anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sposób naliczania kosztów dostawy przy allegro smart

microsklep1
#7 Wielbiciel#

Witam, bardzo proszę o pomoc. Czy po włączeniu smarta  dla moich ofert jako sprzedającego, naliczam koszt dostawy na paragonie kupującemu? Dziękuje za wszelkie sugestie. pozdrawiam

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

Na paragonie musisz mieć wszystkie środki jakie otrzymałeś . jeśli koszt dostawy smart jest= 0 nie umieszczasz , jeśli kurier i otrzymaleś dopłatę  6 lub 8 zł umieszczasz koszt dostawy 6 lub 8 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja wybijam tyle ile dostanę od allegro. Jak ktoś bierze paczkomat, to na paragonie nie ma wysyłki. Jak ktoś bierze kuriera (zakupy 100zł+), to ja dostaję 8zł i tyle daję na paragonie. Resztę pokrywa sprzedający jako wymuszony "rabat dla kupującego" 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak , odbiór w punkcie Żabka itp ... narazie otrzymujesz od Allegro 8zł i to musi być naparagonie ,ale od przyszlego miesiąca allegro będzie się rozliczało z Pocztą za przesylki smart i będzie 0zł.

Wszystko jest jasno rozpisane w panelu kupione tam gz=dziewprowadzasznumer przesyłki 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@microsklep1 Najlepiej zapytaj o to w Urzędzie Skarbowym. Ciekawe, czy zalecą Ci wystawianie kupującemu na paragonie kwoty wyższej, niż zapłacił.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Na paragonie musi być wszystko co otrzymałeś bezwzględu na to co klient zaplacił .Allegro refunduje calość lub część kosztów przesyłki więc środki otrzymujesz i to uwzględniasz na paragonie , jeśli Allegro samodzielnie rozlicza się z kosztów dostawy / aktualnie paczkomaty / nie otrzymujesz kwoty za dostawę więc nie rozliczasz jej na paragonie 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Najlepiej niech się wypowie US, czy można wystawić kupującemu paragon na kwotę większą, niż kupujący zapłacił.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Dla klienta najważniesze bylo nie placić za przesyłkę więc allegro podniosło prowizje i zrobiło smarta .Płacą zaprzesyłki nam albo przewoźnikowi iladują to w koszty . To co otrzymałeś musi być na paragonie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale niekoniecznie na paragonie, który otrzymuje kupujący, jeśli zapłacił mniej. Jest jakieś oficjalne stanowisko US lub UOKiK w tej sprawie?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  wiem o co Ci chodzi, faktycznie jest to dosyć dziwna sytuacja, bo na upartego, to klient powinien dostać w takiej sytuacji paragon na kwotę jaką wpłacił (wartość samego towaru), a sprzedawca powinien wybić drugi paragon na wartość jaka mu została zwrócona przez allegro za przesyłkę, ten drugi paragon, to chyba dla allegro, bo od nich kupujemy usługę wysyłki 🙂

Myślę, że US i tak się cieszy, że wszystko jest na kasie fiskalnej, byłby większy problem jakby to nie było zaksięgowane. A co do ujęcia w koszty faktur, to jeśli klient nie poniósł fizycznie kosztów wysyłki to i tak nie może ich zaksięgować, a tylko samą wartość towaru, pomimo, że na fv będzie miał również koszty (w niektórych przypadkach)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Na paragonie ma myć cała kwota jaką otrzymaleś i kropka . Jest to Twój przychód i musisz go ufiskalnić . Bywa ,że klient prowadzący księgi handlowe korzysta ze smarta i chce fakturę ... Wtedy występuje u niego niezgodność  w zaksięgowaniu pomiędzy fakturą , a rozchodem . W tym wypadku powinien Cię poprosić o fakturę bez kosztów dostawy , ale Twoim dodatkowym obowiązkiem jest wystawienie paragonu na koszt dostawy jaki jest określony przez allegro z wkarcie dostawy ..

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak, ale paragon należy wydać i robisz to zgodnie z ustawą . Z allegro rozliczasz się za pomocą faktury . Jakie są układy pomiędzy allegro ,a klientem to już nie nasza sprawa .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria  przecież tak napisałem, tylko zastanawiamy się nad tym, czy klient ma otrzymać paragon na wysyłkę, której nie opłacał. Według mnie powinny byc dwa paragony w takiej sytuacji, ale myślę, że US nie ma nic przeciwko wystawianiu łącznego paragonu.

Co do faktury i smarta, to jest opcja księgowania tylko i wyłacznie wartości towaru z takiej faktury, która zawiera całą kwotę rozbitą na pozycje - taki artykuł czytałem w prasie branżowej i takie działanie zalecali.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Powinno otrzymać allegro , tak 

oznacz moderatorów