od nadawcy DELIV z linkiem do potwierdzenia otrzymania środków za sprzedawany produkt. Zostałem przekierowany do strony wyglądającej jak strona allegro z danymi oferty którą wystawiałem, oraz możliwością potwierdzenia płatności. Po kliknięciu wybiera się Bank a następnie wymaga podania danych do logowania do banku. 

Jakiś nowy sposób wyłudzania danych do logowania?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@krawmart Niczego nie podawaj, nic nie klikaj, niczego nie potwierdzaj, bo stracisz pieniądze. To próba oszustwa. 

oznacz moderatorów

krawmart
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Tak przypuszczałem, ale wolałem się upewnić:)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ostatnio wysyp takich maili z linkiem, aktywni oszuści.😁

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krawmart Dzięki za zgłoszenie! Dobrze, ze zachowałeś czujność. Czy masz możliwość wysłania mi zrzut ekranu, na którym widać ten link? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

krawmart
#8 Zapaleniec#

Niestety skasowałem tego SMS-a, a jak wchodzę przez historię przeglądarki to się nie otwiera ta strona. Jeżeli dostanę ponownie to wtedy zrobię zrzut ekranu.

oznacz moderatorów

ROOKIE222
#1 Nowicjusz#

261146043_589375972336147_6437334997619088940_n.jpg

oznacz moderatorów

marchello999
#8 Zapaleniec#

To chyba oszustwo wraca, Bo właśnie otrzymałem najpierw dziwnego sms z linkiem i informacje na czacie ze zaraz ktoś potwierdzi sprzedaż. Mam zeskanowane. Tylko synchronizacja między telefonem, a laptopem trwa w onedrive w trudno określonym czasie. Dołączę jak sie pojawi

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@marchello999 Czy możesz podać mi login konta, z którego otrzymałeś na czacie informację o potwierdzeniu sprzedaży? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

marchello999
#8 Zapaleniec#

Tak wyglada na czacieTak wyglada na czacieA to link do smsA to link do sms

oznacz moderatorów

slimacz
#7 Wielbiciel#

88EB6E9C-3459-43CE-ABD4-20F31A506A9A.png

oznacz moderatorów

slimacz
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj miałem taki sam przypadek. Najgorsze ze sms dostałem z tego samego nr co wszystkie kody jak się loguje na Allegro. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@slimacz Cześć. 🙂 Zabezpieczyliśmy już to konto. Na przyszłość nie podawaj proszę swojego numeru telefonu ani adresu mejlowego. Możesz mi również przesłać zrzut ekranu z widocznym linkiem (zablokujemy stronę). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

slimacz
#7 Wielbiciel#

 Niestety usunąłem odrazu wiadomość , zmyliło mnie ze jest to z tego samego kontaktu co dostaje kody SMS do logowania. 

Jak w nic nie wchodziłem i się nie logowałem z tej strony to mogę normalnie z tel korzystać? Czy mam go przywrócić do ustawień fabrycznych?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@slimacz Jeśli nie podałeś swoich danych do logowania w banku, to wszystko powinni być okej. Na wszelki wypadek przeskanuj urządzenie programem antywirusowym. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

slimacz
#7 Wielbiciel#

Dzięki:)

W pierwszym momencie usunąłem mobilne aplikacje bankowe i wyrejestrowałem urządzenie mobilne. Teraz jeszcze ściągnę antywirusa i przeskakuje telefon. Dzięki za pomoc👍👍👍

oznacz moderatorów

just-nikri
#1 Nowicjusz#

U mnie to samo, prosze o zablokowanie strony. Dzieki!325831554_1573640666484908_1670020765411352127_n.jpg

oznacz moderatorów